R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok

  TikTok Musical.ly baz alınarak yaratılan, kullanıcıların önemli anlarını video olarak paylaşmasına imkan sağlayan, bir sosyal medya uygulamasıdır. TikTok kullanıcılarına canlı yayın imkanı sağlaması ile kullanıcılarına maddi kazanç fırsatı da sunar. 2016 Eylül’de ByteDance tarafından piyasaya sürülen ve hızla ülkelere yayılmaya başlayan TikTok, kısa süreli video konseptiyle en hızlı yükselişe geçen uygulama haline gelmiştir. İçerik üreticilerin 15 saniyelik kısa videolar üretmesini sağlayan TikTok, 150 ülkede kullanılmaktadır.  

  TikTok nasıl kullanılır?

  • TikTok İOS kullanıcıları için bu linkten, Android kullanıcıları için bu linkten indirilmektedir.
  • Tiktok telefon numarası, mail ve diğer sosyal medya hesapları ile kayıt imkanı sunmaktadır
  • Tiktok sol alt bölümde bulunan mercek simgesine dokunularak profil ve etiket aramalarının yapılmasına olanak sağlar.
  • Tiktok takip ettiğiniz profillerin gönderilerini anasayfada gösterir.
  • Tiktok sağ alt bölümde bulunan mesaj simgesine dokunularak bildirim ve mesajların görüntülenmesine olanak sağlar.
  • Tiktok alt menüsünde bulunan + simgesine dokunularak video yüklenilebilmesine olanak sağlar.Videolar yüklenirken ses seçin bölümünden müzik eklenilebilir.

  Tarihçesi

  Tiktok ByteDance tarafından Eylül 2016’da Douyin adıyla Çin’de piyasaya sürüldü.2017 Eylül’de Endonezya’da hızla yayılan Douyin, uluslararası pazarda kullanılabilmesi amacıyla TikTok adını aldı. TikTok 23 Ocak 2018’de , Tayland uygulama marketinde ücretsiz uygulamalar kategorisinde ilk sırada yer aldı. TikTok Şubat 2018’de para kazanma amacıyla Modern Sky ile ortaklık başlattı. ABD Eski Başkanı Donald Trump, 1 Ağustos 2020’de bir açıklama yayınlayarak TikTok’u yasaklayacağını duyurdu.

  Musical.ly ile TikTok Birleşimi

  2017 yılında Tiktok’u piyasayı süren ByteDance, 1 milyar dolar karşılığında Santa Monica’da ofise sahip olan ve Amerikan kullanıcılarına yönelik sosyal medya platformu olan Musical.ly’i bünyesine kattı. ABD dijital platformunda, genç kullanıcılar portföyünden yararlanmak isteyen TikTok, 2 Ağustos 2018’de Musical.ly’de bulunan hesaplar ve verileri TikTok uygulamasına taşıyarak Musical.ly ile birleşti.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  TikTok
  Tiktok Logo Tiktok Logo
  Geliştirici(ler)

  ByteDance

  İlk Yayınlanma

  14 Eylül 2015

  İşletim Sistemi

  iOS, Android

  Tür

  Video sharing

  Tiktok uygulama görüntüsü Tiktok uygulama görüntüsü

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et