R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yabancı dil çevirileri için en iyi çeviri siteleri

  Araştırma yaparken sadece Türkçe kaynaklarla sınırlı kalmak istemeyen ancak yabancı dilde sorunu olanlar için kapsamlı bir çeviri listesi hazırladık. İşte kullanabileceğiniz en iyi çeviri siteleri!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  21.04.2022 20:23 2072 3 dk okuma süresi
  Yabancı dil çevirileri için en iyi çeviri siteleri
  Son Düzenleme:

  Türkiye’de yabancı dilden Türkçe’ye çeviri konusunda ağırlıklı olarak Google Translate platformu kullanılıyor. Son zamanlarda Türkçe İngilizce çeviri konusunda Google Translate, oldukça yol kat etti. Ancak en az onun başarılı olan ve çeviri sonrası üzerinde düzenlemeye gerek kalmayacak kalitede yabancı dilden Türkçe’ye ve hatta Türkçe’den yabancı dile çeviri yapabileceğiniz çeviri siteleri bulunuyor. İşte en iyi çeviri siteleri ve özellikleri!

  Google Translate

  Google Translate

  Yabancı dilden veya yabancı dile çeviri konusunda Türkiye’de en yaygın kullanılan çeviri sitesi Google Translate’dir. Bu yüzden her çeviri sitesi listesinin ilk sırasında kendisine yer bulur. Hem yaygın olarak kullanılması hem de Google Chrome tarayıcı entegrasyonu sahip olması kullanılabilirliğini arttırıyor. Çünkü  bu sayede tüm web sitesi komple uğraşılmadan Türkçeye çevrilebiliyor.

  Google Translate’nin en önemli artılarından birisi de tabii ki çeviri konusunda çok geniş dil kütüphanesine sahip olmasıdır. Google Translate ile tam 90’ı aşkın dilde çeviri yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca doğrudan web sitesi linki üzerinden tüm sitenin de çevirisini yapabiliyor.

  Google Translate çeviri sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

  Translate.com

  Translate.com

  Yabancı dil çeviri konusunda en popülerden bir tanesi de “translate.com” platformudur. Google’nin ardından bu kadar popüler olmasında belki domain’in bu kadar nokta atışı olmasının belki de gerçekten başarılı çeviri performansı sunmasının etkisi vardır bilinmez ama; en iyi çeviri sitelerinden birisi olduğu aşikar

  2011 yılında açılan translate.com, global ölçekte makine ve insan çevirisi hizmetleri sunuyor. Tıpkı Google Translate’de olduğu gibi 90’dan fazla dilde çeviri yapabilme kabiliyetine sahiptir. İnsan çevirisi fonksiyonu sayesinde de hemen hemen tüm çeviri sitelerinin hiçbirinde bulamayacağınız kadar gramer yapısına uygun hatasız çeviri yapabiliyor.

  Translate.com’a buradan ulaşabilirsiniz.

  Bing Translator

  bing translator

  Bing Translator“çevirici”, Microsoft tarafından geliştirilmiştir. Microsoft’un 2009 yılında piyasaya sunduğu Bing arama motoru ile entegre edilen Bing Translator, en popüler çeviri siteleri arasında yer alıyor. 

  Dünyanın pek çok ülkesinde en iyi çeviri siteleri arasında gösteriliyor. Ancak Türkiye’de nedense Microsoft’un Internet Explorer tarayıcısı gibi Bing arama motoru ve Bing çeviricisi yaygın bir kullanıma ulaşabilmiş değil. Ayrıca Bing Translator’ın çeviri kabiliyetlerinin çok geniş olmaması ve desteklediği dil sayısının daha az olması da önemli bir etken. Çünkü Bing ile İngilizce ve Türkçe çevirisi haricinde 45 farklı dil için çeviri yapılabiliyor.

  Bing Translator’a buradan ulaşabilirsiniz.

  Yandex Translate

  Yandex translate

  Rusya merkezli Yandex, 2010’lu yıllarda dünyaya açılma konusunda önemli çalışmalara imza atmıştı. O tarihte Türkiye pazarına da giren ve Yandex Türkiye olarak isimlendirilen Yandex, kullanıcı deneyimi odaklı ek hizmetlerde en iyi olmayı hedefledi. Özellikle Google ve Bing karşısında gerçekten güçlü bir alternatif oluşturmayı hedefleyerek, hayata geçirdiği projelerinden birisi de Yandex Translate olmuştu.

  Yandex Translate, sürekli kendisini geliştirmeye devam ediyor. İlk çıktığında 45 dil için çeviri desteği bulunan Yandex’in bugün 95 farklı dil için çeviri desteği bulunuyor. Bununla birlikte Google ve Bing Translate’de olduğu gibi kelime ve cümle çevirilerinin yanı sıra web sitesi linki üzerinden komple site çevirisi de yapabiliyor.

  Yandex Translate’yi diğerlerinden ayıran bir diğer özellik ise görseldeki yazıları da istediğiniz dile çevirebilmesidir. Bilgisayarınızda bulunan ve içerisinde yazı bulunan herhangi bir resmi Yandex Translate’ye yüklediğinizde büyük bir doğruluk payıyla fotoğraftaki yazıyı istediğiniz dile çevirebilecektir.

  Yandex Translate’ye buradan ulaşabilirsiniz.

  Sizin bildiğiniz ve kullandığınız başarılı çeviri siteleri varsa yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle de paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Katlanabilir iPhone, Huawei Mate X'in Dışa Katlanır Ekranına Benzeyebilir!

  Apple, katlanabilir iPhone modeli için dışa katlanır ekran üzerinde çalışıyor. Bu tasarım, katlanma izini azaltarak daha ince ve şık bir cihaz sunmayı hedefliyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  Yabancı dil çevirileri için en iyi çeviri siteleri

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et