R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Facebook

  Facebook, 2004 yılında Harvard Üniversitesi’nin öğrencisi olan Mark Zuckerberg tarafından Amerikan Üniversitelerindeki öğrenciler arasında olan iletişimi güçlendirmek amacı ile kurulan bir sosyal medya uygulamasıdır. Günümüzde Facebook insanların arkadaşları ve aileleriyle bağlantı kurmasına, topluluklar bulmasına ve işlerini büyütmesine yardımcı olan bir sosyal ağ haline gelmiştir. Facebook ile insanlar iletişim kurabilir, görsel, video paylaşabilir diğer kullanıcıların paylaşmış olduğu içerikler ile etkileşime girebilir.

  Facebook Tarihçesi 

  2004 Yılının Şubat ayında Mark Zuckerberg ve kurucu ortakları Dustin Moskovitz, Chris Hughes ve Eduardo Saverin ile birlikte Facebook’u kurdu. Haziran ayında şirket Kaliforniya'da Palo Alto şehrine taşındı. 2004 Yılının Eylül ayında iletişim için insanların arkadaşlarına mesaj gönderebilecekleri bir duvar oluşturuldu daha sonra thefacebook.com alan adını sadece facebook.com olarak değiştirerek şirkette isim değişkliği yapıldı. 2008 Yılında yeni facebook tasarımı yapıldı ve beğen düğmesi oluşturuldu. 2011 Yılında Messenger tanıtıldı ve aktif olarak kullanılmaya başlandı. 2012 Yılında Instagram ve WhatsApp’ı (2014) satın alarak bir çok yenilik ile kullanıcı etkileşimini arttırarak bugünkü halini aldı.

  Facebook Yönetim Ekibi

  Mark Zuckerberg -  Kurucu

  Sheryl Sandberg - Baş işletme görevlisi

  David Wehner - Finans Direktörü

  Chris Cox - Ürün Sorumlusu

  Mike Schroepfer - Teknolojiden Sorumlu Başkan

  Marne Levine - Baş İşletme Görevlisi

  Jennifer Newstead - Baş Hukuk Görevlisi

  Facebook İşlevleri

  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Arkadaşlar
  • Uygulamalar
  • Etkinlikler
  • Dürtmeler
  • Mesajlaşma
  • Canlı Yayın
  • Pazar Yeri

  Facebook’ta Kariyer

  Facebook’ta kariyer için Kariyer sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Özgeçmişinizi yükleyerek veya LinkedIn profilinizi işe alım ekibi ile paylaşarak başvurabilirsiniz.

  Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

  Facebook Resmi sitesine giderek “Yeni Hesap Oluştur” butonuna tıklayarak açılır pencerede gerekli bilgiler doldurulmalıdır. Doldurulan bilgilerin daha sonra onaydan geçeceğinden dolayı doğru bilgi girilmesi gerekmektedir. “Kaydol” butonuna bastıktan sonra gerekli adımları uygulayarak ve hesabınızı doğruladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Facebook ile Fotoğraf / Video Paylaşma

  Fotoğraf veya video paylaşımı için gönderi oluşturma sırasında fotoğraf simgesine tıklanması yeterlidir. Video uzunluğuna ve internet hızınıza bağlı olarak gönderiniz paylaşılacaktır. Mobil ile paylaşım yapılacağı taktirde galeriye erişim izni verilmesi gerekmektedir.

  Facebook’ta Profil Nedir?

  Videolarınızın, fotoğraflarınızın, memleketinizin ve yaşadığınız şehir gibi kişisel bilgilerinizi içeren alana profil denmektedir. Burada bilgilerinizi güncelleyebilir, silebilir veya farkli bir bilgi ekleyebilirsiniz.

  Facebook’ta Sayfalar Nedir?

  Facebook sayfalar, İşletmelerin ve markaların müşterileri ile iletişimde kalabileceği alandır. Kullanıcılar herhangi bir sayfayı beğendiğinde veya takibe aldığında o sayfa ile ilgili güncellemeleri ve gönderileri ana akışında görecektir. Bir facebook sayfası oluşturmak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz. Sayfa Oluştur.

  Facebook Grupları Nedir?

  Kullanıcıların, ortak bir amaç için bir araya gelerek iletişim kurduğu, tartıştığı alana grup denmektedir. Bir grup oluşturmak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz. Grup Oluştur. Facebook gruplar ile topluluk oluşturarak alanınızı büyütebilirsiniz.

  Facebook Etkinlikler Nedir?

  Facebook etkinliği, Kullanıcıların bir etkinlik için davet oluşturmasına olanak sağlar. Bir Facebook etkinliği belirli gruplara gönderilebilir. Etkinlik oluşturmak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz. Etkinlik Oluştur.

   

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Facebook
  Facebook Logo Facebook Logo
  Türü

  Anonim Şirket

  Kuruluş tarihi

  Şubat 4, 2004

  Merkez

  Menlo Park, Kaliforniya, ABD

  Girişimci(ler)

  Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Dustin Moskovitz, Chris Hughes

  Endüstri

  İnternet

  Mevcut Durumu

  Aktif

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et