R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Şifreli DM Özelliğine Kavuşacak!

  Twitter şifreli DM özelliğine kavuşuyor. Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, daha güvenli bir ortamda mesajlaşabiliyor olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  08.03.2023 17:05 1489 2 dk okuma süresi
  Twitter Şifreli DM Özelliğine Kavuşacak!
  Son Düzenleme:

  Twitter, 2006 yılında kurulan bir sosyal medya mecrası. Kurulduğu zamandan bu yana çok büyük bir ağ haline gelemedi. Yine de hatırı sayılır bir kitlesi bulunuyor. Yani Facebook ve Instagram gibi platformlar kadar büyük bir kitleye sahip değil. Buna rağmen sosyal ağ, elinden geleni yapmaya gayret gösteriyor.

  Platform, yakın zamanda Elon Musk tarafından satın alınmıştı. Bu adımın ardından sosyal platform sitesinde pek çok değişiklik yaşandı. Bunlardan birisi de Twitter Blue aboneliğiydi. Ayrıca mavi tik, herkes tarafından erişilebilir hale gelmişti. Bu özellikler dışında Twitter, güvenliğe ve gizliliğe de büyük önem gösteriyor. Bundan dolayı uygulama için yeni özellikler düşünülüyor. Geliştirilen yeniliklerden birisi de şifrelenmiş DM özelliği olmakta.

  Twitter şifreli DM ile güvenliği arttıracak

  2022 yılının Kasım ayında bu özelliğin varlığından haberdar olmuştuk. Musk, bu tarihte gerekli açıklamaları yapmıştı. Mart ayına geldiğimiz bu günlerde yeni bir açıklama daha yapıldı. Buna göre Twitter, bu ay içerisinde şifrelenmiş mesajlar sistemine kavuşacak.

  Şifreli mesajlar, bir diğer ismiyle uçtan uca şifrelenen mesajlar olarak biliniyor. Amacı, mesajların şifreli bir şekilde karşı tarafa iletilmesi. Bundan öncesinde Twitter mesajları şifrelenmiyordu. Yani kullanıcıların mesajları şifresiz olarak dışarıdan görünebiliyordu. Günümüzde de bu durum geçerli. Yakın zamanda bu özellik ile beraber tarihe karışacak.

  Mesajların şifreli olmamasının pek çok problemi bulunuyor. Bunlardan birisi Twitter çalışanlarının mesajlara erişmesi. Twitter ekibi, kullanıcıların DM kutusunu inceleyip mesajları okuyabiliyor. Bir diğer olay hack durumunda mesajların da ele geçirilmesi. Bu gibi durumların önüne uçtan uca şifreleme yöntemi sayesinde geçiliyor.

  Elon Musk, yeni özellik ile beraber bir de açıklama yayınladı. Musk, Twitter 2.0 vizyonu doğrultusunda böyle bir yeniliğin yapıldığını belirtti. Özelliğin yakın zamanda ise aktif olacağını dile getirdi. Net bir tarih vermek şimdiden doğru olmaz. Siz bununla ilgili ne düşünüyorsunuz? Twitter DM sistemini kullanıyor muydunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter'da (X) Beğeniler Gizlenebilecek: İşte Detaylar!

  Elon Musk, X platformunda (Twitter) herkese açık beğenilerin gizleneceğini duyurdu. Bu değişiklik, kullanıcıların özgürce etkileşimde bulunmasını hedefliyor.

  Twitter Resmen ‘X.com’ Oldu!

  Twitter artık resmen X.com olarak değiştirildi. Elon Musk'ın açıklamasıyla tüm çekirdek sistemler, X.com alan adı altında birleşti ve yeni özellikler eklendi.

  Türkiye'den X'e (Twitter) Yeni Yaptırımlar Geliyor: Temsilci Atamama Sorunu Büyüyor

  Türkiye'de, günlük erişimi 1 milyonu aşan sosyal medya platformların temsilci ataması zorunlu. X, yükümlülüğü yerine getirmediği için cezalara maruz kalabilir.

  Baseus M2s Pro Geliyor: Güçlü Gürültü Engelleme Özelliğine Sahip!

  Baseus M2s Pro, 52dB gürültü engelleme, Hi-Res ses kalitesi ve 35 saat batarya ömrü sunuyor. 45$ fiyatıyla mükemmel bir değer teklifi, müzikseverler için ideal.

  Twitter Şifreli DM Özelliğine Kavuşacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et