R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xbox 360 Kontrolcüsü Duyuruldu, Üstelik Yeni Nesil Destekliyor!

  Microsoft’tan bağımsız bir marka tarafından Xbox 360 kontrolcüsü duyuruldu. Oyun kolunun yeni nesil jenerasyonu desteklediğini de açıklayalım.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  25.11.2022 16:39 1716 2 dk okuma süresi
  Xbox 360 Kontrolcüsü Duyuruldu, Üstelik Yeni Nesil Destekliyor!
  Son Düzenleme:

  Video oyunlar, günümüzün hızla gelişen yapıları arasında yer alıyor. 70’li yıllarda oyunlar 2 boyutlu ve az renk desteğine sahip iken 90’lı yıllarda 3 boyutlu oyunlarla karşılaştık. 2000’li yıllardan sonra ise pek çok gerçekçi oyun görüldü. Bu oyunları oynamayı sağlayan yapılar arasında oyun konsolları da yer almakta. PlayStation’ın en büyük rakibi olan Xbox, son zamanlarda gösterdiği başarıları ile biliniyor.

  Xbox konsolunun yanı sıra Xbox’ın efsane oyun kolunu da hatırlayanlar olmalı. Bu kol Xbox 360 oyun kolu idi. En çok kullanılan kollardan birisi olan Xbox 360 kolu için oyuncuları sevindirecek gelişme yaşandı. Gelin haberimizin detaylarında bu gelişmeyi inceleyelim.

  Xbox 360 kontrolcüsü için lisans alındı

  Microsoft lisansına sahip yeni bir kontrolcü piyasaya sürüldü. Piyasada yer bulmaya başlayan oyun kolu, Xbox 360’ın efsanevi kontrolcüsüne benziyor. Ürün, bu detayı ile şimdiden nostalji tutkunlarını sevindirmiş durumda.

  Yeni nesil kontrolcünün sunduğu özelliklerden birisi USB Type-C desteğini barındırıyor olması. Kullanıcılar, bu destek sayesinde yeni nesil konsollara kablo bağlayabilecek. Bunun yanı sıra oyun kolunun kablosuz desteğinin bulunmadığını ifade edelim.

  Siyah, beyaz, pembe ve kırmızı renk seçeneklerine sahip olan kontrolcünün daha birçok özelliği bulunmakta. Hyperkin markasının çıkarmış olduğu bu ürünler 3.5 mm jack girişine sahip. Xbox 360 kontrolcüsü olarak adlandırılan bu ürüne eklenen jak sayesinde ses kablosu bağlantısı sağlanabiliyor.

  Yeni nesil donanımlarla uyumlu olan kontrolcü, yeni nesil düğmelere de sahip. Kol, Xbox 360 oyun koluna benziyor. Buna ek olarak yeni nesil Xbox konsolundaki butonları da içeriyor. Bu butonlar menu, view ve share butonları olarak açıklandı.

  Oyun kolu hakkında bilinmesi gereken bir diğer bilgi hangi aygıtlarla uyumlu olduğu. Cihazın uyumlu olduğu donanımlar Xbox One, Xbox Series ve PC olarak belirtiliyor. Oyuncular, bu platformlar üzerinden oyun kolunu kullanabilecek.

  Xbox 360 kontrolcüsü olarak görülen Xenon modelinin bir diğer özelliği verdiği hissiyat. Kontrolcü, dokunsal geri bildirim özelliğini içeriyor. Bu özellik ile beraber kullanıcılar, gerçekçi bir oyun kolu hissiyatına sahip olmakta. Bu özelliğin sunduğu en önemli şey, oyunun daha gerçekçi bir şekilde oynanmasına imkan tanımak.

  Yeni nesli destekleyen oyun kolu Xenon hakkında henüz çıkış tarihi verilmedi. Bununla beraber oyun kolunun ne kadar fiyata satılacağı hakkında da bilgi bulunmuyor. 2023 yılına doğru veya yeni yıl ile birlikte oyun kolunun satılacağı tahmin ediliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  Xbox 360 Kontrolcüsü Duyuruldu, Üstelik Yeni Nesil Destekliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et