R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  İnstagram'a BeReal Benzeri Özellik Geliyor: Candid Stories!

  Ortaya çıkalı henüz kısa süre olmasına rağmen tutulan yeni uygulama Be Real'den esinlenilen yeni özellikler İnstagram'da kullanılmaya başlanacak. Uygulama gerçekçi ve anlık olmasıyla öne çıkıyor

  Elif Topçu
  Elif Topçu R10 Editörü
  14.12.2022 21:18 1461 2 dk okuma süresi
  İnstagram'a BeReal Benzeri Özellik Geliyor: Candid Stories!
  Son Düzenleme:

  Instagram, kısa sürede popüler olan BeReal platformuyla benzerlikler taşıyan Candid Stories özelliğini erişime açıyor. Kısa sürede rağbet gösterilen BeReal, Instagram için yeni bir rakip olabileceğini düşündürtüyordu. Firma, daha gerçekçi ve anlık olduğu için sosyal medyadaki çok eleştirilen yönlere sahip olmayan bu uygulamanın benzerini yapıyor. 

  Meta'ya gelen güncellemelerde Facebook ve Instagram'da Candid Stories adında normal hikayelerden farklı bir bölüm açılacak. Bu bölümde, hiç beklemediğiniz anlarda farklı zaman aralıklarıyla telefonunuza bildirim gelecek. Bu bildirimden sonra uygulamanın belirlediği birkaç dakika içinde ön veya arka kamera açılacak. Bunun için fotoğraf çekip uygulamaya yüklemeniz ve paylaşmanız gerekiyor.

  BeReal nedir?

  Sosyal medya dünyasına yeni bir soluk getiren uygulama son günlerde oldukça popüler.  Tüm sosyal medya uygulamaları, kullanıcıların hayatlarını olduğundan çok daha farklı göstermesi nedeniyle eleştiriliyor. Amacı bunların oluşmasını engelleyen ortamlarda sosyalleşmek olan yeni bir uygulama hayata geçti: BeReal 

  Fransa'da merkezli bu yeni uygulama, daha çok genç kuşağın kullanımında. Yeniliklere hızlıca erişen gençlere yakın zamanda yeni insanlar da katılacak gibi görünüyor. Çünkü BeReal şimdiden popüler olmayı başardı!

  Bu yeni uygulamanın diğer uygulamalardan ayrışmasını sağlayan alışılmışın dışında özellikleridir. Bu platformda asla efekt kullanımına izin verilmiyor. Ayrıca uygulama, paylaşım yapmak için günde sadece 2 dakika zaman tanıyor. Bu 2 dakikalık zamanınızı ne zaman başlatacağına da BeReal karar veriyor.

  BeReal bildirimini aldığınız andan itibaren bu 2 dakika içerisinde hem ön hem arka kameradan foroğraf çekmeniz bekleniyor. Platform, sadece uygulama kamerası üzerinden çektiğiniz fotoğrafı paylaşmanıza izin veriyor. Ayrıca uygulama, fotoğraflarda düzenleme yapılmasını da engelliyor.

  Yeni özellikler de sırada!

  Instagram'ın yeni güncellemeleri de sadece Candid Stories ile sınırlı değil. ‘Seninkini Ekle’ özelliğiyle bir resim eklediğinizde, fotoğraf paylaşmasını istediğiniz arkadaşlarınız da katkıda bulunabilecek. 

  ‘Ortak Derlemeler’ ile kullanıcılar, ortak ilgi alanlarını içeren gönderiler oluşturarak diğer kullanıcılar ile paylaşabilecek. Meta, yeni özelliklerin Instagram ve Facebook için deneme sürecinde olduğunu söylüyor. Ayrıca bunları görmek istemeyen kullanıcılar, isterlerse bu özellikleri devre dışı bırakabilecekler. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sony Xperia 1 V Özellikleri Sızdırıldı! Sony Xperia 1 V Teknik Özellikleri!

  Sony, 2022 Eylül ayında "Xperia 1 IV" modelini piyasaya sürmüştü. Şimdiyse 2023 yılının amiral gemisi olacak yeni versiyonu "Xperia 1 V" modelini geliştirdiği biliniyor. Hatta Şubat sonunda tanıtılması beklenen Xperia 1 V özellikleri sızdırıldı!

  Samsung’a Özel Olarak Geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 İşlemcisinin Özellikleri Belli Oldu!

  Samsung, özel olarak geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle sahalarda yerini almış durumda. Bu işlemci, standart işlemcilere göre daha başarılı.

  Samsung Galaxy Book 3 Özellikleri Sızdırıldı!

  Samsung Galaxy Book 3 özellikleri sızdırıldı. Oldukça güçlü özelliklere sahip Galaxy Book 3'ün kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor!

  OnePlus’ın İlk Android Tabletinin Özellikleri Sızdırıldı! İşte OnePlus Pad Özellikleri!

  OnePlus, 2-3 yıldır geleceği bilinen ilk Android tablet bilgisayarını 2023'te piyasaya sürecek. Resmi lansmanı yakında yapılacak OnePlus Pad özellikleri sızdırıldı. İşte OnePlus Pad teknik özellikleri!

  İnstagram'a BeReal Benzeri Özellik Geliyor: Candid Stories!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et