R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çin'de Korkunç Roket Kazası Herkesi Korkuttu!

  Çin tarafından fırlatılan roketin kontrolsüz bir şekilde Dünya'ya düşmesinin ardından ortaya çıkan kaza pek çok ülkenin duruma tepki göstermesine neden oldu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  04.08.2022 14:31 3047 2 dk okuma süresi
  Çin'de Korkunç Roket Kazası Herkesi Korkuttu!
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda Çin gerçekleştirdiği sorumsuz davranışı sebebiyle eleştirilmeye devam ediyor. Çin’in Uzay İstasyonu için yörüngeye bir roket fırlattığı görüldü. Fırlatmış olduğu roketin Dünya atmosferi içerisinde herhangi bir önlem almadan kontrolsüz bir şekilde giriş yapmasına müsaade ettiği öğrenildi. Fırlatılan roketin isminin “Long March 5B” olduğu öğrenildi.

  Kontrolden çıkan roket düştü. Parçalarının büyük bir kısmının Hint Okyanusu’na düştüğü belirlendi. Bunun üzerine tüm dünyada Çin’in yapmış olduğu bu sorumsuz davranışlar konuşulmaya başlandı. 

  Çin’in fırlattığı roket Dünya’ya düştü!

  "Çin Uzay Ajansı" geçen hafta herkesi endişelendiren bir açıklama yaptı. Ülkenin fırlatmış olduğu “Long March 5” roketinin yörüngeden çıktığı ve parçalanarak düştüğü öğrenildi. Çin’den gelen açıklamalara göre roketin parçalarının Dünya’ya düşeceği ancak panik olunmaması gerektiği yönünde bir açıklama yaptı. Düşen parçaların yapılan inceleme ve hesaplamalara göre bir tehlikeye neden olmayacağı belirtilmiş olsa da düşüşün kontrolsüz bir şekilde yapılacak olması tüm dünyada seslerin yükselmesine neden oldu.

  Çin’e tepkiler çığ gibi büyüdü!

  Çok geçmeden “ABD Uzay Komutanlığı” tarafından konu hakkında bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşıma göre söylenen roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü. Bir kısmının ise Filipinler’de bulunan “Palawan adasına” düştüğü öğrenildi. Parçalar üzerinde yapılan araştırmalara göre Çin’in imzasını taşıdığı belirlendi. 

  Kısa süre sonra pek çok ülkeden sesler ve tepkiler yükselmeye başladı. NASA Yöneticisi “Bill Nelson” bu süreçte Çin’in kontrolsüz ve rahat bir tutum sergilemiş olması sebebiyle eleştirdi. Yüksek can ve mal riski taşıması sebebiyle sorunun göz ardı edilmemesi ve Dünya için son derece tehlikeli olabileceği belirtildi. 

  Çin çok geçmeden ikinci roketi olan “Wantian’ı Tiangong” roketini uzay istasyonuna gönderdi. Gönderim işleminin bu sefer başarılı sonuçlandığı öğrenildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Herkesin Ayağı Yerden Kesilecek: Sıfır Otomobil Sadece 367.500 TL

  Sıfır kilometre araç piyasasında yaşanan zorluklar, otomobil firmalarını yeni satış stratejileri geliştirmeye itiyor.

  ChatGPT Sesli Sohbet Özelliği, Herkesin Kullanımına Açıldı!

  ChatGPT'nin sesli sohbet özelliği, tüm kullanıcılara erişilebilir hale geldi. Bu özellik, daha önce geçen ay sadece ücretli ChatGPT kullanıcılarına sunulmuştu.

  YouTube, Herkesin Beklediği Özelliği Test Ediyor: Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği Geliyor!

  YouTube, kullanıcıların mırıldanarak aradığı şarkıları bulmasını basitleştirecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Özellik, şu an resmen test aşamasında!

  Dünyanın ilk 3D Yazıcıyla Üretilen Roketi Uzaya Fırlatılacak!

  3D yazıcı teknolojisi bu kez uzay araştırmalarında kullanıldı. Dünyanın ilk 3D yazıcıda üretilen roketinin uzaya fırlatılacağı açıklandı.

  Çin'de Korkunç Roket Kazası Herkesi Korkuttu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et