R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram'a Paralı Mavi Tik Sistemi Geliyor: Meta Verified

  Instagram ve Facebook hesaplarına alınabilecek Twitter Blue sistemine benzeyen ücretli mavi tik hizmeti duyuruldu. İşte Instagram mavi tik abonelik ücretleri ve detayları.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  20.02.2023 03:22 5097 2 dk okuma süresi
  Instagram'a Paralı Mavi Tik Sistemi Geliyor: Meta Verified
  Son Düzenleme:

  Meta, Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarının ana şirketi olarak, Twitter’daki Twitter Blue gibi paralı mavi tik sistemini de getiriyor. Twitter Blue sistemi, eleştirilere rağmen kullanıcılar arasında oldukça popüler hale geldi. Özellikle onaylama niteliğindeki mavi tik özelliği, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

  Facebook ve Instagram’ın da bu trende katılmak istedikleri ortaya çıktı. Tersine mühendislik uzmanları, Instagram’da ücretli mavi tik sistemiyle ilgili gömülü kodlar keşfetmişlerdi. Bunun ardından Mark Zuckerberg, Instagram hesabından yaptığı bir açıklama ile Meta Verified adı verilen yeni abonelik sistemini duyurdu.

  Instagram'a yeni abonelik sistemi ile ücretli mavi tik hizmeti

  Bu abonelik sistemi, kimliğini onaylatan kullanıcıların mavi tik sahibi olmasını sağlayacak. Ayrıca, kendilerini taklit eden hesapların daha hızlı bir şekilde kapatılması için Instagram destek yetkilileriyle iletişime geçebilecekler. Matt Navarra'nın Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, yeni abonelik sistemi mavi tikli kullanıcıların yorumlarının öncelikli olacağı ve bu kullanıcılara özel çıkartmalar ve özelleştirmeler sunacağı da belirtildi.

  Zuckerberg, açıklamasında özelliğin bu haftadan itibaren kademeli olarak kullanıma sunulacağını duyurdu. İlk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda'da kullanılabilir olacak olan bu abonelik sistemi, yakında diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak.

  İşte Instagram Mavi Tik Alma Ücreti

  Meta Verified aboneliği için, Web için 11.99 dolar (yaklaşık 225,41 TL) ve iOS için 14.99 dolar (yaklaşık 281,81 TL) ödenmesi gerekiyor. Ancak ülkemizde bu aboneliğin fiyatı ya da kullanıma ne zaman sunulacağı hakkında henüz bir bilgi yok.

  Sonuç olarak, Meta Verified aboneliği ile kullanıcılar mavi tik sahibi olmanın yanı sıra, öncelikli yorum ve özel çıkartma gibi avantajlara da sahip olacaklar. Bu yenilik, Instagram ve Facebook kullanıcıları arasında heyecan yarattı. Meta Verified aboneliğinin başarılı olması durumunda, diğer sosyal medya platformlarının da benzer sistemleri benimsemesi bekleniyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Threads, iki yeni özelliğe kavuşuyor: İşte Detaylar!

  Threads platformu, taslak kaydetme ve uygulama içi kamera gibi iki yeni özellikle kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Instagram'a Paralı Mavi Tik Sistemi Geliyor: Meta Verified

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et