R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Meta, Metaverse Deneyimi İçin Fiziksel Mağaza Açtı

  Meta, metaverse ürünlerinin yer aldığı ilk fiziksel mağazasını açıyor. İşte Meta Store isimli ilk fiziksel mağaza.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  28.04.2022 12:25 951 2 dk okuma süresi
  Meta, Metaverse Deneyimi İçin Fiziksel Mağaza Açtı
  Son Düzenleme:

  Facebook sahibi Meta Platforms Inc., “satın almadan önce dene” yaklaşımıyla insanları sanal gerçeklik dünyalarıyla tanıştırmayı umarak Kaliforniya'da ilk perakende mağazasını açıyor.

  Meta Store, 9 Mayıs'ta Burlingame'de açılacak ve şirketin donanım ürünlerini sergileyecek. Ziyaretçiler, Portal görüntülü arama merkezi, Quest 2 sanal gerçeklik gözlükleri ve Ray-Ban Stories akıllı gözlükleri dahil "her şeyle etkileşime geçmeye" teşvik ediliyor.

  Meta Store ile metaverse'e yeni kapı aralandı

  Meta CEO'su Mark Zuckerberg duyurunun bir parçası olarak “Sanal gerçekliği anlamanın en iyi yolu onu deneyimlemektir” dedi. Meta bunu daha önce çeşitli konumlardaki seyyar mağazalar aracılığıyla test etmişti. Şirket, gelecekteki mağazalar için herhangi bir plan paylaşmayı ise reddetti.

  Meta Store

  Geçen yıl boyunca sosyal medya şirketi, Zuckerberg'in cep telefonlarından sonraki ilk büyük bilgi işlem devrimi olduğunu düşündüğü metaverse'e yöneldi. Zuckerberg, gözlük ile erişilebilen sürükleyici dünyalardan oluşan internetin gelecekteki bir versiyonu olan metaverse'e giderek daha fazla odaklandı. 

  “Meta Store’da tüm donanım ürünlerimizle uygulamalı deneyim elde edebileceksiniz. Her şeyle etkileşime geçmenizi istiyoruz. Eşyaları toplamanı istiyoruz. Bunu hissetmenizi istiyoruz.”

  Şirket, yatırımına olan bağlılığını vurgulamak için Ekim ayında Facebook olan adını Meta olarak değiştirdi.

  Meta ayrıca Quest gözlüğünü satmak için dünyanın en büyük gözlük şirketi olan EssilorLuxottica SA ile ortaklık kurdu. İki firma, Fransız-İtalyan şirketinin dünya genelindeki 8.000 perakende satış noktasından bazılarında satılan Ray-Ban Stories akıllı gözlüklerini üretmek için bir araya geldi.

  Teknoloji firmaları düzenli olarak fiziksel mağazalar kurdular ve kapattılar. 2020'de Microsoft Corp., mağaza konumlarını kalıcı olarak kapatacağını ancak çevrim içi satışlara yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. 

  Mart ayında Amazon.com, dünyanın en büyük çevrim içi perakendecisi market sektörüne yönelik fiziksel baskısını daralttığı için fiziksel kitapçılarını, "Amazon 4-Star" konumlarını ve alışveriş merkezi açılır kiosklarını kapatacağını söyledi.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18'in Yapay Zeka Özellikleri Sadece Yeni iPhone'lar İçin mi Olacak?

  iOS 18'in yeni yapay zeka özellikleri, sadece A17 Pro işlemcili iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılabilir, diğer modeller yararlanamayabilir!

  Apple ve OpenAI, Gelişmiş Siri İçin Anlaşmaya Yakın: İşte Detaylar!

  Apple'ın, iOS 18 için OpenAI ile anlaşarak Siri'yi geliştirmeyi planladığı iddia edildi. Bu iş birliği, Siri'nin karmaşık soruları yanıtlamasını sağlayacak.

  Xiaomi’den Çocuklar İçin Çift Kameralı Yeni Akıllı Saat!

  Xiaomi, çocuklar için çift kameralı MITU Children’s Watch S1'i tanıttı. Güvenlik, sağlık izleme ve eğitici özelliklerle dolu saat, 166 dolardan satışa sunuldu.

  YouTube, Tüm Kullanıcılara Oyun Hizmetini Açtı: İşte Detaylar!

  YouTube, mini oyun hizmeti Playables'ı tüm kullanıcılarına açtı. Web, Android ve iOS üzerinden 75'ten fazla popüler oyunla eğlenceli vakit geçirme imkanı sunuyor.

  Meta, Metaverse Deneyimi İçin Fiziksel Mağaza Açtı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et