R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11'in Tanrı Modu Ortaya Çıktı! Ne İşe Yarıyor?

  Windows 11'de tüm işletim sistemi ayarlarını yönetmenize izin veren bir "tanrı modu" bulundu.

  Omer Dursun Omer Dursun 27.04.2022 14:28 400 2 dk okuma süresi
  Windows 11'in Tanrı Modu Ortaya Çıktı! Ne İşe Yarıyor?
  Son Düzenleme:

  Windows 11 geçen yıl piyasaya sürüldü ve birincil işletim sistemi olmak için çabalıyor. Windows 10'dan farklı olarak Windows 11, yeni bir Ayarlar uygulamasıyla birlikte geliyor. 

  Kullanıcıların farklı sayfalar arasında kolayca gezinmesine yardımcı olmak için bir kenar çubuğu ve içerik haritaları kullanıyor ve ayrıca özelleştirme, ağ yönetimi, güç kullanımı, disk yönetimi ve daha fazlası için yeni kontroller içeriyor.

  Ayarlar uygulaması Windows 10'a kıyasla önemli ölçüde iyileştirildi, ancak Kontrol Paneli'nde birkaç özellik hala eksik.

  Neyse ki Windows 11, tüm gelişmiş araçlara, özelliklere ve görevlere kolayca erişmenizi sağlayan "Tanrı Modu" adlı Denetim Masası ve Dosya Gezgini tabanlı gelişmiş yapılandırma sayfasıyla birlikte gelecek.

  Windows 11 Tanrı Modu: Tüm ayarlara tek ekranda erişin 

  Tanrı modu ile gelişmiş yönetim özelliklerini tek bir yerde görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Modern ayarlardan bile daha iyi olan Tanır Modu, 206'ya kadar ayar için destek sunuyor fakat açıldığında bazı ayarlar hala eksik olabilir.

  Örneğin, Bing duvar kağıtlarını (spot ışığı) masaüstü arka planı olarak ayarlamanıza izin veren yeni bir özellik eksik, ancak yine de Tanrı modu klasöründe birincil ayarlar 'Kişiselleştirme' bağlantısını bulacaksınız.

  Windows 11 Tanrı Modu

  Windows 11 Tanrı Modu etkinleştirme

  Windows 11'de Tanrı Moduna erişmek için aşağıdaki adımlarda anlatıldığı gibi özel bir kısayol klasörü oluşturun:

  1. Masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayın.
  2. "Yeni" seçeneğini seçin ve "Klasör" üzerine tıklayın
  3. Yeni klasöre sağ tıklayın.
  4. Klasörü buradaki komutla yeniden adlandırın: Tanrı Modu.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
  5. Dosyanın ismini onaylayın.

  Tanrı Modu'nu açmak için bu klasöre çift tıklayabilirsiniz. Tamamlandığında, yukarıdaki ekran görüntüsüne benzer bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Windows 11'in Tanrı modu tanıdık bir deneyim sunuyor ve ayrıca Dosya Gezgini'nin klasik görünümünü de geri getiriyor.

  Peki siz Windows 11 Tanrı Modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • OriqinaL
   OriqinaL 7 ay önce
   Modun yanı sıra işlemci destek sorunu ile üstün özellikli bir nesil gerideki işlemciye kurulamaması birincil işletim sistemi olmasını epey zorlastırıp kullanıcı sayısını azaltacak gibi

  İlgili İçerikler:

  İnsan Gibi Konuşan OpenAI ChatGPT Nedir? Nasıl Kullanılır?

  OpenAI ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen bir dil modelidir. Bu yapay zeka modeli, insan dilini anlamaya ve yanıt vermeye odaklanmıştır.

  Redmi Note 12 Pro 4G Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Redmi, 2022 Ekim ayında piyasaya sürdüğü 5G varyantlı Redmi Note 12 Pro modeline 4G varyantını da getiriyor. İşte piyasaya çıkış tarihi henüz açıklanmayan Redmi Note 12 Pro 4G özellikleri ve fiyatı!

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre işlemcinin, orta segment bilgisayarlarda yüksek performans göstermesi bekleniyor.

  Windows 11'in Tanrı Modu Ortaya Çıktı! Ne İşe Yarıyor?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et