R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Geleceğe Dönüş'ün Klasik Otomobili 40 Yıl Sonra Geri Dönüyor

  Geleceğe Dönüş filminin ikonik modelini baz alan yeni Alpha5, elektrikli olarak geliyor. İşte modern tasarımı ve elektrikli güç sistemiyle yeni Alpha5 EV.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  30.05.2022 14:30 1936 2 dk okuma süresi
  Geleceğe Dönüş'ün Klasik Otomobili 40 Yıl Sonra Geri Dönüyor
  Son Düzenleme:

  İster film, isterseniz de otomobil tutkunu olun, DMC DeLorean hakkında bir şeyler biliyor olma şansınız yüksektir. Marka kısa ve sıkıntılı bir yaşam sürerken, bugüne kadar yaptıkları tek otomobil hatırlanıyor. 2022'de DeLorean, Alpha5 EV ile neredeyse kırk yıl sonra otomotiv sahnesine geri geliyor. 

  Orijinal DeLorean'dan ilham alan Alpha5, aynı zamanda birçok tasarım ve estetik detayını paylaşıyor, ancak aynı zamanda geleceğin değerlerine de uyum sağlamayı hedefliyor. Bu, Alpha5'in yalnızca dijital bir gösterimi olsa da, şirket asıl aracı 18 Ağustos'ta Pebble Beach Concours d ‘Elegance Award’da sergilemeye hazırlanıyor.

  Alpha5 EV (DMC-12) özellikleri

  DMC DeLorean diğer adıyla DMC-12'nin hikayesi oldukça benzersizdir. Bu fantastik görünümlü araba, 1976'da dünyaya bir prototip olarak gösterildi ve tüm dünyadaki otomobil tutkunlarını etkiledi. 1981'de satışa çıktı ve insanlar kısa süre sonra arabanın gösterişli dış görünüşüne uygun performansa sahip olmadığını anladılar. 

  V6 motorunun gücü yetersizdi ve araba çok ağırdı, bu da sürmeyi zorlaştırıyordu. Buna rağmen DMC DeLorean, Geleceğe Dönüş filmlerine hikayenin önemli bir parçası olarak dahil edilmesi sayesinde ünlendi.

  Alpha5 EV (DMC-12) özellikleri

  DeLorean, Alpha5'in temel modeli için tahmini performans rakamlarını sıraladı ancak otomobilin kaç varyanta sahip olacağına dair bir bilgi yok. Verilere göre Alpha5, yaklaşık 250km/s azami hıza sahip olacak. Geleceğe Dönüş filmlerine göndermeli şekilde 0-142 km/h süresi 4.35 saniye olarak belirtilmiş. 

  Şirket, Alpha5'i 100 kWh'den fazla pil kapasitesi ile sunmayı ve şarj başına 483 km'nin üzerinde bir menzili mümkün kılmayı hedefliyor.

  Yaklaşan Alpha5, orijinal DMC-12'yi tasarlayan aynı şirket olan Italdesign tarafından tasarlandı. Alpha5, daha kıvrımlı bir tasarım için köşeli tasarımı atlamış olabilir, ancak yine de önde uzun bir kaput ve kısa bir kuyruk bölümü ile geliyor. 

  Alpha5'ten Martı kanatlı kapı müjdesi

  En önemlisi de araç martı kanatlı kapılarını orijinali gibi koruyor. EV'nin önünde ve arkasında V şeklinde motifler var. Kaput çizgileri ve arka camın birbirine yakınlaştığı ve ön ve arka tamponda V şeklindeki ışık elemanları görülebiliyor. 

  DeLorean Motor Company'nin Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Troy Beetz, "Alpha5, DeLorean'ın son 40 yılının bir temsilidir" dedi ve şöyle devam etti: 

  “DeLorean markasının tarihini onurlandırdığımızdan emin olmak için çok büyük bir sorumluluk vardı, ancak geleceğini küratörlüğünde daha da büyük bir sorumluluk… Sanırım ikisini de Alpha5 ile yaptık.”

  Siz WhatsApp hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nokia Lumia 920 Geri Dönüyor: HMD Skyline Görücüye Çıktı!

  Nokia, ikonik Lumia 920'nin tasarımını taşıyan HMD Skyline'ı tanıttı. Yeni model, modern özelliklerle bu sonbahar piyasaya çıkacak.

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  AOC, 540Hz Hızındaki Oyuncu Monitörünü Tanıttı: İşte Detaylar!

  AOC, 540Hz yenileme hızına sahip AGON 6 Pro oyuncu monitörünü tanıttı. 24.1 inç TN paneli, 0.3 ms tepki süresi ve sRGB %99 renk doğruluğuyla e-spor için ideal.

  Honor Earbuds X7 Tanıtıldı: 40 Saatlik Pil Ömrü ve Üstün Ses Kalitesi ile Dikkat Çekiyor!

  Honor Earbuds X7, 40 saate kadar pil ömrü, yüksek ses kalitesi ile dikkat çekiyor. Hızlı şarj özelliği ile 10 dakikada 3 saat oynatma süresi sunuyor.

  Geleceğe Dönüş'ün Klasik Otomobili 40 Yıl Sonra Geri Dönüyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et