R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  İzleyiciler Rahat Nefes Aldı: Netflix Hakkındaki İddialar Yalanmış!

  Matthew Belloni'nin yayımladığı yazı sosyal medyada Netflix'in 'her hafta yeni bölüm' modeline geçeceği iddialarına sebep oldu. İddialar sonrasında Belloni tarafından yapılan açıklama, tek seferde tüm sezonu izlemek isteyenlerin yüreğine su serpti.

  Hayrunisa Bayar Hayrunisa Bayar 11.09.2022 17:04 1171 2 dk okuma süresi
  İzleyiciler Rahat Nefes Aldı: Netflix Hakkındaki İddialar Yalanmış!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz günlerde Netflix’in de TV kanalları ya da Disney Plus ve Amazon Prime Video gibi ‘her hafta bir bölüm’ modeline geçeceği iddiası ortaya atıldı. Ancak yapılan açıklamaya göre iddianın yalan olduğu anlaşıldı.  

  Netflix Kan Kaybediyor: Abone Sayısında Ciddi Düşüş  

  Hepimizin bildiği üzere Netflix, yapımını üstlendiği projelerin sezonunun tamamını sunarak ‘binge-watch’ (tek oturuşta izleme) mantığında ilerliyor. İzleyicilerin hayranı oldukları dizi ya da belgeselleri tek seferde izleyebilmesi de Netflix’in bu denli yaygınlaşmasında oldukça etkili oldu.  

  Ancak ne yazık ki tek seferde yayımlanan projeler, Netflix için bir süredir pek de kârlı bir model olmamaya başladı. Çünkü, kullanıcılar sevdikleri diziler için abonelik satın alıp tek seferde izledikten sonra üyeliklerini iptal etmeye başladı. Bu da Netflix için 2022 başından bu yana ciddi miktarda abone kaybıyla sonuçlandı.  

  Türkiye de dahil olmak üzere çok sayıda ülkeye hizmet vermeye başlayan Disney+, Marvel içerikleri sayesinde Netflix’e dişli bir rakip oldu. Ayrıca Amazon Prime Video’da Güç Yüzükleri dizisinin gördüğü talep, Netflix’in abonelerini elinde tutmasını zorlaştırdı.  

  Rakiplerinin uyguladığı ‘her hafta yeni bir bölüm’ modeli, aboneleri platformun içinde tutmaya zorlarken, Netflix, büyük kayıplar görmeye başladı. Şu anda ise platform, yeni hesap açıp tek seferde tüm bölümleri izleyerek aboneliğini sonlandıran üyelerin sebep olduğu kayıplarla boğuşuyor.  

  Yalan İddialar Yayıldı 

  Tüm bu yaşanan kayıplardan sonra  sosyal medya üzerinden Netflix’in yayım modelini değiştireceği iddiaları ortaya atıldı. Netflix’in, Prime Video ya da Disney+’taki gibi her hafta yeni bir bölüm modeline geçileceği iddia edildi. 

  İlk olarak bu iddia PuckNews yazarı Matthew Belloni’nin yazısıyla ortaya çıkmıştı. Ancak Belloni, sözlerinin yanlış anlaşılması üzerine Twitter hesabından bir paylaşım yaparak iddiaların gerçek olmadığını belirtti:  

  Bu bir olması gerekendi, olacak olan değil. 

    

  Atılan tweet’e yanıt veren Lucas Shaw ise desteğini dile getirerek Belloni’nin yazdığı yazıyı okuduğunu ve yazdıkları arasında haftalık bölüm yayımlama modeline geçileceğini söylemediğini belirtti.  

  Netflix Doğrulamadı 

  Öte yandan ortaya atılan iddialarla ilgili Netflix’ten herhangi bir resmi yanıt verilmedi. Henüz platformun yayım sürecinde haftalık model izleyip izlemeyeceğine dair net bir cevap yok. Ancak, son dönemlerin sevilen dizisi Sandman’in bir bölümünü ilk sezondan 2 hafta sonra yayımlayarak yine de ufak bir test yaptığını hatırlatmakta fayda var.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  İddialar Doğrulandı: HBO Max, Türkiye’de Yayın Yapmak İçin Gereken RTÜK İznini Aldı!

  RTÜK Başkanı, HBO Max platformuna lisans verildiğini açıkladı. Buna göre HBO Max, yakın dönemde Türkiye'de yayın hayatına başlayacak.

  Netflix Harekete Geçti: Kendi Oyun Stüdyosunu Kurdu!

  Netflix, oyun sektörüne de el attı. Buna göre Netflix, merkezi Finlandiya olan önemli bir oyun stüdyosu kurdu.

  Elif 1032

  Netflix Bombayı Patlattı: Squid Game’in Silinen Sahnesi Ortaya Çıktı!

  Netflix, rekorlar kıran dizisi Squid Game ile ilgili önemli bir sahne paylaştı. Buna göre yayınlanan bu video, Squid Game'in silinen bir sahnesine ait.

  Netflix’te Listeler Altüst Oldu: Hiç Beklenmeyen O Dizi Zirveye Yerleşti

  Netflix, 29 Ağustos ve 4 Eylül tarihleri arasında platform üzerinde en çok izlenen dizi / filmleri paylaştı. O liste haberimizde..

  İzleyiciler Rahat Nefes Aldı: Netflix Hakkındaki İddialar Yalanmış!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et