R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk, Twitter Teklifi İçin 46,5 Milyar Dolarlık Fon Sağladı!

  İşlemi finanse etmek için 33,5 milyar doları gözden çıkardığını taahhüt etti.

  unnamed
  unnamed R10 Editörü
  21.04.2022 20:18 788 1 dk okuma süresi
  Elon Musk, Twitter Teklifi İçin 46,5 Milyar Dolarlık Fon Sağladı!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk, Perşembe günü sosyal ağ şirketlerinden olan Twitter Inc’i satın almak için 46.5 milyar dolarlık borç ve öz sermaye finansmanı hazırladığını hatta teklifi doğrudan hissedarlara götürmeyi düşündüğünü söyledi.

  Musk, işlemi finanse etmek için Tesla Inc. hisselerinin bir kısmına karşı 21 milyar dolarlık öz sermaye ve 12.5 milyar dolarlık pay kredisini içerecek olan 33.5 milyar doları koymayı taahhüt etti.

  Forbes’te yapılan bir habere göre dünyanın en zengin adamı olan Musk, 14 Nisan’da Twitter’ın yönetim kuruluna 43 milyar dolarlık teklif sundu.

  “Çok Büyük Değişiklikler Yapacağım.”

  Twitter’ın %9.1 hissesiyle ikinci en büyük hissedarı olan Musk, 80 milyon takipçisine kendi hesabı üzerinden büyük değişiklikler yapacağını söyledi.

  Twitter’ın fiyat konusunda anlaşmaya varıp varmayacağı henüz belli değil. Şüphelendikleri şeyler olduğu apaçık belli.

  Musk’ın 21 milyar dolarlık öz sermaye finansmanını karşılamak için Tesla’daki hisselerini satıp satmayacağı da belli değil.

  Twitter sözcüsü Musk’ın teklifinin alındığını dile getirdi. Twitter temsilcisi, “Daha önceden de açıklamıştık, Bay Musk’a iletmiştik, yönetim kurulu bu hisse satışı konusunda titiz bir çalışma yürütmektedir.” açıklamasında bulundu.

  Kendini “ifade özgürlüğünün mutlakı” olarak tanımlayan Musk, Twitter’ın büyümesi ve özgür bir platform olması için özel olarak ilgilendiğini belirtti.

  Sizce Elon Musk, Twitter’ı satın alabilecek mi? Düşüncelerinizi yorum yaparak belirtmeyi unutmayın!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Twitter (X) Destek Hizmetini Sonlandırdı!

  Apple, Twitter (X platformu) üzerinden direkt mesaj yoluyla kullanıcılara yardımcı oluyordu. Artık mesaj atan kullanıcılar, otomatik cevaplara yönlendirilecek.

  Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru yöntemleri en çok konuşulan konuları arasına girdi. Peki vergisiz telefon ve bilgisayar nasıl alınır?

  iOS 17.0.2 Güncellemesi Herkes İçin Yayınlandı!

  Apple, iOS 17.0.2 güncellemesini şimdi tüm uyumlu iPhone'lara sundu. Başlangıçta iPhone kurulumu esnasında meydana gelen kritik bir sorun da giderilmiş oldu!

  iPhone 15 ve iPhone 15 Pro İçin Ön Siparişler Başladı: İşte Detaylar

  Apple'ın merakla beklenen iPhone 15 serisi telefonları için ön siparişler başladı. İşte yeni modellerin fiyatları ve önemli detaylar.

  Elon Musk, Twitter Teklifi İçin 46,5 Milyar Dolarlık Fon Sağladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et