R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ucuz Telefonlara Elveda: YouTube Go'nun Fişi Çekiliyor

  YouTube'un hafif sürümü YouTube Go için yolun sonuna gelinmiş durumda. Açıklamaya göre YouTube Go, Ağustos 2022'ye kadar durdurulacak.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  05.05.2022 13:42 1669 2 dk okuma süresi
  Ucuz Telefonlara Elveda: YouTube Go'nun Fişi Çekiliyor
  Son Düzenleme:

  YouTube uygulamasına hafif bir alternatif olarak 2018'de başlatılan YouTube Go'nun Ağustos ayında kullanımdan kaldırılacağı açıklandı. GSM Arena'ya göre bu açıklama YouTube tarafından Topluluk forumlarında yapıldı.

  Video platformu, YouTube Go uygulaması kullanıcılarına normal uygulamaya geçmelerini veya tarayıcıda ziyaret etmelerini tavsiye etti.

  YouTube Go nedir?

  YouTube yayın hizmeti için resmi hafif, veri tasarrufu bir sürüm olan YouTube Go, Ağustos 2022'de durdurulacak. YouTube bir blog gönderisinde şunları söyledi: 

  "YouTube Go'yu 2016'da piyasaya sürdüğümüzde, bağlantının, veri fiyatlarının yüksek olduğu konumlardaki izleyiciler için tasarlandı. Düşük kaliteli cihazlar, ana YouTube uygulamasında en iyi deneyimi sunmamızı engelliyordu.” 

  İlk başlatıldığında YouTube Go; kullanıcıların yorum yapma, içerik yayınlama ve oluşturma veya Karanlık Mod yeteneğinden yoksundu. Ancak tüm bu özellikler, video platformunun ayrılmaz bir parçası haline geldi ve bu nedenle YouTube Go uygulaması da işlevini yitirmeye başladı.

  YouTube Go nedir?

  YouTube'a veri kullanımını azaltma geliyor

  Veri kaydetme özelliklerini seven YouTube Go kullanıcıları da normal YouTube uygulamasında unutulmamış durumda. Açıklamaya göre, sınırlı veriye sahip kullanıcılar  için mobil veri kullanımını azaltmaya yardımcı olan ek kullanıcı kontrolleri sunulacak.

  Duyuru ayrıca özellikle düşük kaliteli cihazlarda performansla ilgili iyileştirmeler olduğunu ve normal YouTube uygulamasının artık bağlantı veya veri fiyatları üzerinde bir yük olmayacağını doğruladı.

  GSM Arena'ya göre, sınırlı internet planına sahip olan izleyicilere yardımcı olacak veri kullanımını azaltmak için ek kontroller de yolda. Şirketten gelen açıklama şu şekilde:

  "YouTube şirketi, ana YouTube uygulamasının daha iyi performans göstermesini sağlayan ve aynı zamanda tüm topluluğumuzu kapsayan daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunan iyileştirmelere yatırım yaptı. Özellikle, giriş seviyesi cihazlarda veya daha yavaş ağlarda YouTube performansını iyileştirdik."

  Sizin YouTube Go hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'da Resim İçinde Resim Özelliği Herkese Açılıyor!

  Google, YouTube'da resim içinde resim fonksiyonunu herkese açıyor. Şimdilik premium kullanıcılarına özel bu özellik hakkında yakında açıklama gelecek!

  YouTube Create Türkiye Sahnelerinde: Yenilikçi Video Oluşturma Deneyimi Başlıyor!

  YouTube Create artık Türkiye'de! İçerik üreticileri, ücretsiz araçlarla yaratıcılıklarını serbest bırakarak etkileyici videolar oluşturabilecekler.

  Apple Vision Pro’ya Resmi YouTube Uygulaması Geliyor: İşte Detaylar!

  Google, Apple Vision Pro için özel YouTube uygulaması geliştiriyor. Kullanıcılar, sanal gerçeklikte benzersiz bir deneyim yaşayacak.

  YouTube TV Aboneleri İçin Müjde Geldi: Yeni Kalite Seçeneği Sunulmaya Başlandı!

  YouTube, TV hizmetinde artırılmış 1080p video kalitesi özelliğini duyurdu. Bu yenilik, modernize edilmiş 4K uyumlu yayın cihazlarında kullanıma sunulacak.

  Ucuz Telefonlara Elveda: YouTube Go'nun Fişi Çekiliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et