R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Steam, Tesla'ya Entegre Oluyor!

  Uzun süredir beklenen haber Tesla'dan geldi. Artık Steam Tesla'da. Haberi Elon Musk Twitter hesabından verdi. Güncelleme sayesinde sürücüler park esnasında, araçtaki diğer kişiler de araba seyir halindeyken dahi oyun oynayabilecek.

  Elif Topçu
  Elif Topçu R10 Editörü
  14.12.2022 19:37 1866 2 dk okuma süresi
  Steam, Tesla'ya Entegre Oluyor!
  Son Düzenleme:

  Tesla araçlarda halihazırda birçok oyun yer alıyor. Kullanıcılar, ekranlarından bu oyunlara erişebiliyorlardı. Bu büyük yeni haber ile birlikte Tesla, Steam kütüphanesini de Tesla Model S ve Tesla Model X için kullanıma sundu. Tesla, ekranlarından oyun oynanmasına içindeki ekran aracılığyla uzun süredir elverişliydi. Geçen sene üretilen Tesla Mosel S Plaid ile başlayan bu yenilik, ekranında AMD kullanan Model S Plaid, bununla The Witcher 3 ile Cyberpunk 2077 dahi oynatabiliyor.

  Haberi Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden verdi. Elon Musk: ‘Cyberpunk, Elden Ring ve diğer binlerce oyunu epik bir ses sistemiyle arabanızda oynayabilirsiniz’ dedi. Musk, Tesla Model S ve Tesla Model X'nin, AMD Ryzen CPU ile AMD RDNA 2 GPU'u bir arada kullandığını duyurmuştu. Şimdi bu donanımları kullanmak için yeni bir alan açılmış durumda: Steam marketi. 

  Tesla, uzun süre önde oyun kütüphanesini genişletmek ve bunu da özellikle Steam yoluyla yapmak istediğini belirtmişti. Bir devrimi daha başlatabilme potansiyeli olan bu hareket için yeniklerin öncüsü olan Tesla kolları sıvadı. Steam entegrasyonu başarılı bir hale gelirse firma, dünyanın en büyük ve çeşitli oyun kütüphanelerinden birine sahip olmuş olacak. Bunun Tesla kullanıcılarının araç içinde geçireceği süreği oldukça artıracağı öngörülüyor.

  Direksiyon, klavye ve mouse eklenebilecek

  Tesla otomobillerde oyun oynanmasına elverişli olan seçeneklerde destekli yapımlarda direksiyon, klavye ve fare bile eklenebilecek. Daha yüksek kalitede oyun deneyimi için ses sisteminde de iyileştirmeler yapılacak. Firma, Steam desteği yanında Apple Music hizmeti de vermeye başladı. Tüm bu yeniliklere sorunsuz erişebilmek için güncellemelerin düzenli olarak indirilmesi gerekiyor.

  Honda ve Sony de birleşiyor!

  Otomobil ve oyun sektörü arasındaki bu iş birliklerine bir yenisi daha ekleniyor. Tesla ve Steam birlikteliğine rakip olup olamayacağı tartışılan bu yeni iki dev isim ise Honda ve Sony

  Yakın zamanda birlikte elektrikli otomobil üreteceklerini söyleyen ikili, iş birliği yapacak gibi görünüyor. Honda, otomobil alanındaki tecrübesini, Sony ise oyun ve teknoloji alanındaki gücünü kullanacak. Daha rekabetçi bir ortam yaratabilmek ve Tesla'ya rakip olabilmek için yola çıkan bu firmalara, PlayStation 5 eklenme ihtimali gündemde. 

  Oyun ve otomobil iş birliklerinde her şey umulduğu gibi giderse sürücülerin araç içinde oyun oynayabileceği zamanlar yakın görünüyor!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Volkswagen, Yapay Zekaya Geçiyor: ChatGPT’yi Araçlarına Entegre Ediyor!

  Volkswagen, ChatGPT entegrasyonu ile araçlarında devrim yaratıyor. Daha sezgisel ve etkileşimli bir sürüş deneyimi için bu yenilik, önemli adımlardan biri.

  Steam, Windows 7 ve 8 Desteğini Sonlandırdı: Yeni Döneme Geçiş Başlıyor!

  Steam, 2024 itibarıyla Windows 7 ve 8 desteğini sonlandırdı. Bu değişiklik, milyonlarca kullanıcının, güncel işletim sistemlerine geçiş yapmasını teşvik edecek!

  Tesla'ya Rakip Xiaomi SU7 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Xiaomi'nin yeni elektrikli otomobili SU7, teknolojik özellikleri ve üstün performansıyla pazara giriş yapıyor. İşte özellikleri ve fiyatı!

  X Pro (TweetDeck) İçin Resmi Açıklama Geldi: Resmen Ücretli Oluyor!

  Twitter'da bazı hizmetler artık ücretli oluyor. İsmi X Pro olarak değiştirilen TweetDeck, şimdi Blue aboneliği yerine X Premium aboneliği gerektiriyor.

  Steam, Tesla'ya Entegre Oluyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et