R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Şifreli DM Özelliğine Kavuşacak!

  Twitter şifreli DM özelliğine kavuşuyor. Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, daha güvenli bir ortamda mesajlaşabiliyor olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  08.03.2023 17:05 1316 2 dk okuma süresi
  Twitter Şifreli DM Özelliğine Kavuşacak!
  Son Düzenleme:

  Twitter, 2006 yılında kurulan bir sosyal medya mecrası. Kurulduğu zamandan bu yana çok büyük bir ağ haline gelemedi. Yine de hatırı sayılır bir kitlesi bulunuyor. Yani Facebook ve Instagram gibi platformlar kadar büyük bir kitleye sahip değil. Buna rağmen sosyal ağ, elinden geleni yapmaya gayret gösteriyor.

  Platform, yakın zamanda Elon Musk tarafından satın alınmıştı. Bu adımın ardından sosyal platform sitesinde pek çok değişiklik yaşandı. Bunlardan birisi de Twitter Blue aboneliğiydi. Ayrıca mavi tik, herkes tarafından erişilebilir hale gelmişti. Bu özellikler dışında Twitter, güvenliğe ve gizliliğe de büyük önem gösteriyor. Bundan dolayı uygulama için yeni özellikler düşünülüyor. Geliştirilen yeniliklerden birisi de şifrelenmiş DM özelliği olmakta.

  Twitter şifreli DM ile güvenliği arttıracak

  2022 yılının Kasım ayında bu özelliğin varlığından haberdar olmuştuk. Musk, bu tarihte gerekli açıklamaları yapmıştı. Mart ayına geldiğimiz bu günlerde yeni bir açıklama daha yapıldı. Buna göre Twitter, bu ay içerisinde şifrelenmiş mesajlar sistemine kavuşacak.

  Şifreli mesajlar, bir diğer ismiyle uçtan uca şifrelenen mesajlar olarak biliniyor. Amacı, mesajların şifreli bir şekilde karşı tarafa iletilmesi. Bundan öncesinde Twitter mesajları şifrelenmiyordu. Yani kullanıcıların mesajları şifresiz olarak dışarıdan görünebiliyordu. Günümüzde de bu durum geçerli. Yakın zamanda bu özellik ile beraber tarihe karışacak.

  Mesajların şifreli olmamasının pek çok problemi bulunuyor. Bunlardan birisi Twitter çalışanlarının mesajlara erişmesi. Twitter ekibi, kullanıcıların DM kutusunu inceleyip mesajları okuyabiliyor. Bir diğer olay hack durumunda mesajların da ele geçirilmesi. Bu gibi durumların önüne uçtan uca şifreleme yöntemi sayesinde geçiliyor.

  Elon Musk, yeni özellik ile beraber bir de açıklama yayınladı. Musk, Twitter 2.0 vizyonu doğrultusunda böyle bir yeniliğin yapıldığını belirtti. Özelliğin yakın zamanda ise aktif olacağını dile getirdi. Net bir tarih vermek şimdiden doğru olmaz. Siz bununla ilgili ne düşünüyorsunuz? Twitter DM sistemini kullanıyor muydunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Kodları Yeniden Yazılıyor: İsim Değişebilir!

  Twitter mühendisleri, kaynak kodunu baştan yazmaya başladı ve ilk çalışmalarda kod satırlarında %10'luk bir azalma elde ettiler.

  Twitter Keşfet Nedir? - Sosyal Medyada Trendleri Keşfedin!

  Twitter Keşfet nedir? Sosyal medyanın en önemli özelliği olan Twitter Keşfet'i kullanarak trendleri, haberleri ve ilgi alanlarınızı keşfedin. En güncel bilgilere ulaşın!

  Twitter Trending Nedir? Twitter Türkiye Gündemi nasıl takip edilir?

  Dijital dünyada, "Twitter Trending nedir?" sorusunun yanıtını merak ediyor musunuz? Bu detaylı ve bilgilendirici rehber, Twitter'da trend olanın ne olduğunu ve bunun nasıl kullanılabileceğini derinlemesine bakacağız.

  Twitter, AB'nin Dezenformasyonla Mücadele Kurallarını Reddediyor!

  Twitter, AB'nin dezenformasyonu tespit etme ve önleme çabalarına destek veren gönüllü mücadele kurallarını sürdürmeyi düşünmüyor.

  Twitter Şifreli DM Özelliğine Kavuşacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et