R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  DuckDuckGo bir süredir kullanıcılardan gelen şikayetleri göz önünde bulundurarak geri adım attı ve Microsoft komut dosyalarını engellemeye başladı.

  Ecem Ecem 09.08.2022 18:58 1417 2 dk okuma süresi
  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz bahar aylarında DuckDuckGo hakkında bazı tartışmalar gündeme gelmeye başlamıştı. DuckDuckGo gizlilik odaklı web tarayıcısı üzerinden, Microsoft’un üçüncü taraf web siteleri üzerinden komut dosyalarının izlemesine izin vermişti. Bu izin haberinin hemen ardından teknoloji kulislerinde sesler yükselmeye başladı ve ardından büyük tartışmalar gündeme geldi. Tartışmaların yükselmesinin hemen ardından şirket yeni bir karar aldı ve bu izinleri de engellemeye başlayacağını duyurdu.

  DuckDuckGo geri adım attı!

  DuckDuckGo tarayıcısı bu süreçte bazı platformlar üzerinden web sitelerine yerleştirilmiş olan komut dosyalarının engellenmesini sağlayan üçüncü taraf izleyicilere sahip olarak biliniyor. Facebook ve Google üzerinden yükleme koruması sağlanmış olmasına rağmen Bing ve Linkedin etki alanlarından komut dosyalarının engellenmesine izin verilmiyordu. Bunun asıl sebebi ise şirketin Microsoft ile aralarında bir arama anlaşması olduğu ve konu hakkında yeni bir güncelleme geleceği şeklinde yorumlanmıştı. 

  Microsoft komut dosyaları engellenecek!

  Gelen tepkilerin artmasının hemen ardından DuckDuckGo geri adım atarak kullanıcılara daha şeffaf olma konusunda söz verdiği öğrenildi. Yeni alınan karara göre izleyici engelleme listeleri kullanılabilecek ve kullanıcılara da bu durumu gösterebilmek adına izlemenin nasıl korunduğuna dair bilgiler sunulacak. Şirket tarafından konu hakkında yapılan açıklamaya göre ‘Birkaç kullanıcının konu hakkındaki şikayetlerini gördük. Tarayıcımız üzerinden web izleme korumalarının aslında kullanıcıların beklentilerini karşılamadığını anladık. Bu konunun üzerine gitmeye karar verdik ve gerekli önlemleri aldık’ ifadelerini kullandı.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Steam Next Fest Başladı! Yüzlerce Oyun Ücretsiz Oynanabiliyor!

  Valve, 3-10 Ekim tarihleri arasında "Steam Next Fest Ekim 2022" etkinliği düzenliyor. Yakında gelecek veya ön siparişe açılan yüzlerce oyun etkinlikte ücretsiz olacak. Oyuncular, ücretsiz yüzlerce oyunu deneyebilecek ve canlı yayınları izleyebileyecek!

  TikTok Yorumlar İçin Beğenmeme Butonunu Kullanmaya Başladı! Yorumlara Dislike Butonu Sonunda Geldi!

  TikTok, yeni güncellemeyle beraber yorum beğenmeme özelliğini aktif etti. Beğenmeme butonu sayesinde kullanıcılarla artık, daha gerçek etkileşimler kurulacak.

  Samsung Yeni Oyun Servisi için Hazırlıklara Başladı!

  Teknoloji devi Samsung, çalışma ağını güçlendirmeye devam ediyor. Buna göre Samsung, yeni oyun servisi hazırlıklarına başladığını açıkladı.

  Ecem 1055

  Vivo X Fold Plus için Geri Sayım Başladı!

  Vivo X Fold Plus'ın çıkış tarihiyle alakalı sızıntılar gelmeye devam ediyor. Digital Chat Station'a göre Vivo X Fold Plus, 26 Eylül 14:00’da tanıtılacak!

  Ecem 1161
  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et