R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Gönderiye müzik ekleme nasıl yapılır?

  Instagram üzerinden fotoğrafa, postunuza veya hikayenize müzik eklemeyi nasıl yapabilirsiniz? Gönderiye müzik eklemek istiyorsanız, Instagram’ın sunduğu müzikler arasında seçim yaparak paylaşımlarınızı müzikli hale getirebilirsiniz.

  Rokito Rokito 01.08.2022 17:16 1138 2 dk okuma süresi
  Instagram Gönderiye müzik ekleme nasıl yapılır?
  Son Düzenleme:

  Instagram gönderiye müzik ekleme nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyorsanız adım adım anlattığımız haberimize göz atabilrsiniz. Instagram uygulaması Reels ve Hikayelerden sonra kullanıcıların paylaştıkları fotoğraf gönderilerinde de müzik ekleme seçeneği sunmaya başladı. 

  Türkiye, Brezilya ve Hindistan’da test edilen yeni özellikle birlikte artık ana sayfa akışı içerisinde müzikli gönderiler ile karşılaşmaya başlayabilirsiniz. 

  Instagram Gönderiye Müzik Ekleme 2022

  Instagram’ın yeni özelliklerinden biri olan gönderiye müzik ekleme seçeneği ile gönderilerinizi daha zengin bir hale getirebilirsiniz. Hesap sahipleri paylaşmak istedikleri fotoğraflara ve videolara Instagram’ın izin verdiği müzikleri ekleyerek müzikli gönderi paylaşabilir. 

  Instagram’ın geniş müzik arşivi içerisinden dilediğiniz müziği 5 saniye ile 15 saniye arasında kullanabilirsiniz. Müziğin dilediğiniz kısmını 5 ila 15 saniye arasında oynatılmasını sağlayabilirsiniz. 

  Instagram gönderiye müzik ekleme nasıl yapılır?

  Instagram uygulamasının güncel olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Instagram uygulamanız güncel değil ise App Store > Instagram > Uygulama Güncelle adımlarını takip ederek uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Eğer güncel olduğu halde sizde gözükmüyorsa daha özellik sizin için aktif edilmemiş olabilir. Eğer güncelleme geldiyse size instagram postuna müzik eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • İlk olarak gönderi olarak paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçin.
  • Seçtiğiniz fotoğrafı paylaşmak için gerekli düzenlemeleri yaparken açılan menüde açıklama, konum gibi bilgilerin olduğu bölümde “Müzik Ekle” seçeneği bulunur.
  • “Müzik Ekle” seçeneğine tıklayarak önerilen şarkıları inceleyebilir veya arama yaparak istediğin müziği seçebilirsiniz.
  • Müziği belirledikten sonra seçme işlemi yaparak gönderi fotoğrafına müzik ekleyebilirsiniz. Instagram akışında paylaştığınız fotoğraf, müzikli bir şekilde görülür.

  Instagram gönderiye müzik ekleyemiyorum

  Instagram uygulamanız müzik ekleme yapamıyorsanız eğer aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

  • Instagram uygulamanız güncel değildir. Son güncellemesini yaptığınızdan emin olun.
  • Gönderilerinizde fotoğraflarda müzik ekleme seçeneği çıkmaktadır. Videolarınızı gönderi olarak paylaşmak istiyorsanız müzik ekleme seçeneği karşınıza çıkmaz. Fotoğraf olarak paylaşılan gönderilerde bu seçeneği görürsünüz. Videonuza müzik ekleyerek paylaşmak istiyorsanız reels özelliği ile videolarınıza müzik ekleyebilirsiniz.

  Instagram Gönderiye müzik ekleme kaldırıldı mı

  Eğer videolarınızı gönderi olarak paylaşmak istiyorsanız, video paylaşımlarına müzik ekleme yapılmamaktadır. Instagram müzik ekleme şuanlık sadece fotoğraf gönderilerinde uygulanmaktadır. Instagram uygulaması üzerinden müzik ekleme özelliği kaldırılmamıştır. Aktif olarak gönderilerinize müzik ekleyebilmeniz gerekmektedir. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş çerçevesinde Facebook ve Instagram Rusya'da yasaklandı. Bu gelişmenin ardından Telegram kullanımı ciddi oranda artış gösterdi.

  Instagram Taslakları İşinizi Kolaylaştırabilir: Instagram Taslakları Nerede?

  Instagram kullanıcılarının çok işine yarayacağı ve aynı zamanda çok seveceği taslak kısmı nerede? Detaylar haberimizde..

  Instagram NFT Dünyasındaki Yerini Alıyor

  Instagram kullanıcılara hesaplarında kripto para cüzdan bağlantısı yapmaya izin verecek. Artık Instagram NFT koleksiyon paylaşımı yapılabilecek.

  Instagram Tam Ekran Fotoğraf Formatını Deniyor!

  TikTok kullanıcılarının uzun zamandır kullandığı 9:16 formatı sonunda Instagram'a da geliyor. İşte ilk kez Instagram Beta kullanıcılarının test edeceği yeni fotoğraf formatı ve ilk değerlendirmeleri.

  Instagram Gönderiye müzik ekleme nasıl yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et