R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Facebook Umduğunu Bulamadı! Bu Özelliğin Fişini Çekiyor

  Facebook, tanıtımından yaklaşık bir yıl sonra podcast işindeki fişi çekiyor. Podcast'ler 3 Haziran'dan sonra Facebook'ta artık kullanılamayacak.

  Rokito Rokito 05.05.2022 05:32 1334 2 dk okuma süresi
  Facebook Umduğunu Bulamadı! Bu Özelliğin Fişini Çekiyor
  Son Düzenleme:

  Facebook'un çatı şirketi Meta tarafından ortaklarına gönderilen son mektupta, Facebook platformunda barındırılan podcast'lerin geri çekileceği ifade edildi.

  İlk kez Bloomberg tarafından görülen ortaklara yönelik bir nota göre, şirket bu haftadan itibaren yeni podcast'ler veya ses parçaları eklenmeyeceğini ve mevcut tüm podcast'lerin 3 Haziran 2022'ye kadar platformdan tamamen silineceğini söyledi.

  Bir Meta sözcüsü, "En anlamlı deneyimlere odaklanabilmemiz için sunduğumuz özellikleri sürekli olarak değerlendiriyoruz" dedi.

  Facebook podcast için geri adım atıyor

  Adweek'e göre, Facebook'un Live Audio Rooms özelliği Facebook Live'a entegre edilecek, böylece içerik oluşturucular yalnızca sesle veya tek bir hedeften ses ve video ile canlı yayına geçmeyi seçebilecek. 

  Facebook ayrıca, kullanıcılara bildirim göndermeyeceğini, ancak yayıncılara istedikleri gibi bilgilendirmeyi bırakacağını da nota ekledi.

  Facebook podcast

  Sosyal medya devi, geçen yıl Haziran ayında Live Audio Rooms'u başlattı ve ilk aşamada sadece tanınmış kişiler ve içerik oluşturucular için mevcuttu.

  Facebook, geçen Ekim ayında yenilenen ses hedefini kullanıma sunmaya başladı. Platformundaki podcast'ler için alt yazılar, içerik oluşturucuların Feed'de kısa klipler paylaşma yeteneği ve podcast yayıncılarının herkese açık RSS'i doğrudan masaüstündeki sayfalara eklemesine olanak tanıyan diğer özellikler sunulmuştu.

  Facebook'un metaverse planları

  Şu anda şirket, metaverse tabanına uygun çevrimiçi mağaza gibi diğer girişimleri zorlamaya odaklanacak. İlk fiziksel mağaza (Meta Store) 9 Mayıs 2022'de Kaliforniya'da açılacak. Şirket, insanların metaverse'e bağlanmasına yardımcı olacak kulaklıklar ve gözlükler satacak.

  Facebook'un platformuna yapılan diğer eklemeler arasında NFT'ler ve "Zuck Bucks" adlı söylentili bir dijital para birimi yer alıyor. Raporlara göre dev teknoloji şirketi, bu ay “kripto para birimi olması muhtemel olmayan” kendi dijital para birimi için bir pilot test yapacak.

  Peki siz Facebook podcast hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • EM***** AK*****
   EM***** AK***** 3 ay önce
   İçerik güzel ama başlıklar tipik haber siteleri gibi. Bu konuya eğilebilirseniz güzel olurdu.

  İlgili İçerikler:

  Dacia Duster’ın 2022 Fiyatları Belli Oldu! Bu Fiyatlarla Artık Bütçe Dostu Olamayacak

  Marka kimliğinde önemli yeniliklere giden Dacia, yeni "Dacia Duster" için versiyon ve paket özellikleri ile güncel fiyatları açıkladı.

  Logitech ve Tencent’ten İşbirliği! Yeni Nesil Bulut Tabanlı Oyun Cihazı Geliştiriliyor!

  Logitech G ve Tencent Gamesi işbirliğinde yeni nesil "bulut tabanlı" video oyun konsolu geliştiriliyor. İşte resmi olarak duyurulan ancak ne adı ne de özellikleri hakkında bilgi henüz paylaşılmayan oyun konsolu!

  OnePlus Çok Sevilen Özelliğine Son Verdiğini Açıkladı!

  OnePlus, 2022'deki yeni amiral gemisi OnePlus 10T ile birlikte önemli değişikliklere imza atacak. OnePlus kullanıcılarının sevdiği o özellik artık olmayacak.

  Elif 1053

  Facebook’a Yeni Gelir Modeli Geldi! Lisanslı Müzikler Kazanç Getirecek!

  Meta, Facebook'a getirdiği gelir modeli "Müzik Gelir Paylaşımı" sayesinde içerik üreticilerinin videolarında lisanslı müzik kullanmasına izin verecek. Bu içeriklerden de gelir kazanma imkanı getiren Müzik Gelir Paylaşımı modelinin detayları belli oldu!

  Facebook Umduğunu Bulamadı! Bu Özelliğin Fişini Çekiyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et