R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft'tan İlginç İstek: Windows 11 Güncellemesini Yüklemeyin

  Microsoft kullanıcıları son Windows 11 güncellemesine karşı uyarıyor. Uygulamalarınızı çökertme potansiyeline sahip bu Windows 11 güncellemesine dikkat edin.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 06.05.2022 15:39 1275 2 dk okuma süresi
  Microsoft'tan İlginç İstek: Windows 11 Güncellemesini Yüklemeyin
  Son Düzenleme:

  Microsoft, özellikle NET 3.5 Framework destekli bazı uygulamaların çökmesine neden olduğu anlaşılması üzerine Windows 11 için harekete geçti. Kullanıcıları, Windows 11 güncelleştirmesi KB5012643'ü kaldırmaları konusunda uyarmak zorunda kaldı.

  WindowsLatest'in açıkladığı gibi, Windows 11 için isteğe bağlı bir güncelleme olan KB5012643, işletim sistemine çeşitli düzeltmeler getiriyor. Ancak bazı kişiler, NET 3.5 çerçevesine dayanan uygulamaların -ki bu oldukça az- yükledikten sonra çökmekte olduğunu bildiriyor.

  Her kullanıcı etkilenmemiş ve .NET kullanan tüm uygulamalar çökmemiş olsa da, sorun Microsoft'un bir mesaj göndererek güncellemeyi kaldırmalarını söylemesine yetecek kadar yaygındı.

  Windows 11 KB5012643 güncellemesi nasıl kaldırılır?

  Güncellemeyi kaldırmak için Başlat menüsünü açın ve ardından 'Windows Update Ayarları' yazın. Bu bölümde, "Windows Update"i ve ardından "Güncelleme Geçmişini Görüntüle"yi tıklayın.

  Ardından "Güncellemeyi Kaldır"ı tıklayın, KB5012643'ü seçin ve son olarak "Kaldır"ı tıklayın. Microsoft'un açıklamasına göre bunları yapmak sorunu çözecek. KB5012643 güncellemesinin düzelttiği diğer sorunların geri döndüğünü görebilirsiniz.

  Windows 11 KB5012643 güncellemesi
  1. Başlat butonuna tıklayın ve Windows Update Ayarları'nı arayın.
  2. Windows Updates penceresinde Güncelleme Geçmişini Görüntüle seçin.
  3. Güncellemeyi Kaldır'ı seçin. Listede KB5012643’ü bulun. 
  4. Bu güncellemeyi seçin ve Kaldır'a tıklayın.

  Kullanıcıları bir güncellemeyi kaldırmaları için uyarmak, en iyi durumda bile yeterince utanç verici görünüyor. Ancak Microsoft'un geçtiğimiz birkaç yıl öncesine kadar bozuk Windows 10 güncellemeleri yayınladığını göz ardı etmemek lazım.

  Çözdüğünden daha fazla soruna neden olan bu tehlikeli Windows 10 güncellemeleri, Windows 10'un itibarına büyük zarar verdi. 

  Microsoft'un bu sorunları çözmesini düzelten yeni bir KB5012643 güncellemesi yayınlayacağı da düşünülüyor.

  Windows 11 güncellemelerini kurmalı mıyım?

  En azından KB5012643, insanların manuel olarak yüklemesi gereken isteğe bağlı bir güncellemeydi. Bu durum, potansiyel olarak etkilenen kullanıcı sayısının, otomatik olarak yüklenen zorunlu bir güncelleme olmasına kıyasla çok daha düşük olacağı anlamına geliyor.

  Microsoft yüz kızartıcı bir güncelleme yayınlamasına rağmen, soruna hızlı yanıt vermesi ve şeffaflığı da takdir edilmeli. Bunun sadece bir sürümlük bir hata olduğunu ve Windows 11 güncellemeleri için kötüye işaret olmadığını umuyoruz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Windows güncellemesi tüm Windows sürümlerini bozdu!

  Windows'un yeni güncellemesi olan KB5012170 güncellemesi kullanıcılara 0x800f0922 hata kodunu veriyor. Çözüm için haberimize bakabilirsiniz.

  O Modelde Xiaomi’nin MIUI 13 Güncellemesini Alacak!

  Xiaomi, Google tarafından kararlı sürümünü yayınlanmasına az bir süre kalan Android 13 işletim sistemi tabanlı MIUI 13 güncellemelerine hız verdi. Xiaomi Android 13 tabanlı MIUI 13 güncellemesi alacak yeni cihaz açıklandı.

  Sosyal Medya Platformları İçin İlginç Çevre Raporu Açıklandı! İşte Çevreyi Kirleten Platformlar!

  Bir pazarlama şirketi tarafından sosyal ağlara yönelik olarak "karbon ayak izi" araştırması yapıldı. Dünyanın en çok kullanılan ilk 10 sosyal ağı üzerinde yapılan araştırmanın sonuçları sosyal medyanın küresel ısınmaya katkı sağladığını gösteriyor.

  Twitch Güvenlik Önlemlerini Artırmak için 'Ortak Ban Listesi' Güncellemesini Açıkladı

  Daha güvenli ve daha temiz bir platform yaratmak için Twitch'ten yeni güvenlik hamlesi geldi. Platform yeni "ortak ban listesi" sistemiyle zararlı kullanıcılara karşı dinamik önlem alacak. İşte yeni özelliğin detayları!

  Elif 1057
  Microsoft'tan İlginç İstek: Windows 11 Güncellemesini Yüklemeyin

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et