R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Tasarımı Değişiyor: TikTok Benzeri Olacak

  Twitter, Keşfet kısmını güncelliyor. TikTok'un sevilen tasarımı Twitter'a geliyor. İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  09.05.2022 21:41 1587 2 dk okuma süresi
  Twitter Tasarımı Değişiyor: TikTok Benzeri Olacak
  Son Düzenleme:

  2020'lerin başlarındaki en önemli sosyal platform trendi haline gelen TikTok tarzı tasarım, artık Twitter'a da uğrayacak gibi görünüyor.

  Sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından yayınlanan örnekte görebileceğiniz gibi, Twitter şu anda TikTok'a benzeyen Keşfet sayfası için sizinle eşleşen popülaritesine ve belirttiğiniz ilgi alanlarına göre en iyi içeriği vurgulamak için 'Sizin İçin' sayfasındaki formatı test ediyor. 

  Güncellenen düzenin iki farklı öğesi olduğu belirtildi. 'Trend' sayfasında kullanıcılar, o sırada platformdaki en popüler içerikler için 'Kişiselleştirilmiş' veya 'En Popüler Trendler'i seçebilir.

  Twitter Keşfet güncellemesi

  Ayrıca 'Sizin İçin' bölümüne geçtiğinizde, tweet içeriğinin tam ekran, dikey kaydırma, TikTok tarzı bir görüntüsünü elde edeceksiniz. Bu da öncelikle video tweet'lere odaklanmış gibi görünüyor, ancak metin tweet'lerinin olduğunu da belirtelim.

  Bu aslında akıllıca bir hareket olabilir, gelişen tüketim alışkanlıklarına yönelirken aynı zamanda Twitter'ın her kullanıcının ilgi alanları ve kullanım alışkanlıkları hakkında daha spesifik bilgiler toplamasını sağlar.

  TikTok'un başarısının anahtarı aslında doğru algoritmasıdır. Her bir video için tam ekran görüntüleme formatı, her gönderide doğrudan geri bildirimi almasını sağlar ve böylece yaptığınız her eylemde ilginizi inceler. 

  Fakat Twitter, ekranda birden fazla tweet olduğundan aynı veriyi toplayamaz. Bu yüzden tweet'leri tek tek göstererek her kullanıcının ilgi alanlarını daha iyi anlamasına ve önerilerini iyileştirmesine yardımcı olabilir.

  Twitter yeni test ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Rahatlamanızı, yeni ilgi alanları bulmanızı ve neler olduğunu görmenizi kolaylaştırmak için yenilenmiş, daha kişiselleştirilmiş bir Keşfet sayfasını test etmeye devam ediyoruz"

  Twitter, bu testin geçen yıl Aralık ayında başladığını ve şimdi, güncellenerek daha fazla kullanıcıya genişletildiğini belirtiyor.

  Twitter Keşfet tasarımı ne zaman değişecek?

  Twitter, bunun hala sınırlı bir özellik olduğunu, ancak yeni düzen aracılığıyla her kullanıcının neyle ilgilendiğine dair daha fazla fikir edinmeyi umduğunu söylüyor.

  Instagram Hikayelerini kopyalayan Fleets işe yaramadı, ancak belki de bu, tweet keşfini başka bir yöne kaydırmaya başlamanın daha eğlenceli bir yolu olabilir.

  Siz Twitter Keşfet tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  Facebook, Yapay Zekaya Ağırlık Veriyor: TikTok'a Rakip Olacak!

  Meta, Facebook'u gençler için yeniden popüler hale getirmek amacıyla yapay zeka destekli güncellemelerle optimize ediyor. Yeni özellikler, deneyimi zenginleştirecek.

  iOS 18'in Yapay Zeka Özellikleri Sadece Yeni iPhone'lar İçin mi Olacak?

  iOS 18'in yeni yapay zeka özellikleri, sadece A17 Pro işlemcili iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılabilir, diğer modeller yararlanamayabilir!

  iPhone 16 Pro Tasarımı: Bu Defa Koruyucu Kılıfı Sızdırıldı!

  iPhone 16 Pro'nun koruyucu kılıfı sızdırıldı. Yeni telefoto lens ve gelişmiş yapay zeka özellikleriyle dikkat çeken modelin tasarımı hakkında detaylar ortaya çıktı.

  Twitter Tasarımı Değişiyor: TikTok Benzeri Olacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et