R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok’a Yeni Para Kazanma Özelliği Geliyor! İçerik Üreticileri Daha Fazla Kazanacak!

  Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından TikTok, içerik üreticilerini sevindirecek bir duyuru yayınladı. İçerik üreticileri TikTok Pulse özelliği ile daha fazla kazanç elde edebilecek!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 05.05.2022 13:25 1265 2 dk okuma süresi
  TikTok’a Yeni Para Kazanma Özelliği Geliyor! İçerik Üreticileri Daha Fazla Kazanacak!
  Son Düzenleme:

  Kısa video akışlarının bulunduğu bir sosyal medya olan TikTok, çok kısa sürede dünyada büyük bir hızla büyüme kaydetti. Hatta dev rakipleri Instagram ve Youtube gibi platformlara dahi kısa video özelliğinin eklenmesine yol açacak kadar çok yoğun talep gören TikTok, aynı zamanda içerik üreticilerine kazanç fırsatı da sunuyor. Platform yeni duyurusuyla birlikte içerik üreticilerinin daha fazla kazanmasını sağlayamaya başlayacak.

  İçerik üreticileri, TikTok’ta yayınladıkları kısa videolar üzerinden gelir elde edebiliyor. TikTok, içerik üreticilerinin kazançlarının arttırılması amacıyla Youtube’de uygulanan gelir politikasına benzer bir sisteme geçiş yapacak.

  Video içeriklerine reklam alınabilecek!

  TikTok’un açıkladığı yeni gelir modeli “TikTok Pulse” olarak isimlendiriliyor. Bu yeni gelir sağlayan özellik sayesinde TikTok’ta reklam veren markaların, özel olarak hangi videoda yayınlanmasını istediğini seçebilecek. Böylelikle markalar TikTok’taki en iyi videolarda reklamlarının görünmesini sağlayarak, daha fazla kullanıcıya ulaşabilme potansiyelini arttıracak. Bu özellik içerik üreticilerini de daha iyi videolar yapmaya teşvik edecek. Çünkü daha iyi videolar yayınlayarak, daha fazla markanın reklamının videosunda yer almasını sağlayabilecek ve dolayısıyla daha fazla gelir elde edebilecek.

  TikTok en iyi videolar, platformdaki paylaşımların%4’ünü oluşturuyor.

  TikTok Pulse nasıl çalışacak?

  TikTok’un yeni reklam modeliyle birlikte içerik üreticileri tarafından yayınlanan videoların “en iyi videolar” arasında yer alması halinde markaların reklamından gelecek gelirin bir bölümü içerik üreticisine yansıtılacak. 

  TikTok’un bu yeni reklam modeli özelliğinden yararlanabilmek için kullanıcıların minimum 100.000 takipçiye sahip olması gerekecek. 

  TikTok Pulse özelliği ilk olarak ABD’deki TikTok içerik üreticilerine açılacak.Özelliğin diğer detayları ise şuana kadar açıklanmadı.

  Sizce TikTok’un bu yeni reklam modeli, platforma olan ilgiyi ve içerik kalitesini arttıracak mı? Platforma etkisin nasıl olacak? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  LG Yeni Tableti Ultra Tab’ın Tanıtımını Yaptı

  Uzun süredir akıllı cihaz pazarında yer almayan LG, yepyeni bir tablet bilgisayar modeliyle geri dönüş yapıyor. İşte yeni LG Ultra Tab özellikleri ve fiyatı!

  Motorola Razr 2022 ve X30 Pro'nun Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu!

  Motorola'nın beklenmedik şekilde ertelenen cihaz tanıtım lansmanının yeni tarihi açıklandı. İşte Motorola'nın "Razr 2022" ve"X30 Pro" modelleri için tanıtım etkinliği tarihi ve özellikleri!

  Apex Legends Yeni Karakter Vantage’nin Özellikleri Tanıtıldı! Apex Legends 14.Sezon Başlıyor!

  Apex Legends'in gelecek hafta başlayacak yeni sezonuna dair tanıtım videosu yayınlandı. İşte yeni sezonda geleceği duyurulan yeni Apex Legends karakteri, Vantage'nin özellikleri ve diğer yeniliklere dair tüm detaylar!

  TikTok’a Yeni Para Kazanma Özelliği Geliyor! İçerik Üreticileri Daha Fazla Kazanacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et