R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Büyüme Hızıyla Rekora Koşuyor!

  Windows 11 işletim sistemi son dönemlerde kullanıcı sayısıyla şaşırtmaya devam ediyor. Yükselen kullanıcı sayısı Microsoft tarafından da büyük şaşkınlıkla izleniyor.

  Ecem Ecem 04.07.2022 16:00 1503 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Büyüme Hızıyla Rekora Koşuyor!
  Son Düzenleme:

  Windows 11 hakkında son dönemlerde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Microsoft bu süreçte kullanıcıları için büyük çabalar vermiş ve Windows 11’e geçiş yapmaları için çeşitli teşvikler gerçekleştirmişti. Bunun ardından yapılan tüm teşviklere rağmen beklenen artışın yaşanamadığı öğrenildi. Microsoft tarafından bu çabanın sona ermesinin hemen ardından yeni bir rapor yayınlandı. Bu raporun detaylarına göre Windows 11 kullanımının birden yükselmeye başladığı öğrenildi. 

  Windows 11 Kullanıcı Sayısıyla Rekora Koşuyor!

  Yeni hazırlanan bir rapora göre Windows 11 kullanımının artmasının rekor seviyeye doğru gittiği ve Windows 10 kullanım oranını yakalamak üzere olduğu belirlendi. Bununla birlikte cihazların yüzde 25’lik bir kısmının Windows 11 kullanmaya başladığı ve bu oranın her geçen gün biraz daha arttığı öğrenildi. 

  Nisan ayında hazırlanan rapora bakıldığı zaman Windows 11’in bu süreçte pazar payının yüzde 19,4 oranında olduğu tespit edilmişti. Mayıs ayında yayınlanan rapora göre oranın yüzde 23.1'e çıktığı belirlendi.  Bu oranın Haziran ayında da artması bekleniyor ancak Haziran ayı raporunun yayınlanması için ay sonunun beklenmesi gerekiyor. Sadece bir ayda 4 puanlık artış, ciddi bir artış olarak ifade ediliyor. 

  Windows 11 Kullanımı Artıyor

  Hazırlanan rapor Windows 10 ve Windows 11 yüklü olan cihazlar üzerinde gerçekleştirildi. Bunun üzerine Windows 11 kullanımının giderek yaygın hale geldiği belirlendi. Yeni işletim sistemi sadece dokuz ay önce piyasaya çıkarılmıştı. Bu süreçte yaşanan hızlı artış aynı zamanda Microsoft kullanıcılarını da oldukça şaşırttı. 

  Küresel anlamda raporun genişletilmesinin ardından Windows sürümleri arasında 11 işletim sisteminin üçüncü sıraya yerleştiği tespit edildi. İlk sırayı Windows 10 alırken, listenin ikinci sırasını ise Windows 7 alıyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 10 22H2 Güncellemesi Yayınlandı

  Microsoft, Windows 10 22H2 güncellemesini herkes için yayınladı. Bu yeni güncelleme, birçok hatayı çözerken aynı zamanda küçük değişikliklere de yer verdi.

  OnePlus 11 Tasarım ve Teknik Özellikleri Belli Oldu!

  OnePlus'un bu yıl sonuna kadar tanıtması beklenilen yeni amiral gemisi OnePlus 11'in tasarımı ortaya çıktı. İşte Snapdragon 8 Gen 2 ile geleceği belirtilen yeni model OnePlus 11 teknik özellikleri ve çıkış tarihi!

  Xiaomi Redmi 11A Özellikleri Paylaşıldı!

  Xiaomi’nin henüz tanıtmadığı, ancak Redmi 11A olduğu düşünülen cihaz, özellikleriyle ön plana çıkıyor. Fiyatının ise 100 euro civarında olacağı düşünülüyor.

  Cloudflare 1.1.1.1 DNS Nasıl Kullanılır? (Windows ve Mac OS)

  Cloudflare DNS, internet üzerinden anonim ve hızlı sörf yapılmasını sağlar. Bunun için yapılması gereken, ağ ve internet ayarlarından DNS eklemektir.

  Windows 11 Büyüme Hızıyla Rekora Koşuyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et