R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ucuz Telefonlara Elveda: YouTube Go'nun Fişi Çekiliyor

  YouTube'un hafif sürümü YouTube Go için yolun sonuna gelinmiş durumda. Açıklamaya göre YouTube Go, Ağustos 2022'ye kadar durdurulacak.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 05.05.2022 13:42 1290 2 dk okuma süresi
  Ucuz Telefonlara Elveda: YouTube Go'nun Fişi Çekiliyor
  Son Düzenleme:

  YouTube uygulamasına hafif bir alternatif olarak 2018'de başlatılan YouTube Go'nun Ağustos ayında kullanımdan kaldırılacağı açıklandı. GSM Arena'ya göre bu açıklama YouTube tarafından Topluluk forumlarında yapıldı.

  Video platformu, YouTube Go uygulaması kullanıcılarına normal uygulamaya geçmelerini veya tarayıcıda ziyaret etmelerini tavsiye etti.

  YouTube Go nedir?

  YouTube yayın hizmeti için resmi hafif, veri tasarrufu bir sürüm olan YouTube Go, Ağustos 2022'de durdurulacak. YouTube bir blog gönderisinde şunları söyledi: 

  "YouTube Go'yu 2016'da piyasaya sürdüğümüzde, bağlantının, veri fiyatlarının yüksek olduğu konumlardaki izleyiciler için tasarlandı. Düşük kaliteli cihazlar, ana YouTube uygulamasında en iyi deneyimi sunmamızı engelliyordu.” 

  İlk başlatıldığında YouTube Go; kullanıcıların yorum yapma, içerik yayınlama ve oluşturma veya Karanlık Mod yeteneğinden yoksundu. Ancak tüm bu özellikler, video platformunun ayrılmaz bir parçası haline geldi ve bu nedenle YouTube Go uygulaması da işlevini yitirmeye başladı.

  YouTube Go nedir?

  YouTube'a veri kullanımını azaltma geliyor

  Veri kaydetme özelliklerini seven YouTube Go kullanıcıları da normal YouTube uygulamasında unutulmamış durumda. Açıklamaya göre, sınırlı veriye sahip kullanıcılar  için mobil veri kullanımını azaltmaya yardımcı olan ek kullanıcı kontrolleri sunulacak.

  Duyuru ayrıca özellikle düşük kaliteli cihazlarda performansla ilgili iyileştirmeler olduğunu ve normal YouTube uygulamasının artık bağlantı veya veri fiyatları üzerinde bir yük olmayacağını doğruladı.

  GSM Arena'ya göre, sınırlı internet planına sahip olan izleyicilere yardımcı olacak veri kullanımını azaltmak için ek kontroller de yolda. Şirketten gelen açıklama şu şekilde:

  "YouTube şirketi, ana YouTube uygulamasının daha iyi performans göstermesini sağlayan ve aynı zamanda tüm topluluğumuzu kapsayan daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunan iyileştirmelere yatırım yaptı. Özellikle, giriş seviyesi cihazlarda veya daha yavaş ağlarda YouTube performansını iyileştirdik."

  Sizin YouTube Go hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube, Suudi Arabistan'da Kısıtlamalarla Karşı Karşıya Kalabilir

  Suudi Arabistan'da ilgili kurumların yaptıkları incelemelere dair hazırlanan rapor, ülkede Youtube yayınını riske soktu. Krallık, ülkede Youtube'yi yasaklayabilir.

  Samsung Galaxy Watch 5 Fiyatı Belli Oldu! Tahmin Edilenden Daha Ucuz!

  Samsung Galaxy Watch 5 serisinin lansman tarihi ve fiyatına dair yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte Samsung'un yeni akıllı saat serisi "Galaxy Watch 5" modelinin teknik özellikleri ve fiyatı!

  Netflix ile Microsoft Ortaklık Kurdu: Ucuz ve Reklamlı Abonelik Sistemi Geliyor!

  Disney Plus ve HBO Max gibi rakiplerinin dünya pazarına açılmasıyla birlikte zor dönem geçiren Netflix'ten yeni hamle geldi. Netflix, Microsoft ile reklamlı abonelik anlaşması yaptı. İşte anlaşmanın detayları!

  Elif 1145

  Netflix Kullanıcılarına Kötü Haber: Platform Sevilen Dizinin Fişini Çekti!

  Workin' moms dizisi 7. sezonun ardından Netflix ekranlarından çekileceğini duyurdu. Ünlü komedi dizisi 8. sezon ile devam etmeyecek detaylar haberimizde.

  Elif 1186
  Ucuz Telefonlara Elveda: YouTube Go'nun Fişi Çekiliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et