R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Uzay

  Uzay, astronomi, gezegenler, yıldızlar, galaksiler, keşifler, uzay yolculukları ve evrenimiz hakkında en son ve güncel haberler R10.net Blog'da.

  Kuyruklu Yıldızın Güneş’e Çarpma Anı Görüntülendi!

  NASA ve ESA ortak projesi SOHO teleskobundan Güneş'e dair önemli paylaşım geldi. SOHO tarafından başı boş bir kuyruklu yıldızın Güneş'e çarpma anı yakalandı. İşte o görüntüler!

  1 gün önce 1081 Yağız Özgün Kocabaş
  Emoji 76
  2
  Dakika

  Hubble Uzay Teleskobu’ndan Orion Bulutsusu’nun Yeni Fotoğrafı Geldi!

  James Webb Uzay Teleskobu'nun ardından geri planda kalmış gibi görünse de Hubble Uzay Teleskobu'ndan yeni bir fotoğraf geldi. Uzay araştırmaları için oldukça faydalı olacağı belirtilen Orion Bulutsusu'ndan gelen yeni fotoğraf dikkat çekti.

  2 gün önce 1011 Yağız Özgün Kocabaş
  Emoji 76
  3
  Dakika

  Mars Gezgini Yine İlginç Bir Cisim Buldu! İşte O Cisim!

  NASA tarafından Kızıl Gezegen'e gönderilen Persevenrance uzay aracından gelen bir fotoğrafta birbirine dolanmış bir kablo bulundu. NASA tarafından Mars'ta tespit edilen cisme dair resmi açıklama yapıldı. İşte o cisim ve detayları!

  2 hafta önce 1183 Yağız Özgün Kocabaş
  Emoji Düşünme
  2
  Dakika

  NASA ile SpaceX Arasında Yeni Teleskop Anlaşması!

  NASA, James Webb Uzay Teleskobunun ardından uzaya yeni bir teleskop daha göndermek için çalışmalara başladı. Ortaya çıkan bilgilere göre NASA, yeni uzay teleskobunun fırlatılması için SpaceX ile anlaştı. İşte detaylar!

  3 hafta önce 1149 Yağız Özgün Kocabaş
  Emoji 15
  3
  Dakika

  James Webb Uzay Teleskobu’nda Şaşırtan SSD Kapasitesi

  12 Milyar Dolar bütçeyle hazırlanan ve 12 Temmuz'da ilk fotoğrafları gönderen Jamess Webb Uzay Teleskobu'nun depolama alanının ne kadar olduğu ortaya çıktı. İşte herkesi şaşırtan depolama alanı!

  3 hafta önce 1275 Yağız Özgün Kocabaş
  Emoji Şaşırma
  2
  Dakika

  James Webb Uzay Teleskobu Güneşi İnceleyecek!

  Uzaydaki görevine başlayan ve 12.07.2022 tarihinde uzaydan ilk görselleri dünyaya gönderen James Webb Uzay Teleskobunun görevleri de belli oldu. Hubble'dan 100 kat daha güçlü yeni teleskop, güneş sistemine dair sır perdelerini aralayacak.

  3 hafta önce 1230 Yağız Özgün Kocabaş
  Emoji 15
  2
  Dakika

  2022 Yılının En Büyük Dolunayı Bu Akşam!

  Bu akşam 2022 yılının en büyük dolunayı tüm ülkede görülecek. Bu anı yaşamayı seven kişiler için harika bir görsel atmosfer yaşanacağı kesin. Peki dolunay saat kaçta? Detaylar haberimizde..

  4 hafta önce 1224 Rahim Türkmen
  Emoji 3
  2
  Dakika

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et