R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Klasik otomobil modellerine ilgi duyanlar için Yeni Meyers Manx 2.0, klasik otomobil tasarımını elektrikli araç teknolojisiyle birleştiriyor. İşte yeni Meyers Manx 2.0 özellikleri!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  09.08.2022 16:34 1624 3 dk okuma süresi
  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!
  Son Düzenleme:

  Alman otomobil markası Meyers Manx’ın 2020 yılında “Philip Sarofirm” şirketi tarafından satın alınmasından sonraki ilk otomobili sonunda piyasaya çıkıyor. Şirket, satın alımdan sonraki süreçte Meyers Manx üzerindeki çalışmalarını tamamlayarak, yenilenmiş kreasyonuyla Meyers Manx 2.0 Electric modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

  Meyers Manx, bir “Buggy” yani kum arabası/safari aracıdır.

  60 Yıl Sonra İlk Model

  Arazi şartlarına özel olarak geliştirilmiş olan ilk Meyers Manx modelinin üzerinden tam 60 yıl sonra Philip Sarofirm sermayesiyle ikinci modeli olan “Meyers Manx 2.0 Electric” modeli tanıtıldı. 2 kişilik araç yenilenen tasarımıyla klasik çizgileri modern bir havada sunuyor. Üstü açılıp, kapanabilen yeni modelin dikkat çeken en önemli özelliği ise elektrikli motoru oldu. 

  Meyers Manx, 1964 yılında “Bruce Meyers” tarafından “Volkswagen” tabanlı olarak geliştirilen bir “kum arabası” modelidir. Son üretimini 1971 yılında yapan şirket, 2000 yılında geri dönmüştü. Ancak aradan geçen 60 yılı aşkın sürede yeni bir model geliştirememiştir.

  Şirket aracın yeni versiyonunu geliştirme sürecinde “Audi TT”, “Panoz Roadster” ve “Volkswagen New Bettle” gibi araçların tasarımını gerçekleştiren “Freeman Thomas” iznini aldı. Çünkü yeni modelde oldukça dikkat çeken ve ilk modeline göre keskin değişiklikleri sunan yenilikler bulunuyor.

  Meyer Manx 2.0 Electric Özellikleri

  Retro stiliyle dikkat çeken yenilenmiş buggy, artık elektrikli motora sahip. Aracın arka kısmında yer alan motor haznesinde “çift elektrikli motor” yer alıyor. Her bir elektrikli motor arka tekerlikler için güç üretimi oluşturuyor. Araçta “20 kWh” pil paketi yer alıyor. Böylelikle aracın 240 km menzil kapasitesi sağlanıyor. Araç için ayrıca şirket tarafından “40 kWhpil paketi seçeneği sunuluyor ki pil paket kapasitesindeki 2 kat oranındaki artış menzile de yansıyarak, tam 480 km mesafeye ulaşmasını sağlıyor. 

  Araç 6 kWyerleşik şarj cihazı” ile gelirken, 60 kW kapasiteye kadar “DC Hızlı Şarj Ünitesi” seçeneği de sunulacak. Aracın üstün özellikli modelinde tam “202 beygirmotor gücü olacağı ve bu sayede 0’dan 100’km/s hızı sadece 4.5 saniyede yakalayabilmesini sağlıyor(uygun koşullar olması halinde).

  Bağımsız arka süspansiyonu bulunan aracın arka frenleri için “rejeneratif fren sistemi” bulunuyor. Ayrıca araçta “disk frenleri”, “elektrikli hidrolik direksiyon” ve “elektrikli acil durum fren sistemi” yer alıyor.

  Araç için geliştirme sürecinin devam ettiği açıklaması da yapıldı. Bu çerçevede aracı satın alanların “Meyers Manx Beta” programına dahil edileceği belirtildi. Bu çerçevede araç sahiplerinin bu süreçte kullanıma dair geri bildirim yapmaları gerekecek.

  2023’te Piyasaya Sürülecek

  Araç 2023 yılında “Beta” olarak tabir edilebilecek geliştirmeye devam edilen sürümüyle piyasaya sürülecek. Bu süreçte şirketin ABD’debir otomobil markasıyla seri üretim için ortaklık gerçekleştireceği ve tamamlanmış kapsamlı sürümüyle 2024 yılında piyasaya çıkacağı belirtildi. Ayrıca Meyers Manx 2.0 Electric fiyatı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

  Tanıtılan Meyers Manx 2.0 Electric modelini nasıl buldunuz? Araca dair görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sony Xperia 1 V Özellikleri Sızdırıldı! Sony Xperia 1 V Teknik Özellikleri!

  Sony, 2022 Eylül ayında "Xperia 1 IV" modelini piyasaya sürmüştü. Şimdiyse 2023 yılının amiral gemisi olacak yeni versiyonu "Xperia 1 V" modelini geliştirdiği biliniyor. Hatta Şubat sonunda tanıtılması beklenen Xperia 1 V özellikleri sızdırıldı!

  Razer Viper Mini Signature Edition Oyuncu Faresi Tanıtıldı! Sadece 49 Gram!

  Dünyaca ünlü oyuncu ekipmanları markası Razer, bugüne kadarki en hafif oyuncu faresini tanıttı. İşte Razer Viper Mini Signature Edition adıyla çıkacak yeni oyuncu faresinin teknik özellikleri ve fiyatı!

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Yeniden yapılanmaya giden DC Studios, son dönemdeki hata ve sorunları gidermek için evreni sıfırlamaya karar verdi. 2025'te sinematik evrendeki tüm süper kahramanların hikayesi yeni baştan başlayacak. İşte James Gunn'ın yeni DC evreni!

  Netflix’ten Hesap Paylaşımına Karşı Yeni Önlem

  Netflix, kullanıcılar arasında şifre paylaşımına karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. Platformun hesap şifresi paylaşımına karşı getirdiği yeni önleme dair detaylarda belli oldu.

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et