R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin Neredeyse Son 1 Yılın En Düşük Seviyesinde! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

  Bitcoin, hisse senedi satışlarından sonra Temmuz 2021′den bu yana en düşük seviyesine geriledi. 33.000 doların altına düşen Bitcoin'de meraklı bekleyiş sürüyor.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  09.05.2022 21:40 2615 2 dk okuma süresi
  Bitcoin Neredeyse Son 1 Yılın En Düşük Seviyesinde! Yatırımcılar Ne Yapmalı?
  Son Düzenleme:

  Bitcoin, zorlu bir hafta sonundan sonra Pazartesi gününe kadar dik düşüşünü sürdürdü ve son 24 saatte yüzde 5,2 düşüşle 32.940 dolara kadar geriledi. Bu, Bitcoin için art arda beşinci düşüş gününe işaret ediyor.

  Raporlar, Bitcoin piyasa fiyatının, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolarından yarısından daha düşük olduğunu gösteriyor. Ancak düşüş Bitcoin'e özel değil. İkinci en büyük kripto para olan Ethereum da hafta sonu başlangıcından itibaren yüzde 5 düşüşle 2.440 dolara geriledi.

  Bitcoin'de neler oluyor?

  Cuma gününden bu yana Bitcoin, 2022'nin ilk birkaç ayında sıçradığı 35.000 ila 46.000 dolar aralığından düşerek üç aylık yükselen trend çizgisinin altına indi. Analistler fiyatlardaki düşüşün yeni bir dönemin başlangıcı olabileceğini gösteriyor. 

  Bitcoin'in değerlemesi Temmuz 2021'den bu yana görülen en düşük seviyeye yaklaştığından piyasa çekinceli.

  Algoritma tabanlı bir kripto yatırım platformu olan Mudrex CEO'su Edul Patel, “Düşüş eğiliminin önümüzdeki birkaç gün boyunca devam etmesi muhtemel” dedi ve Bitcoin'in 30.000 dolar seviyesini test edebileceğini belirtti.

  Bitcoin'de neler oluyor?

  BTC Temmuz 2021'den bu yana en düşük seviyede

  Bitcoin, Temmuz 2021′den bu yana en düşük seviyesi olan 32.650.02 dolar ile gün içi en düşük bölgeye geriledi. 

  Kurumsal ve profesyonel yatırımcılar kripto para biriminin değişken yapısını geride bırakıp piyasaya hakim olmaya başladıkça, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları giderek artan bir şekilde piyasa ile birlikte hareket etmeye başladı.

  ABD Federal Rezervi, enflasyonla mücadele için Perşembe günü faiz oranlarını -2000'den bu yana en büyük artış- yarım puan artıracağını belirttikten sonra, ABD hisse senedi vadeli işlemleri düştü ve devlet tahvili getirileri yükseldi. 

  Avrupa ve Asya hisseleri de Pazartesi günü geri çekildi. Pan-Avrupa Stoxx 600 sabah geç saatlerde yüzde 1,5 düştü ve Japonya'nın gösterge Nikkei endeksi yüzde 2,5 civarında düştü.

  Bitcoin'in son birkaç gündeki düşüşü, Kasım 2021'de fiyatının 69.000 dolara ulaştığı boğa koşusunu tamamen tersine çeviriyor.

  Singapur merkezli kripto borsası Vauld CEO'su Darshan Bathija, “Yükselen enflasyon korkuları ışığında, çoğu yatırımcı riskten kaçınma yaklaşımı benimsedi. Riski azaltmak için hisse senedi ve kripto satıyor” dedi.

  Siz Bitcoin fiyatındaki dalgalanma hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 17 Serisi, 120Hz Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  En son elde edilen verilere göre, iPhone 17 ve iPhone 17 Plus modellerinin 120Hz ProMotion ekran özelliği ile piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Bitcoin Neredeyse Son 1 Yılın En Düşük Seviyesinde! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et