R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla'dan Sendikalaşmak İsteyen Çalışanlarına Büyük Ayıp!

  Tesla uzun zamandır çalışanları ile sendika konusunda mücadele ediyordu. Son gelen bilgilere göre Tesla'nın sendikalaşmak isteyen çalışanlarını izlediği ortaya çıktı.

  Ecem Ecem 04.06.2022 23:35 1480 2 dk okuma süresi
  Tesla'dan Sendikalaşmak İsteyen Çalışanlarına Büyük Ayıp!
  Son Düzenleme:

  Araç devi Tesla son günlerde yeni ve skandal sayılabilecek bir iddia ile gündeme geldi. Bir süredir Tesla ile çalışanları arasında ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Çalışanların sendikalaşma isteklerini göz ardı eden şirketin çalışanları ile arası açıldı. Şirketin sahibi Elon Musk çalışanlarına göz dağı vererek, sendikalaşma isteklerine karşı olarak işten çıkarmakla tehdit etmişti. 

  Tesla çalışanları yaklaşık 4 yıl önce bir ayaklanma gerçekleştirmişler ve bunun ardından sendika kurmak istediklerini dile getirmişlerdi. Ancak şirket bu isteği geri çevirdiğini duyurdu. Aradan geçen 4 yılın ardından çalışanların zaman zaman konu hakkında bazı talepleri olmuş, Elon Musk yaptığı açıklamalarla birlikte bu talepleri her defasında geri çevirmişti. 

  Tesla Çalışanlarını İzlemeye Almış

  Bugün ortaya atılan yeni bir iddia sonrasında araç devinin uzun süredir çalışanlarını izlediği ortaya çıktı. Sendika kurmak için savaş veren çalışanlarını sosyal yaşantılarında da izlemek için şirketin bir danışmanlık firması ile anlaşma yaptığı ortaya çıktı. Danışmanlık firmasının ismi ise MWW PR olarak açıklandı. 

  Tesla Çalışanlarının Sosyal Medya Hesaplarını İnceliyor

  Büyük şirketler arasında yer alan Tesla, Apple, Amazon gibi isimler son dönemlerde çalışanları ile sendika mücadelesi içerisine girmiş. Amerikan firması çalışanlarının sendikalaşmak konusunda gösterdikleri ısrar şirketleri farklı yöntemler denemeye itmiş gibi görünüyor. 

  Ortaya çıkan son bilgilere göre 2017 ve 2018 yılında Tesla çalışanlarının büyük bir kısmı sendikalaşmak için harekete geçmiş ve bu dönemde bazı örgütlenmeler içerisine girmişti. Ancak Tesla bu duruma izin vermeyerek çalışanlarını işten çıkarmak ile tehdit etmişti. Bu durum zaman zaman gündeme gelirken, dev şirketin MWW PR isimli danışmanlık şirketi ile anlaşma yaptığı ortaya çıktı. Örgütlenmek için çalışmalar yapan ve hamleler gerçekleştiren çalışanlarının sosyal medya platformlarında da incelenmesini talep etmiş. 

  Elon Musk daha önce yaptığı açıklamalarda da sosyal medya platformlarının kişilerin yaşamları hakkında önemli ipuçları verdiğini söylemişti. Şirketler için de önemli verilerin toplanabileceğine inanan ünlü isim çalışanlarını sosyal medya hesaplarından 4 yıl boyunca gizli gizli izletmiş. Skandal iddiaların ortaya çıkmasının ardından sosyal medya ikiye bölündü. Bir kesim yapılan izlemenin yasal olmadığını savunurken bir kesim ise sosyal medya üzerinde çalışanların izlenmesinin son derece olağan olduğunu savunuyor.  

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Müzik Keyfi Yaşamak İsteyenlere: En Yüksek Ses Kalitesine Sahip Müzik Uygulamaları!

  En yüksek ses kalitesine sahip müzik uygulamaları arasında özelliklerine göre Tidal HiFi Plus, Apple Music, Deezer, Spotify ve Youtube Music yer alıyor.

  Google'dan Büyük Jest: Pixel Watch Şarj Standıyla Gelecek!

  Google’ın tanıtımı yaptığı akıllı saati Pixel Watch, çekici ve zarif bir görünüme sahip. Bununla beraber akıllı saat, artık şarj standıyla gelecek!

  Forza Horizon Oyunlarında Büyük 10.Yıl İndirimi!

  Forza Horizon'un 10.yıldönümü kutlamaları kapsamında PC sürümü için büyük indirim geldi. Steam'de Forza Horizon sürümleri ve DLC'leri için büyük indirim başlatıldı. İşte Forza Horizon'daki büyük indirimin tüm detayları!

  Valorant’ta Büyük Değişiklik! Yepyeni Menü Tasarımı Geliyor!

  Riot Games, yayınladığı yeni blog yazısıyla yeni Valorant güncellemesini duyurdu. Gelecek güncellemeyle birlikte Valorant'ın klasikleşmiş arayüzü değişiyor. Ayrıca merakla beklenen yeni ajan Harbor'da geliyor. İşte yeni Valorant güncellemesi!

  Tesla'dan Sendikalaşmak İsteyen Çalışanlarına Büyük Ayıp!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et