R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla'dan Çalışanlara Korkunç İstek: Fabrikada Uyuyun

  Üretime yeniden başladıktan sonra Tesla, kaybedilen zamanı telafi etmek için çaresiz görünüyor. 40 bin araçlık bir sevkiyat açığı var.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  19.04.2022 13:23 960 2 dk okuma süresi
  Tesla'dan Çalışanlara Korkunç İstek: Fabrikada Uyuyun
  Son Düzenleme:

  Çin, Omicron salgınının ilk günlerinden bu yana en kötü virüs dalgasıyla karşı karşıya kaldı. Bu yüzden Şanghay genelinde insanlara "sıfır Covid" politikası uygulanarak karantinalarda tutuldu. Bu, Tesla Şanghay fabrikasını da doğrudan etkiledi.

  Geçen hafta Çin Başkanı Xi Jinping, işletmelerden ve vatandaşlardan kısıtlamaların çok sert olduğu yönündeki eleştirilere rağmen, Çin'in pandemiye sıfır-COVID yaklaşımını doğruladı. Daha bulaşıcı Omicron varyantı ülkede yayılmaya devam ederken karantinalar arttı.

  Hatta sokağa çıkma yasağı o kadar sıkıydı ki, yiyecek satın almak zorlaştı ve Şanghay sakinlerinin protesto için pencerelerinden dışarı çığlık attığı videolar sosyal medyaya düştü.

  Tesla'dan çalışanlara “fabrikada uyuyun” tavsiyesi

  Bloomberg'in bildirdiğine göre, son karantinada Tesla üretimini yaklaşık 40.000 araba geciktirdi. Tesiste yurt konaklaması olmadığı için Tesla artık her işçiye bir uyku tulumu ve şilte sağlayacak. Uyumak, duş almak, eğlenmek ve yemek yemek için özel alanlar ayrılacak.

  İşçiler, fabrika tesislerinde “kapalı döngü” izolasyon sisteminde ilk üç gün boyunca COVID testine tabi tutulacak, sıcaklıkları günde iki kez kontrol edilecek ve günde dört kez ellerini yıkamaları istenecek. 

  Tesla, şirket içindeki pozisyon ve seviyeye göre değişen bir ödenekle birlikte günde üç öğün yemek sağlayacak.

  Tesla'dan çalışanlara “fabrikada uyuyun” tavsiyesi

  Halihazırda tesiste bulunan yaklaşık 400 çalışanı barındırmanın yanı sıra, Tesla ayrıca özel sertifikalar verdi ve tesis dışındaki yerleşim birimlerinde yaşayan personelin onlara katılması için servis otobüsü hizmetleri kurdu.

  Elektrikli otomobil şirketi, Çin'de üretime devam etmek için işçilerden yaşamlarını yerinde taşımalarını isteyen tek şirket değil. General Motors ayrıca Şanghay'daki operasyonları için bir "kapalı döngü" sistemi başlattı. 

  Dünyanın en büyük konteyner limanı olan Shanghai International Port ve Apple için dizüstü bilgisayarlar üreten Quanta Computer'da da benzer durumlar yaşanıyor.

  Çin'in Covid karantinası ile yeni kriz gelir mi?

  Çin'in COVID kısıtlamalarının bir sonucu olarak üretimindeki yavaşlama, tedarik zinciri sorunları otomobillerden gıdaya kadar çeşitli mallar için karşılanmayan tüketici talebine yol açacağından dünyadaki enflasyonu daha da kötüleştirebilir. 

  COVID pandemisi ve genel olarak tedarik zincirleri üzerindeki etkisi, tüm otomobil üreticilerini etkileyen yarı iletken ve mikroçip kıtlığı yarattı. Sonuç olarak ikinci el araba fiyatları son bir yılda önemli ölçüde arttı.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Çin'de Korkunç Roket Kazası Herkesi Korkuttu!

  Çin, inşa ettiği uzay istasyonuna yeni bir roket gönderme denemesi yaptı. Başarısız olan ve dünyaya düşen roket nedeniyle Çin tepkilerin odağında!

  Ecem 3042

  Tesla'dan Sendikalaşmak İsteyen Çalışanlarına Büyük Ayıp!

  Tesla uzun zamandır çalışanları ile sendika konusunda mücadele ediyordu. Son gelen bilgilere göre Tesla'nın sendikalaşmak isteyen çalışanlarını izlediği ortaya çıktı.

  Ecem 2151

  Microsoft'tan İlginç İstek: Windows 11 Güncellemesini Yüklemeyin

  Microsoft kullanıcıları son Windows 11 güncellemesine karşı uyarıyor. Uygulamalarınızı çökertme potansiyeline sahip bu Windows 11 güncellemesine dikkat edin.

  Tesla'dan Rekor Kıran Supercharger İstasyonu Hamlesi! İkiye Katladı

  Tesla, Supercharger ağını genişletmeye devam ediyor. Elektrikli araç şarj istasyonları geçen yıla göre yüzde 38 artmış durumda. İşte detaylar.

  Tesla'dan Çalışanlara Korkunç İstek: Fabrikada Uyuyun

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et