R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk, Twitter Teklifi İçin 46,5 Milyar Dolarlık Fon Sağladı!

  İşlemi finanse etmek için 33,5 milyar doları gözden çıkardığını taahhüt etti.

  unnamed unnamed 21.04.2022 20:18 464 1 dk okuma süresi
  Elon Musk, Twitter Teklifi İçin 46,5 Milyar Dolarlık Fon Sağladı!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk, Perşembe günü sosyal ağ şirketlerinden olan Twitter Inc’i satın almak için 46.5 milyar dolarlık borç ve öz sermaye finansmanı hazırladığını hatta teklifi doğrudan hissedarlara götürmeyi düşündüğünü söyledi.

  Musk, işlemi finanse etmek için Tesla Inc. hisselerinin bir kısmına karşı 21 milyar dolarlık öz sermaye ve 12.5 milyar dolarlık pay kredisini içerecek olan 33.5 milyar doları koymayı taahhüt etti.

  Forbes’te yapılan bir habere göre dünyanın en zengin adamı olan Musk, 14 Nisan’da Twitter’ın yönetim kuruluna 43 milyar dolarlık teklif sundu.

  “Çok Büyük Değişiklikler Yapacağım.”

  Twitter’ın %9.1 hissesiyle ikinci en büyük hissedarı olan Musk, 80 milyon takipçisine kendi hesabı üzerinden büyük değişiklikler yapacağını söyledi.

  Twitter’ın fiyat konusunda anlaşmaya varıp varmayacağı henüz belli değil. Şüphelendikleri şeyler olduğu apaçık belli.

  Musk’ın 21 milyar dolarlık öz sermaye finansmanını karşılamak için Tesla’daki hisselerini satıp satmayacağı da belli değil.

  Twitter sözcüsü Musk’ın teklifinin alındığını dile getirdi. Twitter temsilcisi, “Daha önceden de açıklamıştık, Bay Musk’a iletmiştik, yönetim kurulu bu hisse satışı konusunda titiz bir çalışma yürütmektedir.” açıklamasında bulundu.

  Kendini “ifade özgürlüğünün mutlakı” olarak tanımlayan Musk, Twitter’ın büyümesi ve özgür bir platform olması için özel olarak ilgilendiğini belirtti.

  Sizce Elon Musk, Twitter’ı satın alabilecek mi? Düşüncelerinizi yorum yaparak belirtmeyi unutmayın!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Elon Musk, Twitter Teklifi İçin 46,5 Milyar Dolarlık Fon Sağladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et