R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16.3 Çıkış Tarihi Belli Oldu: İşte Yenilikler!

  iOS 16.3 çıkış tarihi duyuruldu. Çıkış tarihinin duyurulmasının yanı sıra yeni güncellemede hangi özelliklerin olacağı da insanların merak ettiği bir soru.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  20.01.2023 15:18 2211 3 dk okuma süresi
  iOS 16.3 Çıkış Tarihi Belli Oldu: İşte Yenilikler!
  Son Düzenleme:

  Apple, geçtiğimiz yıl iOS 16’yı duyurmuştu. Duyurulan bu sürümün ardından iOS 16.1 ve iOS 16.2 sürümü de yayınlanmıştı. Şimdi de iOS 16.3 sürümü için çalışmalar sürüyor. Yeni güncelleme ile beraber pek çok yenilik kullanıcılarla buluşacak. Bununla beraber yeni sürümün ne zaman çıkacağı da belli oldu.

  iOS 16.3 çıkış tarihi açıklandı!

  Apple, uzun süredir iOS 16.3 için beta güncellemesi yayınlıyordu. Yayınlanan beta güncellemelerinde birçok özellik öne çıkıyordu. Ana sürüm olmadığı için fazla özellik bulunmayan iOS 16.3, önemli hataları da çözecek. Apple, yaptığı duyuruda yeni güncellemenin haftaya geleceğini açıklamış oldu. Tarih ise 24 Ocak 2023 olarak açıklanıyor. Bununla beraber şu ana kadar bilinen yenilikleri de paylaşmak gerekir.

  iOS 16.3 yenilikleri

  iOS 16.3, pek çok yeniliği ile kullanıcıların akıllı telefon kullanımı kalitesini yükseltecek. Özetle bu yenilikler şunlar:

  • 2. nesil HomePod desteği
  • Fiziksel güvenlik anahtarı
  • Acil SOS özelliği güncellemesi
  • Yatay çizgi sorununun çözüme kavuşması
  • Kalite arttırma güncellemesi

  Yatay çizgi sorunu çözülecek

  iPhone 14 Pro, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen akıllı telefon modeli. Piyasaya sunulduktan sonra kullanıcıları çıldırtan sorunlardan birisi, yatay çizgi problemi olmuştu. Bu sorun sebebiyle ekranda sarı ve yeşil renkli yatay çizgiler görünüyordu. Sorunun çözümü için ise kullanıcılar, bir yol geliştirmişti. Always on Display özelliği devre dışı bırakıldığı takdirde problem çözüme kavuşuyordu. Bu sorun, iOS 16.3 ile beraber resmî olarak düzeltilecek.

  2. nesil HomePod desteği eklenecek

  HomePod, hoparlör olarak kullanılan bir Apple ürünü. HomePod kullanıcıları, en iyi ses deneyimi ile birlikte bu üründen faydalanabiliyor. Ürünün özelliği yalnızca hoparlör niyetine kullanılması değil, aynı zamanda Siri ile iletişime geçmek. Ürün, bu gibi daha pek çok özelliğe yer veriyor. iOS 16.3 ile beraber 2. nesil HomePod desteği sunulacak. Yani cihazlar, HomePod ürününe bağlantı kurabilecek.

  Fiziksel güvenlik anahtarlarına yer verilecek

  Fiziksel güvenlik anahtarı, Apple cihazlarının daha güvenli korunmasını sağlayacak bir özellik. Daha önceki haberlerimizde de bu yenilikten söz etmiştik. Bu özelliğe göre kullanıcılar, donanım kimliği ile doğrulama yapabilecek. Örneğin bir USB bellek içerisinde güvenlik anahtarı bulunacak. Kullanıcılar, bu anahtarı telefona bağladığında cihaz, hemen açılacak. Yani kullanıcılara yeni bir güvenlik katmanı sağlanacak. Bu yenilik, özellikle ünlüler için geliştirildi.

  Acil SOS özelliği güncellemesi gelecek

  iOS 16.3 çıkış tarihi dışında yenilikleri ile de araştırılıyor. Acil SOS özelliği, Apple kullanıcısının kaza geçirmesi durumunda çalışır. Kaza durumunu algılayan cihaz, hemen acil yardım servisine haber verir. Bunun yanı sıra manuel olarak da çağrı bırakılabiliyor. Bunun için güç ve ses tuşlarından birine aynı anda basılmalı. Bir süre sonra geri sayım başlıyor. Ardından arama yapılıyor. Yeni güncellemede artık tuşlara basılmadığında hemen çağrı yapılıyor. Yani geri sayım erkenden bitirilebiliyor.

  Çeşitli hata düzeltmeleri yapılacak

  iOS 16.3, bu yeniliklerin yanı sıra çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle de gelecek. Kullanıcılar, yeni güncellemede pek çok hatanın çözüme kavuştuğunu görecek. Özetle iOS 16.3, daha kusursuz bir deneyime el verecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Whatsapp'a Dört Yeni Biçimlendirme Seçeneği Geldi: İşte Detaylar!

  WhatsApp, madde işaretleri, numaralı listeler, blok alıntılar ve satır içi kod gibi dört yeni biçimlendirme seçeneği ekledi.

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  iOS 16.3 Çıkış Tarihi Belli Oldu: İşte Yenilikler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et