R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Altyazı Özelliği Kullanıma Açıldı!

  Twitter çok uzun zamandır kullanıcı deneyimi ve erişebilirlik gelişimi açısından önemli yenilikler üzerinde çalışıyordu. Bunlardan birisi olduğu bilinen altyazı özelliğiyle ilgili kullanıcıları sevindirecek gelişme yaşandı. Twitter altyazı özelliği artık herkes için kullanıma açıldı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 27.06.2022 09:17 1076 2 dk okuma süresi
  Twitter Altyazı Özelliği Kullanıma Açıldı!
  Son Düzenleme:

  Twintter, son dönemde ünlü milyarder Elon Musk tarafından “44 Milyar Dolar” gibi devasa bir rakama satın alınmasından sonra yönetimsel olarak yaşadığı skandallarla gündemde. Ancak dünyanın en popüler sosyal medya platformu sadece skandallarıyla değil teknik gelişimi bakımından da önemli bir süreçten geçiyor. Twitter kullanıcılarını yakından ilgilendiren pek çok değişikliğin ve yeniliğin geldiği platformda erişebilirliğin arttırılması hedefleniyor. Bu çerçevede Twitter uzun süredir Twitter videolarına altyazı desteği getirilmesi üzerine çalışıyordu.

  Twitter iOS Sürümünde Sınırlı Kullanıma Açıktı

  Twitter altyazı

  Twitter, 2022 itibariyle platformda yayınlanan videolarda altyazı desteğinin olması için çalışmalara başlamıştı. Bunun ilk somut adımını da 2022 Nisan ayında sadece Twitter iOS sürümündeki “geliştirici” kullanıcılar için yayınlayarak atmıştı. Nisan ayından beri belirli iOS kullanıcıları Twitter altyazılı özelliği test ediyordu.

  Uzun bir test sürecinin ardından Twitter CC butonu yani altyazı kontrol butonu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Twitter, en sonunda iOS sürümünde belirli kullanıcılar için açık olan Twitter video altyazı butonunun artık tüm iOS ve hatta Android sürümü kullanıcıları içinde açıldığını duyurdu. 

  Yayınlanan duyuruyla birlikte indirilebilen yeni Twitter güncellemesi, her kullanıcıya altyazı özelliğini kullanabilme imkanı getiriyor. Kullanıcılar platformda izleyecekleri videonun sağ üst köşesinde “CC” butonunu görebiliyor. Kullanıcılar bu butona bastıklarında Twitter altyazı özelliğini aktif edebilecek ve tekrar bastığında altyazı özelliğini kapatabilecek. Böylelikle artık Twitter videolarında yabancı dil sorununun ortadan kalkması sağlanacak. Özellikle Youtube gibi diğer platformlardaki gelişmiş altyazı desteği kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlıyordu.

   Twitter altyazı butonu şimdilik sadece hali hazırda altyazısı bulunan videolar için kullanılabilecek.

  Yeni güncellemeyle birlikte kullanıma açılan altyazı desteği ile ilgili olarak resmi Twitter Support hesabından kullanımına dair bir paylaşım yapıldı.

  Twitter’ın yeni altyazı desteğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, yeni özelliği olan "Entra Verified ID" özelliğini tanıttı. Bu özellikle birlikte artık kişisel verilerinizi kontrol edebileceksiniz.

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Honor of Kings Kapalı Beta İçin Türkiye Erişimi Açıldı!

  Türkiye'deki Honor of Kings oyuncuları, şirketin yeni "Honor of Kings Kapalı Beta" testlerine katılmaya başladı. Erişime açılan Beta testlerine dair ilk detaylarda ortaya çıktı.

  Twitter Altyazı Özelliği Kullanıma Açıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et