R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft'tan İlginç İstek: Windows 11 Güncellemesini Yüklemeyin

  Microsoft kullanıcıları son Windows 11 güncellemesine karşı uyarıyor. Uygulamalarınızı çökertme potansiyeline sahip bu Windows 11 güncellemesine dikkat edin.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  06.05.2022 15:39 1596 2 dk okuma süresi
  Microsoft'tan İlginç İstek: Windows 11 Güncellemesini Yüklemeyin
  Son Düzenleme:

  Microsoft, özellikle NET 3.5 Framework destekli bazı uygulamaların çökmesine neden olduğu anlaşılması üzerine Windows 11 için harekete geçti. Kullanıcıları, Windows 11 güncelleştirmesi KB5012643'ü kaldırmaları konusunda uyarmak zorunda kaldı.

  WindowsLatest'in açıkladığı gibi, Windows 11 için isteğe bağlı bir güncelleme olan KB5012643, işletim sistemine çeşitli düzeltmeler getiriyor. Ancak bazı kişiler, NET 3.5 çerçevesine dayanan uygulamaların -ki bu oldukça az- yükledikten sonra çökmekte olduğunu bildiriyor.

  Her kullanıcı etkilenmemiş ve .NET kullanan tüm uygulamalar çökmemiş olsa da, sorun Microsoft'un bir mesaj göndererek güncellemeyi kaldırmalarını söylemesine yetecek kadar yaygındı.

  Windows 11 KB5012643 güncellemesi nasıl kaldırılır?

  Güncellemeyi kaldırmak için Başlat menüsünü açın ve ardından 'Windows Update Ayarları' yazın. Bu bölümde, "Windows Update"i ve ardından "Güncelleme Geçmişini Görüntüle"yi tıklayın.

  Ardından "Güncellemeyi Kaldır"ı tıklayın, KB5012643'ü seçin ve son olarak "Kaldır"ı tıklayın. Microsoft'un açıklamasına göre bunları yapmak sorunu çözecek. KB5012643 güncellemesinin düzelttiği diğer sorunların geri döndüğünü görebilirsiniz.

  Windows 11 KB5012643 güncellemesi
  1. Başlat butonuna tıklayın ve Windows Update Ayarları'nı arayın.
  2. Windows Updates penceresinde Güncelleme Geçmişini Görüntüle seçin.
  3. Güncellemeyi Kaldır'ı seçin. Listede KB5012643’ü bulun. 
  4. Bu güncellemeyi seçin ve Kaldır'a tıklayın.

  Kullanıcıları bir güncellemeyi kaldırmaları için uyarmak, en iyi durumda bile yeterince utanç verici görünüyor. Ancak Microsoft'un geçtiğimiz birkaç yıl öncesine kadar bozuk Windows 10 güncellemeleri yayınladığını göz ardı etmemek lazım.

  Çözdüğünden daha fazla soruna neden olan bu tehlikeli Windows 10 güncellemeleri, Windows 10'un itibarına büyük zarar verdi. 

  Microsoft'un bu sorunları çözmesini düzelten yeni bir KB5012643 güncellemesi yayınlayacağı da düşünülüyor.

  Windows 11 güncellemelerini kurmalı mıyım?

  En azından KB5012643, insanların manuel olarak yüklemesi gereken isteğe bağlı bir güncellemeydi. Bu durum, potansiyel olarak etkilenen kullanıcı sayısının, otomatik olarak yüklenen zorunlu bir güncelleme olmasına kıyasla çok daha düşük olacağı anlamına geliyor.

  Microsoft yüz kızartıcı bir güncelleme yayınlamasına rağmen, soruna hızlı yanıt vermesi ve şeffaflığı da takdir edilmeli. Bunun sadece bir sürümlük bir hata olduğunu ve Windows 11 güncellemeleri için kötüye işaret olmadığını umuyoruz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  Windows’a Rakip Çıktı: Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemi Geliyor!

  Lenovo, yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi ile Windows'a rakip oluyor. CES 2024'te duyurulan bu sistem, 2024'te piyasaya çıkacak.

  Microsoft, Windows 11 Yüklü Olsa Bile Eski Bilgisayarların Açılmasını Engelleyecek: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows 11 24H2 ile eski bilgisayarların açılmasını engelleyerek teknoloji ve güvenlik standartlarını yükseltiyor.

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Microsoft'tan İlginç İstek: Windows 11 Güncellemesini Yüklemeyin

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et