R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çin'de Korkunç Roket Kazası Herkesi Korkuttu!

  Çin tarafından fırlatılan roketin kontrolsüz bir şekilde Dünya'ya düşmesinin ardından ortaya çıkan kaza pek çok ülkenin duruma tepki göstermesine neden oldu.

  Ecem Ecem 04.08.2022 14:31 1464 2 dk okuma süresi
  Çin'de Korkunç Roket Kazası Herkesi Korkuttu!
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda Çin gerçekleştirdiği sorumsuz davranışı sebebiyle eleştirilmeye devam ediyor. Çin’in Uzay İstasyonu için yörüngeye bir roket fırlattığı görüldü. Fırlatmış olduğu roketin Dünya atmosferi içerisinde herhangi bir önlem almadan kontrolsüz bir şekilde giriş yapmasına müsaade ettiği öğrenildi. Fırlatılan roketin isminin “Long March 5B” olduğu öğrenildi.

  Kontrolden çıkan roket düştü. Parçalarının büyük bir kısmının Hint Okyanusu’na düştüğü belirlendi. Bunun üzerine tüm dünyada Çin’in yapmış olduğu bu sorumsuz davranışlar konuşulmaya başlandı. 

  Çin’in fırlattığı roket Dünya’ya düştü!

  "Çin Uzay Ajansı" geçen hafta herkesi endişelendiren bir açıklama yaptı. Ülkenin fırlatmış olduğu “Long March 5” roketinin yörüngeden çıktığı ve parçalanarak düştüğü öğrenildi. Çin’den gelen açıklamalara göre roketin parçalarının Dünya’ya düşeceği ancak panik olunmaması gerektiği yönünde bir açıklama yaptı. Düşen parçaların yapılan inceleme ve hesaplamalara göre bir tehlikeye neden olmayacağı belirtilmiş olsa da düşüşün kontrolsüz bir şekilde yapılacak olması tüm dünyada seslerin yükselmesine neden oldu.

  Çin’e tepkiler çığ gibi büyüdü!

  Çok geçmeden “ABD Uzay Komutanlığı” tarafından konu hakkında bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşıma göre söylenen roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü. Bir kısmının ise Filipinler’de bulunan “Palawan adasına” düştüğü öğrenildi. Parçalar üzerinde yapılan araştırmalara göre Çin’in imzasını taşıdığı belirlendi. 

  Kısa süre sonra pek çok ülkeden sesler ve tepkiler yükselmeye başladı. NASA Yöneticisi “Bill Nelson” bu süreçte Çin’in kontrolsüz ve rahat bir tutum sergilemiş olması sebebiyle eleştirdi. Yüksek can ve mal riski taşıması sebebiyle sorunun göz ardı edilmemesi ve Dünya için son derece tehlikeli olabileceği belirtildi. 

  Çin çok geçmeden ikinci roketi olan “Wantian’ı Tiangong” roketini uzay istasyonuna gönderdi. Gönderim işleminin bu sefer başarılı sonuçlandığı öğrenildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Jeff Bezos’a Ait Blue Origin’in Roketi Havada İnfilak Etti!

  Blue Origin tarafından fırlatılan yeni tip New Shepard roketi, havada infilak etti. Ünlü milyarder Jeff Bezos'un sahibi olduğu Blue Origin, son fırlatma testinde başarısız oldu.

  Herkesin kavuşmak istediği Mercedes-Benz Fiyatları Eylül ayında ne kadar arttı?

  Mercedes-Benz Sıfır araç fiyat listesi, Eylül sıfır araç fiyat listesi ve mercedes kampanyalarının detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

  Çin'de Korkunç Roket Kazası Herkesi Korkuttu!

  Çin, inşa ettiği uzay istasyonuna yeni bir roket gönderme denemesi yaptı. Başarısız olan ve dünyaya düşen roket nedeniyle Çin tepkilerin odağında!

  Ecem 1463

  Apple Satışlarında Dengeler Değişiyor: Çin'de Satışlar Patladı!

  Akıllı telefon pazarında beklenmedik raporlar açıklanıyor. Son açıklanan raporlara göre Apple, Çin pazarında büyümeye devam ediyor. İşte detaylar!

  Ecem 1148
  Çin'de Korkunç Roket Kazası Herkesi Korkuttu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et