R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Kodları Yeniden Yazılıyor: İsim Değişebilir!

  Twitter mühendisleri, kaynak kodunu yeniden yazmaya başladı ve ilk çalışmalarında kod satırlarında %10 azalma sağlandı. Elon Musk ise daha verimli bir kod paketi hedefliyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  04.06.2023 14:01 1703 1 dk okuma süresi
  Twitter Kodları Yeniden Yazılıyor: İsim Değişebilir!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından başlayan değişimler durmaksızın ilerliyor. Özelliklerin çoğunu yeniden tanımlayan ve Twitter Blue aboneliğini agresif bir şekilde genişleten Musk, platformun kodlarını yeniden yapılandırma planlarını da duyurdu.

  Twitter Yeniden Yapılandırılıyor!

  Elon Musk'ın, platformu hafifletmek ve sunucular üzerindeki yükü azaltmak amacıyla kodların yeniden yazılmasına karar verdiği bildirildi. 

  Yazılım ekibinin bu projeye hızla dalış yaptığı belirtiliyor. Sürdürülen çalışmalarda, Twitter anasayfa düzenleyicisinin 700 bin olan kod satırının 70 bine düşürüldüğü, yani büyük bir verimlilik kazancı elde edildiği ifade edildi. Bu da verimlilik açısından önemli bir adım.

  Twitter'ın İsminin Değiştirilmesi Gündemde

  Elon Musk'ın Twitter'ın adını değiştirme olasılığı da gündemde. Musk, bazı röportajlarda Twitter isimlendirmesinin platforma uygun olmadığını ve içerik üretimi yanında finansal hizmetlerin de olduğu bir yapıya sahip platformun farklı bir isimlendirmeye ihtiyaç duyduğunu belirtti.

  Twitter ve X Holdings Şirketi İlişkisi

  Twitter'ın X Holdings şirketi çatısı altına girmesi de bir değişiklik beklentisini doğuruyor. Ancak Twitter adı, bilinçaltında yer etmiş bir marka olduğu için, bu değişikliğin nasıl bir etki yaratacağı merak konusu.

  Sonuç olarak, Twitter'ın yeniden yapılandırılması ve isimlendirilmesi, kullanıcılar ve dijital dünya için büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor. Elon Musk'ın bu değişiklikleri ne şekilde uygulayacağı ve sonuçlarının neler olacağına dair gözler üzerinde olacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Twitter (X) Destek Hizmetini Sonlandırdı!

  Apple, Twitter (X platformu) üzerinden direkt mesaj yoluyla kullanıcılara yardımcı oluyordu. Artık mesaj atan kullanıcılar, otomatik cevaplara yönlendirilecek.

  Xiaomi, Black Shark S1 İsimli Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Detaylar!

  Xiaomi bünyesindeki Black Shark, yeni bir akıllı saat modeli tanıttı. Black Shark S1, kullanıcılara 100'ün üzerinde spor modu ve uzun batarya ömrü sunuyor.

  X (Twitter) Ücretli Mi Oluyor?

  Elon Musk, popüler sosyal medya platformu X'in artık ücretli olacağını duyurdu. Bu değişiklik, platformdaki bot ve sahte hesap sorununu çözmeyi hedefliyor.

  X’e (Twitter) Kimlik Doğrulama Dönemi Geldi: Sahte Hesapların Sonu Geliyor!

  X veya eski adıyla Twitter, doğrulama servislerine yeni bir boyut katıyor. Kimlik kartıyla doğrulama özelliği artık X'te kullanıma sunulmuş durumda.

  Twitter Kodları Yeniden Yazılıyor: İsim Değişebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et