R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk, Twitter Teklifi İçin 46,5 Milyar Dolarlık Fon Sağladı!

  İşlemi finanse etmek için 33,5 milyar doları gözden çıkardığını taahhüt etti.

  Ahmet Yücedağ Ahmet Yücedağ 21.04.2022 20:18 385 1 dk okuma süresi
  Elon Musk, Twitter Teklifi İçin 46,5 Milyar Dolarlık Fon Sağladı!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk, Perşembe günü sosyal ağ şirketlerinden olan Twitter Inc’i satın almak için 46.5 milyar dolarlık borç ve öz sermaye finansmanı hazırladığını hatta teklifi doğrudan hissedarlara götürmeyi düşündüğünü söyledi.

  Musk, işlemi finanse etmek için Tesla Inc. hisselerinin bir kısmına karşı 21 milyar dolarlık öz sermaye ve 12.5 milyar dolarlık pay kredisini içerecek olan 33.5 milyar doları koymayı taahhüt etti.

  Forbes’te yapılan bir habere göre dünyanın en zengin adamı olan Musk, 14 Nisan’da Twitter’ın yönetim kuruluna 43 milyar dolarlık teklif sundu.

  “Çok Büyük Değişiklikler Yapacağım.”

  Twitter’ın %9.1 hissesiyle ikinci en büyük hissedarı olan Musk, 80 milyon takipçisine kendi hesabı üzerinden büyük değişiklikler yapacağını söyledi.

  Twitter’ın fiyat konusunda anlaşmaya varıp varmayacağı henüz belli değil. Şüphelendikleri şeyler olduğu apaçık belli.

  Musk’ın 21 milyar dolarlık öz sermaye finansmanını karşılamak için Tesla’daki hisselerini satıp satmayacağı da belli değil.

  Twitter sözcüsü Musk’ın teklifinin alındığını dile getirdi. Twitter temsilcisi, “Daha önceden de açıklamıştık, Bay Musk’a iletmiştik, yönetim kurulu bu hisse satışı konusunda titiz bir çalışma yürütmektedir.” açıklamasında bulundu.

  Kendini “ifade özgürlüğünün mutlakı” olarak tanımlayan Musk, Twitter’ın büyümesi ve özgür bir platform olması için özel olarak ilgilendiğini belirtti.

  Sizce Elon Musk, Twitter’ı satın alabilecek mi? Düşüncelerinizi yorum yaparak belirtmeyi unutmayın!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Honor of Kings Kapalı Beta İçin Türkiye Erişimi Açıldı!

  Türkiye'deki Honor of Kings oyuncuları, şirketin yeni "Honor of Kings Kapalı Beta" testlerine katılmaya başladı. Erişime açılan Beta testlerine dair ilk detaylarda ortaya çıktı.

  Elon Musk, Twitter Teklifi İçin 46,5 Milyar Dolarlık Fon Sağladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et