R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Araçları Geri Çağırıyor! İşte Araçları Geri Çağırmasına Neden Olan O Hata

  Tesla, ABD ve Çin’de satışı yapılan on binlerce otomobili geri çağırma kararı aldı. Tesla, Model 3 sistemindeki “Track Mode” hatası nedeniyle araçları geri çağırıyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  03.05.2022 12:57 1590 2 dk okuma süresi
  Tesla Araçları Geri Çağırıyor! İşte Araçları Geri Çağırmasına Neden Olan O Hata
  Son Düzenleme:

  Tesla, elektrikli otomobil alanında liderliğini korumaya devam etse de bazı kritik hata ve skandallarla da gündemden düşmüyor. Elon Musk’ın Tesla’sı bu sefer on binlerce aracı geri çağırmasıyla birlikte gündemde kendisine yer buldu. Tesla, Model 3 aracındaki kritik bir hata nedeniyle ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından yapılan baskılar sonrası on binlerce aracı geri çağırma kararı aldı. 

  Sürücüler hızını göremiyor

  Tesla’nın Model 3 için geri çağırma kararı almasına neden olan sorunun kaynağı ise Track Mode özelliğinin aktif olduğunda hız biriminin doğru veya hiç gösterilmemesi olduğu açıklandı. Böylelikle Tesla tam 48.184 adet Model 3 aracını geri çağırdı. 

  Track Mode nedir?

  Tesla Track Mode

  Track Mode özelliği “Performans Model 3” araçlarında bulunur. Yol tutuşu nu arttırma, çekiş kontrolü ve rejeneratif frenleme ile birlikte soğutma sistemlerinin değiştirilmesini sağlayan bir özelliktir. Yani bu mod ile birlikte sürücülerin araçlarında viraj dönüşü kabiliyeti daha da üst seviyeye çıkartılıyor. 

  Tesla, 2018 ile 2022 yılları arasında üretilmiş olan Model 3 araçları için 2021 Aralık ayında yayınlanan ürün yazılımı güncellemesindeki hatanın geri çağırmaya neden olduğunu açıkladı. Aynı zamanda da Tesla’nın mevcut hatanın giderilmesi için uzaktan çözüm konusunda da çalışmalarını sürdürdüğü de belirtiliyor.

  Çin’de 14.684 Model 3 Geri Çağırılıyor

  Tesla, tamamen aynı hata nedeniyle Çin’deki satışı tamamlanmış 14.864 adet Model 3 versiyonunu geri çağırma kararı almıştı. 

  Tesla NHTSA baskıları nedeniyle 2022’nin ilk 4 ayında 2.1 milyondan faza aracını çeşitli nedenlerle geri çağırmak zorunda kalmıştı.

  Tesla elektrikli ve otonom otomobillerle ilgili yaşanan sorunlar hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  PlayStation Portal Türkiye’de: Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Sony Türkiye garantisi altında ve Bilkom güvencesiyle piyasaya sürülecek olan PS Portal'ın Türkiye'deki satış fiyatı ve lansman tarihi duyuruldu.

  Xiaomi Pad 6S Pro'nun Özellikleri Paylaşıldı: İşte Detaylar!

  22 Şubat'ta Xiaomi, premium tablet serisi Xiaomi Pad 6S Pro'yu da görücüye çıkaracak. Xiaomi'nin bu yeni tabletine dair önemli özellikler açıklandı.

  Tesla Araçları Geri Çağırıyor! İşte Araçları Geri Çağırmasına Neden Olan O Hata

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et