R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Vimeo, TV Uygulamalarını Sonlandırıyor!

  Popüler video platformlarından biri olan Vimeo, akıllı TV uygulamaları desteğini sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Şirket, bundan sonra mobil uygulamalara odaklanacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  04.06.2023 13:19 1953 2 dk okuma süresi
  Vimeo, TV Uygulamalarını Sonlandırıyor!
  Son Düzenleme:

  Video yayın platformu Vimeo, akıllı TV uygulamalarına desteği durduracağını ve bu uygulamaları tüm mağazalardan çıkaracağını duyurmuştur. Artık Vimeo içeriklerini büyük ekranınızda izlemek için mobil uygulamalarını ve akış yeteneklerini kullanmanız zorunlu olacak.

  Vimeo'nun Akıllı TV Uygulamalarına Veda Zamanı

  Vimeo, Apple TV, Android TV, Amazon Fire TV, Fire TV Stick ve Roku cihazları için geliştirilmiş uygulamalarına verdiği desteği 27 Haziran 2023 tarihinde sonlandıracak. Bu hamleyle birlikte platform, bu uygulamaları tüm mağazalardan çekme kararı aldı, yeni sürümlerini ve güvenlik güncellemelerini yayınlamayı durdurdu ve bunlar için teknik destek sağlama hizmetini bitirdi.

  Vimeo İçeriklerinin Yeni Yolu: Mobil Uygulamalar ve Akış Özellikleri

  Bundan böyle Vimeo'da barındırılan videolar, iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla akıllı televizyonlarda izlenebilecek. Ek olarak, Apple AirPlay ve Google Chromecast da bu süreçte desteklenecek platformlar arasında yer alacak. Vimeo yönetimi, bu değişikliğin Vimeo OTT Enterprise bölümündeki uygulamaları etkilemeyeceğini belirtmiştir.

  Vimeo'nun Akıllı TV Yolculuğu: 2016-2023

  Vimeo, akıllı TV uygulamalarını ilk kez 2016 yılında kullanıcılarına sunmuştu. Ancak yeni stratejiler ve kullanıcı alışkanlıklarının değişmesiyle, Vimeo bu uygulamaları sonlandırma kararı aldı. Bu durum, akıllı TV platformlarındaki uygulamaların yavaş yavaş azaldığını ve mobil platformların ön plana çıktığını göstermektedir.

  Sonuç olarak, Vimeo'nun bu adımı, dijital video yayıncılık sektöründe yaşanan genel değişimin bir parçası ve kullanıcıların içerik tüketme alışkanlıklarının evriminin bir sonucu olarak görülebilir. Vimeo, kullanıcılarının içeriklerini mobil uygulamalar ve akış yetenekleri aracılığıyla izlemesini sağlayarak, geleceğin dijital yayıncılık trendlerine ayak uydurmayı hedefliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  A101 Aktüel Teknoloji Ürünleri Belli Oldu: Akıllı TV’lerden Elektrikli Mopedlere Kadar Birçok Yeni Ürün Geliyor!

  28 Eylül A101 aktüel kataloğunda teknoloji ürünleri arasında Toshiba, Samsung akıllı televizyon modelleri, depolama çözümleri ve elektrikli moped bulunuyor.

  Ek MTV Ödeme Süresi Uzatıldı!

  Bu yıl sadece bir kez yapılacak ek MTV ödemesinin ilk taksiti için belirlenen 31 Ağustos 2023 son ödeme tarihi, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından uzatıldı!

  iTunes Markası Siliniyor: Apple TV Ev Sahipliği Yapacak!

  Apple, iTunes Movie Trailers uygulamasını Apple TV'ye taşıyor. Film fragmanları, seans bilgileri ve daha fazlası artık bu platformda yayınlanacak!

  Facebook Messenger Yakında SMS Desteğini Sonlandırıyor!

  Meta şirketine bağlı Facebook Messenger, yakında SMS özelliğini sonlandırıyor. Bu değişiklikle birlikte Messenger, temel SMS uygulaması olma işlevini yitirecek.

  Vimeo, TV Uygulamalarını Sonlandırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et