R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram'dan Büyük Yenilik: Videolar Tek Bir Yerde Toplanıyor

  Instagram video paylaşımları için yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığını duyurdu. Artık video paylaşımları platform üzerinde tek bir çatı altında toplanacak. İşte detaylar.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  04.07.2022 17:00 2097 2 dk okuma süresi
  Instagram'dan Büyük Yenilik: Videolar Tek Bir Yerde Toplanıyor
  Son Düzenleme:

  Instagram kendi içerisinde fotoğraf paylaşımlarından daha çok video paylaşımlarına önem veriyor. Bu sebeple Reels videolarına olan ilginin giderek artması sebebiyle dev sosyal medya platformu da bu konuda özel çalışmalar yapmaya devam ediyor. Reels kısmı, diğer bir sosyal medya platformu olan TikTok’a rakip olarak görülüyor. 

  Instagram kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek için harekete geçerken, arka arkaya güncellemeler yapmaya da devam ediyor. Bu süreçte bazı güncellemeler üzerinde çalıştığı ancak tüm bunların henüz test aşamasında olduğu öğrenildi. Gelen yeni bilgilere göre Instagram tüm videoları tek bir yerde toplayacak.

  Instagram Tüm Videolarını Bir Araya Toplayacak

  Instagram yeni dönemde tüm paylaşılacak videoları Reels çatısı altında toplanmasını istiyor. Bu yüzden bir süredir Instagram Reels mücadelesini Youtube Shorts ve TikTok üzerinde sürdürmeye devam ediyordu. Bu mücadele içerisinde platformun kendisini yeniliklere açması da bir ihtiyaç olarak görülüyor. Platformun üst üste yaptığı güncellemelere yakında kullanıcıları yakından etkileyecek bir yenisi ekleniyor. 

  Instagram Videolar için Yeni Güncelleme Yayınlayacak

  Güncellemenin hayata geçmesinin ardından platformda yayınlanan tüm videolar bu süreçte Reels olarak 60 saniye şeklinde yayınlanacak. Videolara gelecek olan güncellemenin ise mantıklı olabileceği teknoloji kulislerinde konuşulmaya başlandı. Böylece video ekranlarını tam ekrana çeviren şirket, ortaya çıkabilecek karışıklıkları da engelleyecek. 60 saniyeden daha uzun olan videolar otomatik olarak IG TV köşesine eklenecek. 

  Şirket, paylaşılan videoları platformun farklı alanlarında sergilemeyi doğru bulmuyor. Bu sebeple tek bir alanda toplama fikri henüz gerçekleşmemesine rağmen mantıklı bulundu. Kullanıcıların bir kısmı hala Reels kısmını kullanmamış görünüyor ancak yeni güncelleme ile birlikte bu sürecin de desteklenmesi planlanıyor. Henüz güncelleme test aşamasında olduğu için tam olarak ne zaman kullanıma sunulacak bilinmiyor. Ancak platformun güncelleme konusundaki hızı düşünüldüğü zaman çok uzun sürmeyeceği düşünülüyor.

  Facebook'ta Instagram ile paralel olarak güncellemelere devam etmek istiyor. Instagram gönderileri Facebook üzerinde de etkileşime açılacak. Bu süreçte Reels videolarının Facebook üzerinden de paylaşılabilmesi için bazı çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Xiaomi, Kendi İşlemcisini Geliştiriyor: Teknoloji Sahnesinde Yeni Bir Devrim!

  Xiaomi, ARM işbirliğiyle kendi işlemcisini geliştiriyor. Firma, maliyet tasarrufu ve pazar rekabetinde yeni bir dönem başlatıyor.

  Instagram'dan Büyük Yenilik: Videolar Tek Bir Yerde Toplanıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et