R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Blue Android İçin Açıldı! Twitter Blue Android Ücreti Belli Oldu!

  Milyarder iş adamı Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının etkilerinden olan “Twitter Blue” ile ilgili önemli gelişme yaşandı. Twitter, kullanıcıların hesaplarına “mavi tik” almasını sağlayan “Twitter Blue aboneliği” Android’e de getirdi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  20.01.2023 12:19 1179 3 dk okuma süresi
  Twitter Blue Android İçin Açıldı! Twitter Blue Android Ücreti Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin CEO’su milyarder iş adamı “Elon Musk,” 2022’de “Twitter” platformunu satın almıştı. Sancılı bir sürecin ardından “44 Milyar Dolar” gibi dev bir rakama Twitter’ın tamamına sahip olmuştu. Musk satın alımdan sonra çok tartışılan kararlara imza atmıştı. Özellikle de “Twitter mavi tik” sistemi konusunda köklü bir değişikliğe gidileceği açıklanmıştı.

  Twitter mavi tik sisteminde yapılan değişiklikle birlikte platformda mavi tik ücretli hale geldi. Aylık abonelik şeklinde “Twitter Blue” modeli getirilmişti. Yeni başlayan model çok tepki toplamış olsa da büyük ilgi gördü. 

  Twitter kullanıcıları, “Twitter web” üzerinden Twitter Blue için başvuru yapabiliyor. Hızlı mavi tik rozeti sağlayan bu abonelik için yapılan başvuruda hesap ön bir incelemeden geçiriliyor. Daha sonra mavi tik için onay veriliyor. Kullanıcılar her ay “8 Dolar” ödeme yaparak, mavi tikin profilinde aktif olarak kalmasını sürdürebiliyor.

  Twitter Blue Android Platformlarına Geldi

  Twitter Blue

  Dünyaca ünlü işadamı Elon Musk, mobil teknolojinin hakimleri “Apple” ve “Google” ile sıkıntı yaşıyor. Bu şirketlerin yaklaşımı, Twitter’ı satın alma nedeni olarak açıkladığı mantalitesi ile ters düşüyor. Bu nedenle Twitter’ın Apple tarafından “AppStore” üzerinden kaldırılması gündeme gelmişti. Hatta Twitter CEO’su Elon Musk ile Apple CEO’su “Tim Cook” özel görüşme gerçekleştirmişti.

  Elon Musk, “AppStore” ve “PlayStore” komisyon kesintilerine dikkat çekmişti. Bu nedenle de Twitter Blue mobil için ücretin daha yüksek olacağı açıklanmıştı. Nitekim Twitter, mavi tik abonelik modelini “iOS” platformuna getirmişti. Yani kullanıcılar “Twitter iOS” uygulamasından Twitter Blue aboneliğini aylık “11 Dolar” ücret ile alabiliyor.

  Twitter, sonunda “Google Play Store” içinde “Twitter Blue” modelini getirdi. Yani artık Google “Android” kullanıcıları da “Twitter Android” uygulamasından mavi tik hizmetini satın alabilecek. Ancak tıpkı iOS için olduğu gibi Android’de de “uygulama içi satın alım” ücretlerinin farkını kapatmak için web’e göre “3 Dolar” daha pahalı. Yani kullanıcılar hem Twitter iOS hem de Twitter Android üzerinden Twitter Blue aboneliğini aylık “11 Dolar” ile alabiliyor.

  Twitter Blue Halen Türkiye’de Yok

  Twitter Blue

  Twitter, hızlı mavi tik hizmeti “Twitter Blue” için henüz global pazara tam manasıyla açılmadı. Örneğin Twitter Blue servisi Türkiye’deki kullanıcılara açılmadı. Türkiye’deki Twitter kullanıcıları Twitter Blue satın alma yöntemleri aracılığıyla bu servisten faydalanabiliyor.

  Twitter Blue servisi, dünya genelinde sadece 6 ülkede hizmet veriyor. Twitter Blue’nin kullanıma sunulduğu ülkeler;

  • ABD
  • Avustralya
  • İngiltere
  • Japonya
  • Kanada
  • Yeni Zelanda

  Twitter Blue abonelik hizmetinin yakın zamanda global pazardaki diğer ülkelere de açılacağı belirtildi. Ancak bu ülkeler arasında hangilerinin yer aldığı ve ne zaman olacağı ile ilgili olarak ise net bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte Twitter Blue için “özel yerel fiyatlandırma” yapılabileceği de gündemde. 

  Twitter Blue Almanın Avantajları Neler?

  Twitter Blue

  Twitter Blue aboneliğini satın almanın pek çok önemli avantajı bulunuyor. Başlıca avantajlarının başında tabii ki profilde “mavi tik” yer alması oluyor. Bunun dışında daha uzun süreli ve 1080p çözünürlük kalitesinde video yükleme gibi ek avantajlara sahip olunabiliyor. Bunun dışında “okuyucu modu” özelliğinden faydalanılabiliyor. En önemlilerinden birisi de “Tweet düzenleme” fonksiyonu aktif olarak kullanılabiliyor.

  Profilde Mavi Tik
  Okuyucu Modu
  Tweet Düzenleme
  1080p Video Yükleme
  Daha Uzun Video Yükleme
  Özel Simgeler
  Özel Temalar
  Gezinme Çubuğunu Güncelleme
  Tweet Geri Alma
  Sohbet Yanıtlarında Öncelik
  Tweet Koleksiyonu Oluşturma

  Twitter Blue abonelik mmodeline dair sizin düşünceler neler? Siz Twitter Blue satın aldınız mı? Gerçekten avantajlı ve faydalı mı? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Coca Cola’nın Android Telefon Modelinden İlk Görsel Geldi!

  Ünlü markalar, akıllı telefon üreticileriyle işbirliği yaparak, marka veya ürünlerini tema edinen Android modeller geliştiriyor. Ünlü markaların ürün veya markalarının tema alan tasarımlara yer veriliyor. Şimdiyse Coca Cola'dan Android hamlesi geldi.

  Xbox Game Pass 2023 Ocak ve Şubat Oyunları Belli Oldu!

  Ocak sonu ve Şubat başında Xbox Game Pass’te yer alacak yeni oyunlar belli oldu. Ayrıca platformdan kaldırılacak oyunlar da açıklandı!

  Apple, Çatlamaya Dayanıklı Katlanabilir Ekran Patentinin Sahibi Oldu!

  Apple, katlanabilir ekran için yeni bir patent aldı. Buna göre firma, katlanabilir ekranların en büyük sorunu olan çatlama problemini çözmeyi hedefliyor.

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!

  Elon Musk, Twitter'a birçok yeni özelliğin geleceğini duyurdu. Kullanıcıların beğenisine sunulacak yeni özellikler, kademeli olarak platforma eklenecek!

  Twitter Blue Android İçin Açıldı! Twitter Blue Android Ücreti Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et