R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram'dan Büyük Yenilik: Videolar Tek Bir Yerde Toplanıyor

  Instagram video paylaşımları için yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığını duyurdu. Artık video paylaşımları platform üzerinde tek bir çatı altında toplanacak. İşte detaylar.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  04.07.2022 17:00 2113 2 dk okuma süresi
  Instagram'dan Büyük Yenilik: Videolar Tek Bir Yerde Toplanıyor
  Son Düzenleme:

  Instagram kendi içerisinde fotoğraf paylaşımlarından daha çok video paylaşımlarına önem veriyor. Bu sebeple Reels videolarına olan ilginin giderek artması sebebiyle dev sosyal medya platformu da bu konuda özel çalışmalar yapmaya devam ediyor. Reels kısmı, diğer bir sosyal medya platformu olan TikTok’a rakip olarak görülüyor. 

  Instagram kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek için harekete geçerken, arka arkaya güncellemeler yapmaya da devam ediyor. Bu süreçte bazı güncellemeler üzerinde çalıştığı ancak tüm bunların henüz test aşamasında olduğu öğrenildi. Gelen yeni bilgilere göre Instagram tüm videoları tek bir yerde toplayacak.

  Instagram Tüm Videolarını Bir Araya Toplayacak

  Instagram yeni dönemde tüm paylaşılacak videoları Reels çatısı altında toplanmasını istiyor. Bu yüzden bir süredir Instagram Reels mücadelesini Youtube Shorts ve TikTok üzerinde sürdürmeye devam ediyordu. Bu mücadele içerisinde platformun kendisini yeniliklere açması da bir ihtiyaç olarak görülüyor. Platformun üst üste yaptığı güncellemelere yakında kullanıcıları yakından etkileyecek bir yenisi ekleniyor. 

  Instagram Videolar için Yeni Güncelleme Yayınlayacak

  Güncellemenin hayata geçmesinin ardından platformda yayınlanan tüm videolar bu süreçte Reels olarak 60 saniye şeklinde yayınlanacak. Videolara gelecek olan güncellemenin ise mantıklı olabileceği teknoloji kulislerinde konuşulmaya başlandı. Böylece video ekranlarını tam ekrana çeviren şirket, ortaya çıkabilecek karışıklıkları da engelleyecek. 60 saniyeden daha uzun olan videolar otomatik olarak IG TV köşesine eklenecek. 

  Şirket, paylaşılan videoları platformun farklı alanlarında sergilemeyi doğru bulmuyor. Bu sebeple tek bir alanda toplama fikri henüz gerçekleşmemesine rağmen mantıklı bulundu. Kullanıcıların bir kısmı hala Reels kısmını kullanmamış görünüyor ancak yeni güncelleme ile birlikte bu sürecin de desteklenmesi planlanıyor. Henüz güncelleme test aşamasında olduğu için tam olarak ne zaman kullanıma sunulacak bilinmiyor. Ancak platformun güncelleme konusundaki hızı düşünüldüğü zaman çok uzun sürmeyeceği düşünülüyor.

  Facebook'ta Instagram ile paralel olarak güncellemelere devam etmek istiyor. Instagram gönderileri Facebook üzerinde de etkileşime açılacak. Bu süreçte Reels videolarının Facebook üzerinden de paylaşılabilmesi için bazı çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram Reels Videolarına Artık Birden Fazla Şarkı Eklenebiliyor!

  Instagram Reels videolarına artık birden fazla şarkı eklenebiliyor. Kullanıcılar, farklı müzik parçalarını birleştirerek yaratıcı içerikler oluşturabilecek.

  Android 15, Bazı Modellerin Son Büyük Güncellemeleri Olacak: İşte Güncelleme Alacak Xiaomi Telefonlar!

  Android 15 güncellemesi ile birçok Xiaomi, Redmi ve Poco modeli son büyük güncellemelerini alacak. İşte son büyük güncellemesini alacak modeller!

  Microsoft, Xbox 360 Sunucularını Kapatıyor: Bir Devir Kapanıyor!

  Microsoft, Xbox 360 sunucularını ve dijital mağazasını 29 Temmuz 2024'te kapatıyor. Kullanıcılar, eski oyunlarına yeni konsollardan erişebilecekler.

  Microsoft, Xbox Game Pass Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

  Microsoft, Xbox Game Pass abonelik ücretlerine zam yapıyor. Game Pass Ultimate, PC Game Pass ve Core için yeni fiyatlar 10 Temmuz 2024'te yürürlüğe girecek.

  Instagram'dan Büyük Yenilik: Videolar Tek Bir Yerde Toplanıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et