R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  DuckDuckGo bir süredir kullanıcılardan gelen şikayetleri göz önünde bulundurarak geri adım attı ve Microsoft komut dosyalarını engellemeye başladı.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  09.08.2022 18:58 1684 2 dk okuma süresi
  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz bahar aylarında DuckDuckGo hakkında bazı tartışmalar gündeme gelmeye başlamıştı. DuckDuckGo gizlilik odaklı web tarayıcısı üzerinden, Microsoft’un üçüncü taraf web siteleri üzerinden komut dosyalarının izlemesine izin vermişti. Bu izin haberinin hemen ardından teknoloji kulislerinde sesler yükselmeye başladı ve ardından büyük tartışmalar gündeme geldi. Tartışmaların yükselmesinin hemen ardından şirket yeni bir karar aldı ve bu izinleri de engellemeye başlayacağını duyurdu.

  DuckDuckGo geri adım attı!

  DuckDuckGo tarayıcısı bu süreçte bazı platformlar üzerinden web sitelerine yerleştirilmiş olan komut dosyalarının engellenmesini sağlayan üçüncü taraf izleyicilere sahip olarak biliniyor. Facebook ve Google üzerinden yükleme koruması sağlanmış olmasına rağmen Bing ve Linkedin etki alanlarından komut dosyalarının engellenmesine izin verilmiyordu. Bunun asıl sebebi ise şirketin Microsoft ile aralarında bir arama anlaşması olduğu ve konu hakkında yeni bir güncelleme geleceği şeklinde yorumlanmıştı. 

  Microsoft komut dosyaları engellenecek!

  Gelen tepkilerin artmasının hemen ardından DuckDuckGo geri adım atarak kullanıcılara daha şeffaf olma konusunda söz verdiği öğrenildi. Yeni alınan karara göre izleyici engelleme listeleri kullanılabilecek ve kullanıcılara da bu durumu gösterebilmek adına izlemenin nasıl korunduğuna dair bilgiler sunulacak. Şirket tarafından konu hakkında yapılan açıklamaya göre ‘Birkaç kullanıcının konu hakkındaki şikayetlerini gördük. Tarayıcımız üzerinden web izleme korumalarının aslında kullanıcıların beklentilerini karşılamadığını anladık. Bu konunun üzerine gitmeye karar verdik ve gerekli önlemleri aldık’ ifadelerini kullandı.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Microsoft, Windows 11 Yüklü Olsa Bile Eski Bilgisayarların Açılmasını Engelleyecek: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows 11 24H2 ile eski bilgisayarların açılmasını engelleyerek teknoloji ve güvenlik standartlarını yükseltiyor.

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Copilot Güncelleniyor: Microsoft, Yeni Özellikleri Duyurdu!

  Microsoft, Copilot'a eklenerek kullanıcı deneyimini geliştiren, yeniden tasarlanmış arayüz gibi yeni özellikler ve yenilikler hakkında bilgi verdi.

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et