R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter, Instagram'ın Popüler Özelliğini Kopyaladı! Hemen Deneyin

  Twitter Circle özelliği ne işe yarar? Twitter Circle nasıl kullanılır? Twitter'ın yeni özelliği Instagram Yakın Arkadaşlar'a benziyor.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  31.05.2022 00:50 1529 2 dk okuma süresi
  Twitter, Instagram'ın Popüler Özelliğini Kopyaladı! Hemen Deneyin
  Son Düzenleme:

  Bu ayın başlarında seçilen kullanıcılara sunulan Twitter Circle, şimdi özelliği test edebilecek daha fazla kullanıcıyı içerecek. Bu özellik, Instagram'ın 'Yakın Arkadaşlar'ına benzer şekilde çalışır ve kullanıcıların belirli tweet'leri görebilmeleri için belirli takipçileri seçmelerine olanak tanır.

  Android Police'e göre , bu özellik, oturum açtıklarında Çevrenize tweet atan bir açılır pencere görmeye başlayabilecek daha fazla kullanıcıya yaygın olarak sunuluyor.

  Twitter Circle özelliği ne işe yarar?

  Kullanıcıların "Tweet oluştur"u seçmesi ve ardından Twitter Circle seçeneğini gösterecek olan açılır menü düğmesine dokunması gerekecek. Bu özellik, kullanıcıların sadece Düzenle düğmesini seçerek Twitter Circle listesine istedikleri zaman takipçi eklemelerine veya takipçilerini kaldırmalarına fırsat veriyor.

  Takipçiler, birinin Circle'ına eklendiklerinde veya çıkarıldıklarında bilgilendirilmez. Circle'a eklenirse takipçiler, seçilen yakın takipçilerin bir parçası olduklarını bildiren yeşil bir bildirim görür.

  Kullanıcıların 150 kişiye kadar seçmesine izin veren özellik, kullanıcıların Twitter'ın tamamı yerine belirli bir grup kişiye tweet göndermesine izin verdiği için Instagram'ın Yakın Arkadaşlarına çok benziyor. 

  Kullanıcılar, istedikleri zaman 'Circle' listesine eklenebilir veya listeden çıkarılabilirler. Ayrıca her tweet'te "Bu tweet'i yalnızca @kullanıcıadı Twitter Circle kişileri görebilir" yazan bir not olacak. 

  Tweet'lerinizi daha küçük bir kitleye gönderiyor olsanız bile Twitter'ın topluluk kuralları geçerlidir.

  Twitter Circle nasıl kullanılır?

  Bu özellik, kullanıcıların yakın arkadaşlarına daha kişisel tweet atmalarına olanak tanıyacak ve farklı takipçiler için farklı profiller tutmanın zorluğunu ortadan kaldıracak. Circle herkese açık olmasa da yakında gelebilir.

  Bir Twitter sözcüsü, "Şu anda iOS, Android ve Web genelinde bir grup insanla Twitter Circle'ı test ediyoruz" dedi ve şöyle devam etti:

  "Geri bildirim toplamaya devam ettiğimiz için özellik henüz herkese yaygın olarak sunulmadı, ancak testimizin bir parçası olarak ek kişiler özelliğe erişim elde etmiş olabilir."

  Siz Twitter Circle hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, Telefon Görüşmelerini Anlık Çevirebilen Yapay Zeka Özelliğini Tanıttı

  Samsung, teknoloji dünyasında yapay zeka alanında yeni bir dönüm noktasına işaret ediyor. Güney Koreli teknoloji devi, kullanıcıların telefon görüşmelerini gerçek zamanlı olarak çevirebilen ve bu sayede dil bariyerlerini ortadan kaldıran bir yapay zeka öz

  Meta’dan Yeni Bir Hamle: Instagram'ın Yayın Kanalları, Facebook ve Messenger'a Geliyor!

  Meta, Instagram yayın kanallarını Facebook ve Messenger'a da getiriyor. Özellik, kullanıcıların takip ettikleri kişilerden anlık güncellemeler almasını sağlıyor

  En Popüler Android Sürümleri Açıklandı: İşte Eylül Ayı Sıralaması

  Eylül ayında hangi Android sürümleri öne çıktı? Hem küresel arenada hem de Türkiye'de kullanıcıların tercihi hangi Android sürümleri oldu?

  YouTube Music, Beklenen Şarkı Sözleri Özelliğini Türkiye'de Kullanıcılara Sundu!

  YouTube Music, Türkiye'deki kullanıcıları için 8 aylık deneme sürecinin ardından canlı şarkı sözleri özelliğini aktif etti.

  Twitter, Instagram'ın Popüler Özelliğini Kopyaladı! Hemen Deneyin

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et