R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Pixel 8 ile 5 Yıllık Güncelleme Desteğine Başlıyor: İşte Detaylar!

  Google, Pixel 8 telefonları için beş yıl boyunca işletim sistemi güncellemesi sunmayı taahhüt etti. Bu adımla Google, Samsung'un yazılım desteği süresini geride bırakacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  30.08.2023 13:42 1065 2 dk okuma süresi
  Google, Pixel 8 ile 5 Yıllık Güncelleme Desteğine Başlıyor: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Google Pixel serisi, Android dünyasının amiral gemisi olarak nitelendiriliyor olsa da güncelleme desteği konusunda geride kalıyordu. Ancak bu durum, yakın zamanda tanıtılacak olan Pixel 8 ile değişmeye hazırlanıyor.

  Geçmişteki Güncelleme Politikaları

  Pixel 6 ile Google, üç yıllık bir işletim sistemi güncellemesi desteğini benimsemişti. Ancak bu durum, Samsung'un bir yıldır sağladığı desteğin ve kesinlikle Apple’ın sunduğu desteğin gerisindeydi.

  Pixel 8'in piyasaya sürülmesiyle birlikte gelen beş yıllık işletim sistemi güncellemesi, Android pazarının büyük bir boşluğunu doldurmuş olacak. Eğer bu bilgiler doğruysa Pixel 8 serisi, bu uzun vadeli güncellemeyi alacak ilk Pixel telefonları olacak. Bu, endüstri için yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor olabilir.

  Samsung, Galaxy S21 serisiyle dört yıllık bir güncelleme desteği sunarak Google'ı bir adım öne taşımıştı. Fakat Google Pixel 8 ile gelen bu yeni güncelleme politikası, diğer Android üreticilerine de örnek olabilir. Samsung’un bu konuda geri adım atıp atmaması büyük bir merak konusu.

  Apple’a Yaklaşma Hamlesi

  Apple'ın iOS güncelleme desteği, Android dünyasında uzun zamandır kıskanılan bir özellikti. Ancak Pixel 8 ile Google, bu alanda da Apple'ın yakınına gelmeyi hedefliyor. Bu, Android telefonların kullanım ömrünü uzatarak tüketicilere daha fazla değer sunacak.

  Son gelen bilgilere göre yeni Pixel cihazlarının Ekim ayının başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tüketiciler, bu yeni dönemi merakla bekliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honda ZR-V Türkiye'ye Geldi: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  Yeni Honda ZR-V, yenilikçi hibrit sistemi, şık tasarımı ve rekabetçi fiyatıyla Türkiye'de büyük ilgi görüyor. İşte ZR-V'nin öne çıkan özellikleri ve fiyat detayları.

  Facebook Logosunu Değiştirdi: İşte Yeni Logo!

  Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook, yakın zamanda logosunda değişikliğe gitti. Yeni tasarımda logo, öncekine kıyasla daha mavi bir ton kazandı.

  Türkiye, Yeni Alan Adı Sistemine Geçiyor: İşte Detaylar!

  Türkiye, yeni bir alan adı sistemine geçiyor. Yeni sistemde ".tr" uzantısı daha özgün ve tanınır bir dijital kimlik oluşturmayı hedefliyor.

  Ucuz Telefonun Adresi Gürcistan'da iPhone 15 Fiyatları Belli Oldu!

  Gürcistan'dan ucuz iPhone alacaklar için iPhone 15 fiyatları belli oldu!

  Google, Pixel 8 ile 5 Yıllık Güncelleme Desteğine Başlıyor: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et