R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Edge’de Değişiklikler Başlıyor: Tarayıcıyı Hafifletmek İçin Bazı Özellikler Kaldırılıyor!

  Microsoft'un yeni beta sürümü olan Edge v117, belki de farkında olmadığınız Matematik Çözücü ve Alıntılar gibi bazı fonksiyonları içermeyecek. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  30.08.2023 19:20 1189 1 dk okuma süresi
  Microsoft Edge’de Değişiklikler Başlıyor: Tarayıcıyı Hafifletmek İçin Bazı Özellikler Kaldırılıyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft'un popüler web tarayıcısı Edge, son güncellemeyle birlikte bazı değişikliklere uğruyor. Yeni sürüm olan Edge 117'nin 14 Eylül'de kullanıma sunulması bekleniyor. Bu güncellemeyle birlikte Microsoft Edge güncellemesi, bazı özelliklerin kaldırılmasını gündeme getiriyor.

  Hangi Özellikler Kaldırılıyor?

  Microsoft, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve arayüzü daha sade bir hale getirmek için bazı özelliklerini kaldırma kararı aldı. Bu özellikler arasında şunlar yer alıyor:

  • Matematik Çözücü
  • Resimli Sözlük
  • Alıntılar
  • Dilbilgisi Araçları
  • Çocuk Modu

  Neden Bu Özellikler Kaldırılıyor?

  25 Ağustos'ta yapılan açıklamada Microsoft, bu özelliklerin kullanımdan kaldırılma sebebinin tarayıcıyı daha hafifletmek ve kullanıcı deneyimini artırmak olduğunu belirtti. Bazen fazla özellik, tarayıcıyı ağır ve kullanışsız hale getirebilir. Özellikle hiç kullanılmayan veya az kullanılan özellikler, tarayıcının performansını olumsuz etkileyebilir.

  Microsoft, Google Chrome gibi dev rakiplerin yanında Edge'i daha fazla kişiye ulaştırmak için sürekli yeniliklere gidiyor. Ancak bu özelliklerin tek başına yeterli olmadığı aşikar. Edge, Bing gibi yapay zeka destekli arama motoruyla dikkat çekmeye çalışsa da, bu her zaman yeterli olmuyor.

  Yeni Özellikler de Geliyor!

  Yeni Edge 117 sürümü, sadece mevcut özelliklerin kaldırılmasıyla sınırlı kalmayacak. Bu güncellemeyle birlikte aşağıdaki yenilikler de kullanıcılara sunulacak:

  • İşten kişisel taramaya geçebilme
  • Akıllı Bulma
  • E-tree in Wallet gibi geliştirilmiş Microsoft Edge for Business deneyimi
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  Samsung Galaxy Z Flip 6 Geliyor: İşte Tüm Özellikleri!

  Samsung Galaxy Z Flip 6, güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 120 Hz Dinamik AMOLED ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle tanıtıldı. Fiyat ve detaylar sızdırıldı.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  Microsoft Edge’de Değişiklikler Başlıyor: Tarayıcıyı Hafifletmek İçin Bazı Özellikler Kaldırılıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et