R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Heyecanlandıran Yeni Özelliklerini Açıkladı!

  Instagram uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni özelliklerini sızdırdı. Gelecek dönemde kullanıcıları hangi sürprizler bekliyor?

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  11.09.2022 21:21 1150 2 dk okuma süresi
  Instagram Heyecanlandıran Yeni Özelliklerini Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya denildiği zaman akla ilk gelen platformlardan birisi ola Instagram, her geçen gün kullanıcı deneyimini geliştirmek için çalışmalara devam ediyor. Diğer platformlardan bir adım daha ön plana çıkma için yeni güncellemelerini ardı ardına açıklamaya devam ediyor. Son dönemlerde platformun farklı beta sürümleri üzerinde farklı denemeleri sürüyor. 

  Instagram’ın yeni özellikleri ortaya çıktı!

  İnternet üzerindeki uygulamaların beta sürümlerine karşı yaptığı araştırmalarla dikkat çeken Alessandro Paluzzi, Instagram için de yeni güncellemeler bularak takipçileriyle paylaştı. Instagram bir süredir abonelik özelliği üzerinde bir çalışma yapıyordu. Duyurusunun yapıldığı özellik üzerinde geliştirme çalışmaları da devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre kullanıcılar, güncellemenin kullanıma sunulmasının ardından başka kullanıcılara abonelik hediyesi verebilecek. 

  Uzun süredir yayın platformu Twitch üzerinde böyle bir sistemin olduğu biliniyordu. İçerik üreticileri abonelik güncellemesinin hayata geçirilmesinin ardından platform üzerinden daha fazla gelir elde edebilecekler. Hediye abonelik sistemi sayesinde gözle görülür bir büyüme hedefleniyor. 

  Instagram Twitter benzeri bir çalışma yapacak!

  Instagram platformunun genellikle TikTok video uygulaması ile kıyasıya bir yarış içerisinde olduğu bilinirken, şaşırtan bir gelişme yaşandı. Platformun Twitter’da bulunan ‘retweet’ benzeri bir özelliği test etmeye başlayacağı öğrenildi. Bu özelliğin hayata geçmesi halinde başka kullanıcıların yapmış olduğu paylaşımlar yeniden diğer kullanıcılar tarafından paylaşılabilecek. Yeni güncellemelerin nasıl etkiler bıraktığını anlamak için ufak bir kitle üzerinden test çalışmaları yapılacak. 

  Instagram platformunun yeni çalışmaları bununla da bitmiyor. BeReal uygulamasının altyapısının kopyalanması için test çalışmaları devam ediyor. Böylece paylaşımların etrafına konulacak mavi renkteki bir halka ile birlikte kişilerin etkinlik oluşturmalarına da izin verilecek. Bazı reelsler ilerleyen dönemlerde sadece kişilerin belirlediği yakın arkadaşlar listesinde gösterilecek. Mesaj bildirimlerinden rahatsız olanlar için de, mesajların sessize alınması için süre sınırı konulabilecek. Instagram son dönemlerde platformu geliştirmek, kullanıcı kitlesini artırmak ve aynı zamanda rakipleri ile mücadele edebilmek adına çok çalışıyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Yeniden yapılanmaya giden DC Studios, son dönemdeki hata ve sorunları gidermek için evreni sıfırlamaya karar verdi. 2025'te sinematik evrendeki tüm süper kahramanların hikayesi yeni baştan başlayacak. İşte James Gunn'ın yeni DC evreni!

  Netflix’ten Hesap Paylaşımına Karşı Yeni Önlem

  Netflix, kullanıcılar arasında şifre paylaşımına karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. Platformun hesap şifresi paylaşımına karşı getirdiği yeni önleme dair detaylarda belli oldu.

  Redmi Note 11 Pro+ MIUI 14 Güncellemesi Aldı! İşte Yenilikler

  Xiaomi'nin Google tarafından yayınlanan "Android 13" işletim sistemi tabanlı MIUI 14 ara birimini kullanan model sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak Redmi Note 11 Pro Plus'a MIUI 14 güncellemesi geldi.

  Instagram’da En Çok Vakit Geçiren Ülke Türkiye Oldu!

  Sosyal medya kullanımına ilişkin yeni veriler paylaşıldı. Yayınlanan son raporda Türkiye, Instagram'da zaman geçirme bakımından liderliği kimseye bırakmadı.

  Instagram Heyecanlandıran Yeni Özelliklerini Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et