R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla'dan Sendikalaşmak İsteyen Çalışanlarına Büyük Ayıp!

  Tesla uzun zamandır çalışanları ile sendika konusunda mücadele ediyordu. Son gelen bilgilere göre Tesla'nın sendikalaşmak isteyen çalışanlarını izlediği ortaya çıktı.

  Elif Elif 04.06.2022 23:35 1318 2 dk okuma süresi
  Tesla'dan Sendikalaşmak İsteyen Çalışanlarına Büyük Ayıp!
  Son Düzenleme:

  Araç devi Tesla son günlerde yeni ve skandal sayılabilecek bir iddia ile gündeme geldi. Bir süredir Tesla ile çalışanları arasında ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Çalışanların sendikalaşma isteklerini göz ardı eden şirketin çalışanları ile arası açıldı. Şirketin sahibi Elon Musk çalışanlarına göz dağı vererek, sendikalaşma isteklerine karşı olarak işten çıkarmakla tehdit etmişti. 

  Tesla çalışanları yaklaşık 4 yıl önce bir ayaklanma gerçekleştirmişler ve bunun ardından sendika kurmak istediklerini dile getirmişlerdi. Ancak şirket bu isteği geri çevirdiğini duyurdu. Aradan geçen 4 yılın ardından çalışanların zaman zaman konu hakkında bazı talepleri olmuş, Elon Musk yaptığı açıklamalarla birlikte bu talepleri her defasında geri çevirmişti. 

  Tesla Çalışanlarını İzlemeye Almış

  Bugün ortaya atılan yeni bir iddia sonrasında araç devinin uzun süredir çalışanlarını izlediği ortaya çıktı. Sendika kurmak için savaş veren çalışanlarını sosyal yaşantılarında da izlemek için şirketin bir danışmanlık firması ile anlaşma yaptığı ortaya çıktı. Danışmanlık firmasının ismi ise MWW PR olarak açıklandı. 

  Tesla Çalışanlarının Sosyal Medya Hesaplarını İnceliyor

  Büyük şirketler arasında yer alan Tesla, Apple, Amazon gibi isimler son dönemlerde çalışanları ile sendika mücadelesi içerisine girmiş. Amerikan firması çalışanlarının sendikalaşmak konusunda gösterdikleri ısrar şirketleri farklı yöntemler denemeye itmiş gibi görünüyor. 

  Ortaya çıkan son bilgilere göre 2017 ve 2018 yılında Tesla çalışanlarının büyük bir kısmı sendikalaşmak için harekete geçmiş ve bu dönemde bazı örgütlenmeler içerisine girmişti. Ancak Tesla bu duruma izin vermeyerek çalışanlarını işten çıkarmak ile tehdit etmişti. Bu durum zaman zaman gündeme gelirken, dev şirketin MWW PR isimli danışmanlık şirketi ile anlaşma yaptığı ortaya çıktı. Örgütlenmek için çalışmalar yapan ve hamleler gerçekleştiren çalışanlarının sosyal medya platformlarında da incelenmesini talep etmiş. 

  Elon Musk daha önce yaptığı açıklamalarda da sosyal medya platformlarının kişilerin yaşamları hakkında önemli ipuçları verdiğini söylemişti. Şirketler için de önemli verilerin toplanabileceğine inanan ünlü isim çalışanlarını sosyal medya hesaplarından 4 yıl boyunca gizli gizli izletmiş. Skandal iddiaların ortaya çıkmasının ardından sosyal medya ikiye bölündü. Bir kesim yapılan izlemenin yasal olmadığını savunurken bir kesim ise sosyal medya üzerinde çalışanların izlenmesinin son derece olağan olduğunu savunuyor.  

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’tan Galaxy J7 Kullananlara Büyük Sürpriz!

  Samsung, 7 yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy J7 modeli için beklenmeyen bir güncellemeyi duyurdu. Güncelleme çoğu kullanıcıya şimdiden geldi. İşte Galaxy J7 güncellemesi ve detayları!

  Nvidia Oyun Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşadı!

  Nvidia, teknoloji piyasalarındaki çoğu şirket gibi 2022 yılının 2.çeyrek dönemini negatif tablolarla kapattı. Şirket açıklanan mali raporlarına göre tam %44'ü bulan bir gelir kaybı yaşadı. İşte detaylar!

  Apple'a Büyük Zam: iPhone 14 ve Watch Series 8 Fiyatları Ne Kadar Olacak?

  iPhone 14 fiyatları daha çıkmadan zamlanıyor. İşte iPhone 14 teknik özellikleri ve iPhone 14 Türkiye fiyatı. Detaylar haberimizde

  Elif 1180

  Apple’nin Alacağı Büyük Satın Alımla Netflix’i Alacağı İddia Edildi!

  2022 yılının 2. çeyrek dönemine ilişkin mali raporlarını açıklayan Apple'de CEO Tim Cook, şirket yatırımcılarıyla bir araya geldi. Mali döneme ve gelecek döneme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıdan Netflix'in satın alınması ihtimali çıktı.

  Tesla'dan Sendikalaşmak İsteyen Çalışanlarına Büyük Ayıp!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et