R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Tasarımı Değişiyor: TikTok Benzeri Olacak

  Twitter, Keşfet kısmını güncelliyor. TikTok'un sevilen tasarımı Twitter'a geliyor. İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 09.05.2022 21:41 1250 2 dk okuma süresi
  Twitter Tasarımı Değişiyor: TikTok Benzeri Olacak
  Son Düzenleme:

  2020'lerin başlarındaki en önemli sosyal platform trendi haline gelen TikTok tarzı tasarım, artık Twitter'a da uğrayacak gibi görünüyor.

  Sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından yayınlanan örnekte görebileceğiniz gibi, Twitter şu anda TikTok'a benzeyen Keşfet sayfası için sizinle eşleşen popülaritesine ve belirttiğiniz ilgi alanlarına göre en iyi içeriği vurgulamak için 'Sizin İçin' sayfasındaki formatı test ediyor. 

  Güncellenen düzenin iki farklı öğesi olduğu belirtildi. 'Trend' sayfasında kullanıcılar, o sırada platformdaki en popüler içerikler için 'Kişiselleştirilmiş' veya 'En Popüler Trendler'i seçebilir.

  Twitter Keşfet güncellemesi

  Ayrıca 'Sizin İçin' bölümüne geçtiğinizde, tweet içeriğinin tam ekran, dikey kaydırma, TikTok tarzı bir görüntüsünü elde edeceksiniz. Bu da öncelikle video tweet'lere odaklanmış gibi görünüyor, ancak metin tweet'lerinin olduğunu da belirtelim.

  Bu aslında akıllıca bir hareket olabilir, gelişen tüketim alışkanlıklarına yönelirken aynı zamanda Twitter'ın her kullanıcının ilgi alanları ve kullanım alışkanlıkları hakkında daha spesifik bilgiler toplamasını sağlar.

  TikTok'un başarısının anahtarı aslında doğru algoritmasıdır. Her bir video için tam ekran görüntüleme formatı, her gönderide doğrudan geri bildirimi almasını sağlar ve böylece yaptığınız her eylemde ilginizi inceler. 

  Fakat Twitter, ekranda birden fazla tweet olduğundan aynı veriyi toplayamaz. Bu yüzden tweet'leri tek tek göstererek her kullanıcının ilgi alanlarını daha iyi anlamasına ve önerilerini iyileştirmesine yardımcı olabilir.

  Twitter yeni test ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Rahatlamanızı, yeni ilgi alanları bulmanızı ve neler olduğunu görmenizi kolaylaştırmak için yenilenmiş, daha kişiselleştirilmiş bir Keşfet sayfasını test etmeye devam ediyoruz"

  Twitter, bu testin geçen yıl Aralık ayında başladığını ve şimdi, güncellenerek daha fazla kullanıcıya genişletildiğini belirtiyor.

  Twitter Keşfet tasarımı ne zaman değişecek?

  Twitter, bunun hala sınırlı bir özellik olduğunu, ancak yeni düzen aracılığıyla her kullanıcının neyle ilgilendiğine dair daha fazla fikir edinmeyi umduğunu söylüyor.

  Instagram Hikayelerini kopyalayan Fleets işe yaramadı, ancak belki de bu, tweet keşfini başka bir yöne kaydırmaya başlamanın daha eğlenceli bir yolu olabilir.

  Siz Twitter Keşfet tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Realme 9i 5G'nin Tasarımı ve Lansman Tarihi Açıklandı

  Realme 9i 5G modelinin çıkış tarihine dair resmi açıklama geldi. İşte Realme 9i 5G lansman tarihi, özellikleri ve fiyatı!

  Twitter Tasarımı Değişiyor: TikTok Benzeri Olacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et