R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Büyüme Hızıyla Rekora Koşuyor!

  Windows 11 işletim sistemi son dönemlerde kullanıcı sayısıyla şaşırtmaya devam ediyor. Yükselen kullanıcı sayısı Microsoft tarafından da büyük şaşkınlıkla izleniyor.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  04.07.2022 16:00 1768 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Büyüme Hızıyla Rekora Koşuyor!
  Son Düzenleme:

  Windows 11 hakkında son dönemlerde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Microsoft bu süreçte kullanıcıları için büyük çabalar vermiş ve Windows 11’e geçiş yapmaları için çeşitli teşvikler gerçekleştirmişti. Bunun ardından yapılan tüm teşviklere rağmen beklenen artışın yaşanamadığı öğrenildi. Microsoft tarafından bu çabanın sona ermesinin hemen ardından yeni bir rapor yayınlandı. Bu raporun detaylarına göre Windows 11 kullanımının birden yükselmeye başladığı öğrenildi. 

  Windows 11 Kullanıcı Sayısıyla Rekora Koşuyor!

  Yeni hazırlanan bir rapora göre Windows 11 kullanımının artmasının rekor seviyeye doğru gittiği ve Windows 10 kullanım oranını yakalamak üzere olduğu belirlendi. Bununla birlikte cihazların yüzde 25’lik bir kısmının Windows 11 kullanmaya başladığı ve bu oranın her geçen gün biraz daha arttığı öğrenildi. 

  Nisan ayında hazırlanan rapora bakıldığı zaman Windows 11’in bu süreçte pazar payının yüzde 19,4 oranında olduğu tespit edilmişti. Mayıs ayında yayınlanan rapora göre oranın yüzde 23.1'e çıktığı belirlendi.  Bu oranın Haziran ayında da artması bekleniyor ancak Haziran ayı raporunun yayınlanması için ay sonunun beklenmesi gerekiyor. Sadece bir ayda 4 puanlık artış, ciddi bir artış olarak ifade ediliyor. 

  Windows 11 Kullanımı Artıyor

  Hazırlanan rapor Windows 10 ve Windows 11 yüklü olan cihazlar üzerinde gerçekleştirildi. Bunun üzerine Windows 11 kullanımının giderek yaygın hale geldiği belirlendi. Yeni işletim sistemi sadece dokuz ay önce piyasaya çıkarılmıştı. Bu süreçte yaşanan hızlı artış aynı zamanda Microsoft kullanıcılarını da oldukça şaşırttı. 

  Küresel anlamda raporun genişletilmesinin ardından Windows sürümleri arasında 11 işletim sisteminin üçüncü sıraya yerleştiği tespit edildi. İlk sırayı Windows 10 alırken, listenin ikinci sırasını ise Windows 7 alıyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Microsoft, Tencent Oyunlarını Windows'a Getiriyor: İşte Detaylar!

  PUBG ve Honor of Kings gibi popüler Tencent oyunları, Windows'a geliyor. 1.500'den fazla oyun ve uygulama, ilk Çin'de, ardından diğer bölgelerde sunulacak.

  Çalışan Kadınlara Destek Ödemeleri Başladı: 11.290 TL Hemen Alabilirsiniz!

  Haziran ayında başlaması planlanan bu projeye katılmak isteyen annelerin belirli şartları yerine getirmesi gerekecek.

  Getir, Yeni Bir Kararın Eşiğinde: n11’i Satabilir!

  Getir, ekonomik dengeleri göz önünde bulundurarak n11'i satmayı düşünüyor. Şirket, global pazarlardaki zorluklara yanıt olarak yeniden yapılanma sürecinde.

  Windows 11 Büyüme Hızıyla Rekora Koşuyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et