R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Meta, Metaverse Deneyimi İçin Fiziksel Mağaza Açtı

  Meta, metaverse ürünlerinin yer aldığı ilk fiziksel mağazasını açıyor. İşte Meta Store isimli ilk fiziksel mağaza.

  Omer Dursun Omer Dursun 28.04.2022 12:25 362 2 dk okuma süresi
  Meta, Metaverse Deneyimi İçin Fiziksel Mağaza Açtı
  Son Düzenleme:

  Facebook sahibi Meta Platforms Inc., “satın almadan önce dene” yaklaşımıyla insanları sanal gerçeklik dünyalarıyla tanıştırmayı umarak Kaliforniya'da ilk perakende mağazasını açıyor.

  Meta Store, 9 Mayıs'ta Burlingame'de açılacak ve şirketin donanım ürünlerini sergileyecek. Ziyaretçiler, Portal görüntülü arama merkezi, Quest 2 sanal gerçeklik gözlükleri ve Ray-Ban Stories akıllı gözlükleri dahil "her şeyle etkileşime geçmeye" teşvik ediliyor.

  Meta Store ile metaverse'e yeni kapı aralandı

  Meta CEO'su Mark Zuckerberg duyurunun bir parçası olarak “Sanal gerçekliği anlamanın en iyi yolu onu deneyimlemektir” dedi. Meta bunu daha önce çeşitli konumlardaki seyyar mağazalar aracılığıyla test etmişti. Şirket, gelecekteki mağazalar için herhangi bir plan paylaşmayı ise reddetti.

  Meta Store

  Geçen yıl boyunca sosyal medya şirketi, Zuckerberg'in cep telefonlarından sonraki ilk büyük bilgi işlem devrimi olduğunu düşündüğü metaverse'e yöneldi. Zuckerberg, gözlük ile erişilebilen sürükleyici dünyalardan oluşan internetin gelecekteki bir versiyonu olan metaverse'e giderek daha fazla odaklandı. 

  “Meta Store’da tüm donanım ürünlerimizle uygulamalı deneyim elde edebileceksiniz. Her şeyle etkileşime geçmenizi istiyoruz. Eşyaları toplamanı istiyoruz. Bunu hissetmenizi istiyoruz.”

  Şirket, yatırımına olan bağlılığını vurgulamak için Ekim ayında Facebook olan adını Meta olarak değiştirdi.

  Meta ayrıca Quest gözlüğünü satmak için dünyanın en büyük gözlük şirketi olan EssilorLuxottica SA ile ortaklık kurdu. İki firma, Fransız-İtalyan şirketinin dünya genelindeki 8.000 perakende satış noktasından bazılarında satılan Ray-Ban Stories akıllı gözlüklerini üretmek için bir araya geldi.

  Teknoloji firmaları düzenli olarak fiziksel mağazalar kurdular ve kapattılar. 2020'de Microsoft Corp., mağaza konumlarını kalıcı olarak kapatacağını ancak çevrim içi satışlara yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. 

  Mart ayında Amazon.com, dünyanın en büyük çevrim içi perakendecisi market sektörüne yönelik fiziksel baskısını daralttığı için fiziksel kitapçılarını, "Amazon 4-Star" konumlarını ve alışveriş merkezi açılır kiosklarını kapatacağını söyledi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EA Games “Hain” Takım Arkadaşlarının Saptanması İçin Bir Sistem Geliştirdi!

  Dünyaca ünlü video oyun firması EA Games, yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Buna göre artık rakipleriyle iş birliği içerisine giren oyuncular banlanacak!

  Nvidia RTX 4090 Kablo Erime Sorunu İçin Açıklama Yaptı!

  Nvidia'nın merakla beklenen RTX 4090 ekran kartı piyasaya sürüldü ancak çeşitli sorunlar yaşıyor. Son dönemde RTX 4090 kullanıcılarından ekran kartına güç sağlayan konektörün bağlantı noktasında erime şikayetleri yapıldı. Nvidia'dan açıklama geldi!

  iPad Air vs iPad Pro: Hangi Model Satın Almak İçin Daha Uygun?

  Apple'ın, bir bilgisayar gücünde olduğunu iddia ettiği yeni iPad Air ve iPad Pro modellerinin, tasarım da dahil olmak üzere birçok özelliği benzer.

  Samsung Ürün Yelpazesini Geniş Tutuyor: 5G İçin Geri Sayım Başladı

  Samsung Galaxy A14, en ucuz 5G özelliğine sahip akıllı telefon olacak. Ürünle ilgili olarak yeni detaylar çıkmaya devam ediyor.

  Meta, Metaverse Deneyimi İçin Fiziksel Mağaza Açtı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et