R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft'tan İlginç İstek: Windows 11 Güncellemesini Yüklemeyin

  Microsoft kullanıcıları son Windows 11 güncellemesine karşı uyarıyor. Uygulamalarınızı çökertme potansiyeline sahip bu Windows 11 güncellemesine dikkat edin.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 06.05.2022 15:39 1351 2 dk okuma süresi
  Microsoft'tan İlginç İstek: Windows 11 Güncellemesini Yüklemeyin
  Son Düzenleme:

  Microsoft, özellikle NET 3.5 Framework destekli bazı uygulamaların çökmesine neden olduğu anlaşılması üzerine Windows 11 için harekete geçti. Kullanıcıları, Windows 11 güncelleştirmesi KB5012643'ü kaldırmaları konusunda uyarmak zorunda kaldı.

  WindowsLatest'in açıkladığı gibi, Windows 11 için isteğe bağlı bir güncelleme olan KB5012643, işletim sistemine çeşitli düzeltmeler getiriyor. Ancak bazı kişiler, NET 3.5 çerçevesine dayanan uygulamaların -ki bu oldukça az- yükledikten sonra çökmekte olduğunu bildiriyor.

  Her kullanıcı etkilenmemiş ve .NET kullanan tüm uygulamalar çökmemiş olsa da, sorun Microsoft'un bir mesaj göndererek güncellemeyi kaldırmalarını söylemesine yetecek kadar yaygındı.

  Windows 11 KB5012643 güncellemesi nasıl kaldırılır?

  Güncellemeyi kaldırmak için Başlat menüsünü açın ve ardından 'Windows Update Ayarları' yazın. Bu bölümde, "Windows Update"i ve ardından "Güncelleme Geçmişini Görüntüle"yi tıklayın.

  Ardından "Güncellemeyi Kaldır"ı tıklayın, KB5012643'ü seçin ve son olarak "Kaldır"ı tıklayın. Microsoft'un açıklamasına göre bunları yapmak sorunu çözecek. KB5012643 güncellemesinin düzelttiği diğer sorunların geri döndüğünü görebilirsiniz.

  Windows 11 KB5012643 güncellemesi
  1. Başlat butonuna tıklayın ve Windows Update Ayarları'nı arayın.
  2. Windows Updates penceresinde Güncelleme Geçmişini Görüntüle seçin.
  3. Güncellemeyi Kaldır'ı seçin. Listede KB5012643’ü bulun. 
  4. Bu güncellemeyi seçin ve Kaldır'a tıklayın.

  Kullanıcıları bir güncellemeyi kaldırmaları için uyarmak, en iyi durumda bile yeterince utanç verici görünüyor. Ancak Microsoft'un geçtiğimiz birkaç yıl öncesine kadar bozuk Windows 10 güncellemeleri yayınladığını göz ardı etmemek lazım.

  Çözdüğünden daha fazla soruna neden olan bu tehlikeli Windows 10 güncellemeleri, Windows 10'un itibarına büyük zarar verdi. 

  Microsoft'un bu sorunları çözmesini düzelten yeni bir KB5012643 güncellemesi yayınlayacağı da düşünülüyor.

  Windows 11 güncellemelerini kurmalı mıyım?

  En azından KB5012643, insanların manuel olarak yüklemesi gereken isteğe bağlı bir güncellemeydi. Bu durum, potansiyel olarak etkilenen kullanıcı sayısının, otomatik olarak yüklenen zorunlu bir güncelleme olmasına kıyasla çok daha düşük olacağı anlamına geliyor.

  Microsoft yüz kızartıcı bir güncelleme yayınlamasına rağmen, soruna hızlı yanıt vermesi ve şeffaflığı da takdir edilmeli. Bunun sadece bir sürümlük bir hata olduğunu ve Windows 11 güncellemeleri için kötüye işaret olmadığını umuyoruz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 10 22H2 Güncellemesi Yayınlandı

  Microsoft, Windows 10 22H2 güncellemesini herkes için yayınladı. Bu yeni güncelleme, birçok hatayı çözerken aynı zamanda küçük değişikliklere de yer verdi.

  OnePlus 11 Tasarım ve Teknik Özellikleri Belli Oldu!

  OnePlus'un bu yıl sonuna kadar tanıtması beklenilen yeni amiral gemisi OnePlus 11'in tasarımı ortaya çıktı. İşte Snapdragon 8 Gen 2 ile geleceği belirtilen yeni model OnePlus 11 teknik özellikleri ve çıkış tarihi!

  Xiaomi Redmi 11A Özellikleri Paylaşıldı!

  Xiaomi’nin henüz tanıtmadığı, ancak Redmi 11A olduğu düşünülen cihaz, özellikleriyle ön plana çıkıyor. Fiyatının ise 100 euro civarında olacağı düşünülüyor.

  Cloudflare 1.1.1.1 DNS Nasıl Kullanılır? (Windows ve Mac OS)

  Cloudflare DNS, internet üzerinden anonim ve hızlı sörf yapılmasını sağlar. Bunun için yapılması gereken, ağ ve internet ayarlarından DNS eklemektir.

  Microsoft'tan İlginç İstek: Windows 11 Güncellemesini Yüklemeyin

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et