R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Geleceğe Dönüş'ün Klasik Otomobili 40 Yıl Sonra Geri Dönüyor

  Geleceğe Dönüş filminin ikonik modelini baz alan yeni Alpha5, elektrikli olarak geliyor. İşte modern tasarımı ve elektrikli güç sistemiyle yeni Alpha5 EV.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  30.05.2022 14:30 1898 2 dk okuma süresi
  Geleceğe Dönüş'ün Klasik Otomobili 40 Yıl Sonra Geri Dönüyor
  Son Düzenleme:

  İster film, isterseniz de otomobil tutkunu olun, DMC DeLorean hakkında bir şeyler biliyor olma şansınız yüksektir. Marka kısa ve sıkıntılı bir yaşam sürerken, bugüne kadar yaptıkları tek otomobil hatırlanıyor. 2022'de DeLorean, Alpha5 EV ile neredeyse kırk yıl sonra otomotiv sahnesine geri geliyor. 

  Orijinal DeLorean'dan ilham alan Alpha5, aynı zamanda birçok tasarım ve estetik detayını paylaşıyor, ancak aynı zamanda geleceğin değerlerine de uyum sağlamayı hedefliyor. Bu, Alpha5'in yalnızca dijital bir gösterimi olsa da, şirket asıl aracı 18 Ağustos'ta Pebble Beach Concours d ‘Elegance Award’da sergilemeye hazırlanıyor.

  Alpha5 EV (DMC-12) özellikleri

  DMC DeLorean diğer adıyla DMC-12'nin hikayesi oldukça benzersizdir. Bu fantastik görünümlü araba, 1976'da dünyaya bir prototip olarak gösterildi ve tüm dünyadaki otomobil tutkunlarını etkiledi. 1981'de satışa çıktı ve insanlar kısa süre sonra arabanın gösterişli dış görünüşüne uygun performansa sahip olmadığını anladılar. 

  V6 motorunun gücü yetersizdi ve araba çok ağırdı, bu da sürmeyi zorlaştırıyordu. Buna rağmen DMC DeLorean, Geleceğe Dönüş filmlerine hikayenin önemli bir parçası olarak dahil edilmesi sayesinde ünlendi.

  Alpha5 EV (DMC-12) özellikleri

  DeLorean, Alpha5'in temel modeli için tahmini performans rakamlarını sıraladı ancak otomobilin kaç varyanta sahip olacağına dair bir bilgi yok. Verilere göre Alpha5, yaklaşık 250km/s azami hıza sahip olacak. Geleceğe Dönüş filmlerine göndermeli şekilde 0-142 km/h süresi 4.35 saniye olarak belirtilmiş. 

  Şirket, Alpha5'i 100 kWh'den fazla pil kapasitesi ile sunmayı ve şarj başına 483 km'nin üzerinde bir menzili mümkün kılmayı hedefliyor.

  Yaklaşan Alpha5, orijinal DMC-12'yi tasarlayan aynı şirket olan Italdesign tarafından tasarlandı. Alpha5, daha kıvrımlı bir tasarım için köşeli tasarımı atlamış olabilir, ancak yine de önde uzun bir kaput ve kısa bir kuyruk bölümü ile geliyor. 

  Alpha5'ten Martı kanatlı kapı müjdesi

  En önemlisi de araç martı kanatlı kapılarını orijinali gibi koruyor. EV'nin önünde ve arkasında V şeklinde motifler var. Kaput çizgileri ve arka camın birbirine yakınlaştığı ve ön ve arka tamponda V şeklindeki ışık elemanları görülebiliyor. 

  DeLorean Motor Company'nin Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Troy Beetz, "Alpha5, DeLorean'ın son 40 yılının bir temsilidir" dedi ve şöyle devam etti: 

  “DeLorean markasının tarihini onurlandırdığımızdan emin olmak için çok büyük bir sorumluluk vardı, ancak geleceğini küratörlüğünde daha da büyük bir sorumluluk… Sanırım ikisini de Alpha5 ile yaptık.”

  Siz WhatsApp hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Zincirsiz Bisiklet Rover 45: Elektrikli Bisikletlerin Yeni Yıldızı

  Elektrikli bisikletler artık zincir ve kayışlardan kurtuluyor! Rover 45 isimli elektrikli bisiklet, pedallarla hareket ederken zincir veya kayış gibi fiziksel bağlantıları ortadan kaldırıyor ve sensörlerle çalışıyor. Detaylar haberimizde!

  2024 Yılı Trafik Sigortası Fiyatları Belli Oldu: İşte 81 İldeki Güncel Ücretler!

  2024 yılı Türkiye'nin 81 ilinde geçerli olacak trafik sigortası fiyatları açıklandı. İşte 2024 yılı trafik sigortası fiyatları ve cezai yaptırımlar!

  AMD Ryzen 8040 İşlemcili Minisforum V3 Tablet Geliyor!

  Minisforum V3, piyasaya sürülmesi beklenen ilk Ryzen 8040 işlemcili taşınabilir cihaz olarak öne çıkıyor. Tablet, grafik performansıyla da adından söz ettirecek!

  Geleceğe Dönüş'ün Klasik Otomobili 40 Yıl Sonra Geri Dönüyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et