R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram'a Paralı Mavi Tik Sistemi Geliyor: Meta Verified

  Instagram ve Facebook hesaplarına alınabilecek Twitter Blue sistemine benzeyen ücretli mavi tik hizmeti duyuruldu. İşte Instagram mavi tik abonelik ücretleri ve detayları.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  20.02.2023 03:22 2440 2 dk okuma süresi
  Instagram'a Paralı Mavi Tik Sistemi Geliyor: Meta Verified
  Son Düzenleme:

  Meta, Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarının ana şirketi olarak, Twitter’daki Twitter Blue gibi paralı mavi tik sistemini de getiriyor. Twitter Blue sistemi, eleştirilere rağmen kullanıcılar arasında oldukça popüler hale geldi. Özellikle onaylama niteliğindeki mavi tik özelliği, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

  Facebook ve Instagram’ın da bu trende katılmak istedikleri ortaya çıktı. Tersine mühendislik uzmanları, Instagram’da ücretli mavi tik sistemiyle ilgili gömülü kodlar keşfetmişlerdi. Bunun ardından Mark Zuckerberg, Instagram hesabından yaptığı bir açıklama ile Meta Verified adı verilen yeni abonelik sistemini duyurdu.

  Instagram'a yeni abonelik sistemi ile ücretli mavi tik hizmeti

  Bu abonelik sistemi, kimliğini onaylatan kullanıcıların mavi tik sahibi olmasını sağlayacak. Ayrıca, kendilerini taklit eden hesapların daha hızlı bir şekilde kapatılması için Instagram destek yetkilileriyle iletişime geçebilecekler. Matt Navarra'nın Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, yeni abonelik sistemi mavi tikli kullanıcıların yorumlarının öncelikli olacağı ve bu kullanıcılara özel çıkartmalar ve özelleştirmeler sunacağı da belirtildi.

  Zuckerberg, açıklamasında özelliğin bu haftadan itibaren kademeli olarak kullanıma sunulacağını duyurdu. İlk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda'da kullanılabilir olacak olan bu abonelik sistemi, yakında diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak.

  İşte Instagram Mavi Tik Alma Ücreti

  Meta Verified aboneliği için, Web için 11.99 dolar (yaklaşık 225,41 TL) ve iOS için 14.99 dolar (yaklaşık 281,81 TL) ödenmesi gerekiyor. Ancak ülkemizde bu aboneliğin fiyatı ya da kullanıma ne zaman sunulacağı hakkında henüz bir bilgi yok.

  Sonuç olarak, Meta Verified aboneliği ile kullanıcılar mavi tik sahibi olmanın yanı sıra, öncelikli yorum ve özel çıkartma gibi avantajlara da sahip olacaklar. Bu yenilik, Instagram ve Facebook kullanıcıları arasında heyecan yarattı. Meta Verified aboneliğinin başarılı olması durumunda, diğer sosyal medya platformlarının da benzer sistemleri benimsemesi bekleniyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iPhone 15 Serisinde eSIM Kullanımını Zorunlu Hale Getiriyor

  Apple, iPhone 15 serisi ile birlikte Avrupa'da eSIM kullanımını zorunlu hale getiriyor. Bugün ortaya çıkan sızıntılara göre, önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde esim kullanılacak.

  Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir!

  Çoğu kullanıcı henüz Windows 11'e geçmemişken, son zamanlarda Windows 12'nin adını daha sık duymaya başladık. Şimdi de Windows 12'nin sistem gereksinimleri açıklandı.

  Tesla modelleri Türkiye'de Satışa Çıkıyor: Satış Tarihi Açıklandı

  Elektrikli otomobil pazarının lider markalarından Tesla, uzun süredir beklenen Türkiye lansmanı için geri sayıma başladı. Sonunda Tesla, Türkiye'ye adım atacağını resmen duyurdu ve 4 Nisan tarihinde resmi satışların başlayacağını açıkladı.

  UBISOFT PLUS, Nisan Ayı İçerisinde xBox Konsollarına Eklenecek!

  Ubisoft Plus oyun abonelik servisinin Xbox konsollarına gelmesi, uzun süredir merakla bekleniyordu. Yeni duyurulan bir sızıntı ile Ubisoft Plus'un geleceği tarih belli oldu!

  Instagram'a Paralı Mavi Tik Sistemi Geliyor: Meta Verified

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et