R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Corsair Vengeance Serisine DDR5 24 GB ve 48 GB Bellek Modelleri Geliyor!

  Bilgisayar çevre birimleri ve donanım bileşenleri markası Corsair’den devrim niteliğinde yenilik. Corsair, yüksek kapasiteli bellek geliştirdi. Corsair, hem 24 GB hem de 48 GB DDR5 bellek kitlerini piyasaya sürecek.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  19.02.2023 21:58 2408 2 dk okuma süresi
  Corsair Vengeance Serisine DDR5 24 GB ve 48 GB Bellek Modelleri Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Hızla gelişen RAM sektöründe yeni ürünler, bilgisayarlardaki performansı katlıyor. Özellikle de “DDR5” bellek teknolojisi, her geçen gün daha da popüler bir hale gelmeye devam ediyor. Donanım teknolojileri üreten marklar, yeni ürünleriyle de kullanım sahasını genişletiyor. Kısa bir süre önce “Micron” tarafından yüksek kapasiteli bellek ihtiyacına yönelik “24 GB” ve “48 GBDDR5 bellek kitleri piyasaya sürülmüştü

  Micron’un kitlerinin ardından “Corsair” cephesinden de hamle geldi. Corsair, yeni kitlerini geliştirdi. Üstelik gelen bilgilere göre Corsair’in yüksek kapasiteli DDR5 bellek kitlerinde “RGB” desteği de bulunuyor.

  RGB Destekli 24 GB ve 48 GB DDR5 Bellek

  Corsair Vengeance

  Yüksek kapasiteli DDR5 bellek ihtiyacına yanıt vermek isteyen Corsair, yeni ürünlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, yeni bellek kitlerini “Corsair Vengeance” serisi altında piyasaya sürecek. Söz konusu kitlerin “DDR5RAM bellek olacağı belirtildi. Ayrıca söz konusu bellek kitlerinde “5.600 Mpbsveri aktarım hızı performansının alınabileceği de açıklandı.

  Yeni Corsair “24 GB kit” ile kullanıcıların “48 GBkapasite elde edebileceği belirtildi. Ayrıca “48 GB kit” sayesinde de kullanıcılar “96 GBkapasite elde edebilecek.

  Corsair’in yeni DDR5 bellekleri sayesinde kullanıcılar, “İntel” anakart modellerinde “BİOS güncellemesi” yapacak. Bu sayede de kapasiteyi tam “192 GB” seviyesine çıkartabilecek.

  Güç Yönetim Yongası Olacak

  Corsair Vengeance

  Yapılan açıklamaya göre yeni Corsair DDR5 bellek modellerinde “hata düzeltme kodu” yer alacak. Ayrıca yüksek kapasiteli DDR5 bellek modellerinde “DIMM” üzerinde “güç yönetim yongası” yer alacağı da belirtildi.

  Bununla birlikte “hız aşırtma” işlemi için “İntel XMP 3.0” ve “AMD EXPO” uyumluluğuna sahip olacak. Bu şekilde hız aşırtmanın çok daha hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilmesi mümkün olacak. 

  Belleklerin, “kapalı ısı dağıtıcısı” özelliğine sahip olacağı belirtildi. Böylelikle belleklerin verimliliğinin daha da yukarı çekilmesi mümkün olacak. Ayrıca özel fiyatlandırma ile “RGB” desteği modellerinden de yararlanılabilecek.

  Corsair Vengeance DDR5 24 GB ve 48 GB Fiyatı

  Corsair Vengeance

  Corsair’in “Vengeance” serisi için geliştirdiği yüksek kapasiteli bellek modellerinin fiyatları da belli oldu. Bu noktada “RGB” desteği de bulunan modellerin farklı fiyatlandırmayla satışa çıkacağı belirtildi.

  ModelFiyat
  Corsair Vengeance DDR5 24 GB *2378 Dolar(yaklaşık 7.200 TL)
  Corsair Vengeance DDR5 24 GB *2 “RGB”436 Dolar (yaklaşık 8.300 TL)
  Corsair Vengeance DDR5 48 GB *2553 Dolar (yaklaşık 10.500 TL)
  Corsair Vengeance DDR5 24 GB *2 “RGB"582 Dolar(yaklaşık 11.000 TL)

  Corsair DDR 5 bellek yüksek kapasiteli modellerini siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular

  DDR, “Double Data Rate(Çift Veri Hızı)” kavramının kısaltmasıdır. DDR, temel anlamda RAM’in veri akış hızı için kullanılır.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  iPhone 16 Modellerinin Tüm Boyutları Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Apple'ın iPhone 16 serisi boyutları sızdırıldı. iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde yan boyutlar büyüdü. Yeni modeller bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

  Corsair Vengeance Serisine DDR5 24 GB ve 48 GB Bellek Modelleri Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et