R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter, Instagram'ın Popüler Özelliğini Kopyaladı! Hemen Deneyin

  Twitter Circle özelliği ne işe yarar? Twitter Circle nasıl kullanılır? Twitter'ın yeni özelliği Instagram Yakın Arkadaşlar'a benziyor.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 31.05.2022 00:50 1266 2 dk okuma süresi
  Twitter, Instagram'ın Popüler Özelliğini Kopyaladı! Hemen Deneyin
  Son Düzenleme:

  Bu ayın başlarında seçilen kullanıcılara sunulan Twitter Circle, şimdi özelliği test edebilecek daha fazla kullanıcıyı içerecek. Bu özellik, Instagram'ın 'Yakın Arkadaşlar'ına benzer şekilde çalışır ve kullanıcıların belirli tweet'leri görebilmeleri için belirli takipçileri seçmelerine olanak tanır.

  Android Police'e göre , bu özellik, oturum açtıklarında Çevrenize tweet atan bir açılır pencere görmeye başlayabilecek daha fazla kullanıcıya yaygın olarak sunuluyor.

  Twitter Circle özelliği ne işe yarar?

  Kullanıcıların "Tweet oluştur"u seçmesi ve ardından Twitter Circle seçeneğini gösterecek olan açılır menü düğmesine dokunması gerekecek. Bu özellik, kullanıcıların sadece Düzenle düğmesini seçerek Twitter Circle listesine istedikleri zaman takipçi eklemelerine veya takipçilerini kaldırmalarına fırsat veriyor.

  Takipçiler, birinin Circle'ına eklendiklerinde veya çıkarıldıklarında bilgilendirilmez. Circle'a eklenirse takipçiler, seçilen yakın takipçilerin bir parçası olduklarını bildiren yeşil bir bildirim görür.

  Kullanıcıların 150 kişiye kadar seçmesine izin veren özellik, kullanıcıların Twitter'ın tamamı yerine belirli bir grup kişiye tweet göndermesine izin verdiği için Instagram'ın Yakın Arkadaşlarına çok benziyor. 

  Kullanıcılar, istedikleri zaman 'Circle' listesine eklenebilir veya listeden çıkarılabilirler. Ayrıca her tweet'te "Bu tweet'i yalnızca @kullanıcıadı Twitter Circle kişileri görebilir" yazan bir not olacak. 

  Tweet'lerinizi daha küçük bir kitleye gönderiyor olsanız bile Twitter'ın topluluk kuralları geçerlidir.

  Twitter Circle nasıl kullanılır?

  Bu özellik, kullanıcıların yakın arkadaşlarına daha kişisel tweet atmalarına olanak tanıyacak ve farklı takipçiler için farklı profiller tutmanın zorluğunu ortadan kaldıracak. Circle herkese açık olmasa da yakında gelebilir.

  Bir Twitter sözcüsü, "Şu anda iOS, Android ve Web genelinde bir grup insanla Twitter Circle'ı test ediyoruz" dedi ve şöyle devam etti:

  "Geri bildirim toplamaya devam ettiğimiz için özellik henüz herkese yaygın olarak sunulmadı, ancak testimizin bir parçası olarak ek kişiler özelliğe erişim elde etmiş olabilir."

  Siz Twitter Circle hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Telefonunda Bu Uygulamalar Olanlar Dikkat! Hemen Silinmesi Gereken 35 Uygulama!

  Google Play Store'dan indirilen 35 uygulamanın kullanıcı bilgilerini dışarıya sızdırdığı açıklandı. Yayınlanan raporda yer alan o 35 uygulamayı kullananların hemen silmesi gerekiyor! İşte o uygulamalar!

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  Web 3.0’daki Popüler Müzik Platformu Audius Hacklendi

  Web 3.0'da yer alan blokzincir tabanlı merkeziyetsiz müzik platformu Audis'in hacklendiği açıklandı. Bilgisayar korsanlarının saldırısına uğrayan platformdan 1.1 Milyon Dolar değerinde jeton çalıntı. İşte hacklenme olayının ayrıntıları!

  Apple Siber Saldırılara Karşı Yeni Özelliğini Tanıttı!

  Apple, son dönemde kullanıcılarına çok fazla sorun oluşturan "Pegasus" yazılımı başta olmak üzere tüm casus yazılımlara karşı yeni "kilitleme modu" özelliğini duyurdu. İşte yeni Apple kilitleme modu özellikleri!

  Twitter, Instagram'ın Popüler Özelliğini Kopyaladı! Hemen Deneyin

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et