R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!

  WhatsApp, yeni özellikleri mesaj atarak kullanıcılarına bildirmek üzere çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise henüz belli değil. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  25.11.2022 15:28 2496 3 dk okuma süresi
  WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp’ın en büyük rakibi olan Telegram, WhatsApp’tan daha fazla özellik sunuyor. Sunduğu etkili özellikler ile kendini kanıtlayan uygulama, son zamanlarda kullanıcı sayısını artırdı. Telegram’ın sunduğu özellikler arasında yeni özelliklerin duyurulduğu bir sohbet özelliği de bulunuyordu. Telegram, bu özellik ile beraber yenilikler yapıldığında kullanıcılara bildiriyor. Yenilikler, Telegram sohbeti üzerinden insanlara gönderiliyor. 

  WhatsApp’ın aslına bakarsak uzun süredir bu özellik üzerinde durduğu biliniyor. Şimdi ise özellik ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

  WhatsApp yeni özellik geldiğinde mesaj atacak

  WhatsApp’ın masaüstü sürümünde keşfedilen yeni bir özellik dikkat çekiyor. Henüz beta sürecinde olan bu özellik ile WhatsApp, kullanıcılara mesaj gönderecek. Kullanıcıların WhatsApp sohbeti ile birlikte alacağı mesajlar, genel olarak yenilik mesajları olacak. Aslında buna benzer bir sistem zaten bulunuyordu. WhatsApp kullanıcıları, hikaye özelliği sayesinde yeniliklerden haberdar oluyordu. Hikaye sisteminin yerine sohbet mesajlarının atılması daha mantıklı olabilir. Çünkü yenilikler, bu sayede istenildiği zaman görüntülenme şansına sahip olur.

  Yeni geliştirilen özellik ile birlikte bilinmesi gereken bir diğer detaydan bahsedelim. Kullanıcılar, WhatsApp sohbetine mesaj gönderemeyecek. Bunun nedeni, WhatsApp’ın bu sohbeti yenilikleri bildirmek için kullanması. Yani WhatsApp üyelerinin dönüş yapmasına gerek bulunmuyor.

  WhatsApp yeni özellik mesajı almak istemeyen kullanıcılar için de bazı seçenekler sağlanıyor. Bunun için iki alternatif mevcut. Bunlardan birisi mesaj almayı durdurmak yani sohbeti engellemek. Bir diğer imkan ise susturmak. WhatsApp sohbeti susturulduğu takdirde bildirim gelmeyecek. Kullanıcı, istediği zaman yenilikleri sessiz bir şekilde inceleyebilecek.

  WhatsApp, yeniliklerle kullanıcıları memnun etmeye çalışıyor

  WhatsApp, bu yeniliğin yanı sıra daha birçok yenilik için çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmalardan birisi sesli durum gönderme özelliği. Kullanıcılar, gelecekte eklenecek olan özellik ile durum gönderirken sesli mesaj yollayabilecek. Durum, bilindiği üzere bir diğer adıyla hikaye sistemi olarak geçiyor. Durumlar sayesinde kullanıcılar metin, görsel ve efekt gibi çeşitli şeyler ekleyebiliyor. Bunların arasına sesli konuşma desteği de eklendi.

  WhatsApp yeni özellik mesajı dışında bir diğer yenilik anket özelliği olarak bizleri karşılıyor. Anket özelliği ile beraber kullanıcılar, grupta anket oluşturup dönüş alabilecek. Bu özellik ile beraber bir kullanıcı, anket oluştururken soru soracak. Ardından seçenekleri belirleyecek. İsterse bu seçeneklerin sıralamasını güncelleyebiliyor olacak. Bu şekilde ayrıca, anket oluşturuluyor. Anket, grupta soru ve seçeneklerle görüntüleniyor. Bununla beraber kimin hangi ankete oy attığını görmek de mümkün. Yapılması gereken, “View votes” veya “Oylamaları göster” seçeneğine basmak.

  WhatsApp’ın Windows uygulaması için de bazı yenilikler yapıldı. Daha öncesinde WhatsApp Windows sürümü için yeni sekmeler eklenmişti. Bu sekmeler arasına “Aramalar” sekmesi de dahil oldu. Aramalar sekmesinde arama geçmişi yer alıyor. Kullanıcılar, arama geçmişine ulaşarak kimlerle konuştuğunu öğrenebiliyor.

  WhatsApp yeni özellik mesajı dışında yapılan yeniliklerden birisi de anket arama özelliği. Anket sistemi sayesinde artık anket ekleme ve oylama mümkün oldu. Bu doğrultuda anket sayısı da her geçen gün daha da artacak. Bundan dolayı anket arama için de destek sağlanıyor. WhatsApp kullanıcıları, anket arama sayesinde istediği bir ankete hızlıca ulaşabiliyor.

  WhatsApp için yenilikler arasında kamera modu da bulunuyor. Önceden kullanıcılar video çekerken kamera butonuna basmak zorundaydı. Yeni özellik ile birlikte kamera butonuna basılı tutmadan video çekmek mümkün hale geldi. Bunun yanı sıra kamera modunda çeşitli iyileştirmelere yer verildi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Nesil iPhone SE 4'ün Tasarım Detayları Açığa Çıktı: İşte O Görüntüler!

  iPhone SE 4'ün tasarımı ve özellikleri açığa çıktı. Büyük ekran, USB-C ve Face ID ile modern bir deneyim sunuyor.

  Google Drive Yeniliklerle Güncellendi: Videolar Artık Daha Akıcı

  Google Drive, yeni özelliklerle beraber güncellendi. Yeni videolar, artık daha akıcı, arama daha kolay, sorgu süreleri uzadı.

  Yapay Zeka Güvenliğinde Yeni Bir Çağ: Morris II Virüsü Alarmı

  Yapay zeka güvenliği tehdit altında. Morris II, ChatGPT ve Google Gemini'yi etkileyen ilk virüs oldu.

  Yeni Nesil Chromecast with Google TV Geliyor: Yeni Bir Çağ Başlıyor!

  Google'ın yeni nesil Chromecast with Google TV'si yakında geliyor. Cihaz, daha fazla depolama, gelişmiş özellikler ve yüksek performans sunacak.

  WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et