R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Fotoğraflar Kilitli Klasörde Yer Alan İçerikleri Yedekleyecek!

  Google Fotoğraflar kilitli klasör özelliği geçtiğimiz yıllarda gelmişti. Bu klasörün en büyük problemi yedeklenmemesiydi. Yapılan yenilik ile bu sorun çözülecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  13.02.2023 15:51 4496 1 dk okuma süresi
  Google Fotoğraflar Kilitli Klasörde Yer Alan İçerikleri Yedekleyecek!
  Son Düzenleme:

  Google Fotoğraflar, kurulduğu dönemden sonra insanlara sınırsız fotoğraf yükleme sunan bir yazılımdı. Uygulama, fotoğrafların yanı sıra video yüklemeye de izin veriyordu. Fakat depolama alanından gidiyordu. Son yıllarda sınırsız depolama olanağını kısmen kaldıran uygulama, yeni bir özellik eklemişti. Bu özellik ile beraber insanların kilitli klasör oluşturmasına imkan tanınıyordu.

  Kilitli klasör, Google Fotoğraflar’da bulunan bir dizin. Bu dizin, kilitli olarak kullanıcılara sunuluyor. Kilitli klasörün amacı, başkalarının erişememesini sağlamak. Kilitli klasöre erişmenin yolu kimlik doğrulamasını başarıyla geçmek. Başarılı bir girişim sonucunda kilitli dizine erişim sağlanabiliyor. Bu klasördeki dosyalar yedeklenmez. Bundan dolayı kullanıcılar, başka bir cihaza geçerken veya sıfırlama öncesinde dosyaları yedeklemeli. Yoksa kilitli klasördeki verileri kaybedebilir. Google, gelecekte bu sorunun önüne geçecek.

  Google Fotoğraflar kilitli klasördeki dosyaları yükleyecek

  Google Fotoğraflar uygulamasında bulunan kilitli klasörler için yeni bir özellik ekleniyor. Eklenecek olan ayar ile birlikte artık yedekleme yapmak mümkün olacak. Bu ayara ulaşmak için kilitli klasör ayarlarına erişmek gerekiyor. Burada “Kilitli klasörü yedekle” seçeneği bulunacak. Kullanıcılar, bu seçeneği aktif ettikleri takdirde bu klasördeki içerikler yedeklenmiş olacak.

  Yeni özellik henüz resmî olarak Google tarafından duyurulmadı. Bu bilgi, yapılan bir araştırma sonucunda ortaya çıktı. Yani mevcut sürümde böyle bir özellik bulunmuyor. Gelecek sürümler ile beraber bu özelliğin aktif edilmesi bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple’dan Büyük Sürpriz: ‘Plus’ Serisinin Yerini ‘Slim’ Alabilir!

  Apple, iPhone 17 serisinde "Plus" modelini iptal edebilir ve yerine daha ince ve hafif olan iPhone 17 Slim modelini getirebilir.

  Gemini AI, Artık Google Mesajlar'da: İşte Yeni Özellikler!

  Google, üretken yapay zekâ Gemini AI'yı Google Mesajlar'a entegre etti. Sohbet başlatma, veri saklama ve gizlilik özellikleriyle kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Google, Sonsuz Kaydırma Özelliğini Kaldırıyor: İşte Detaylar!

  Google, arama sonuçlarındaki sonsuz kaydırma özelliğini kaldırarak klasik sayfa numaralandırma çubuğuna geri dönüyor. Bu değişiklik daha hızlı deneyim sunacak.

  Google Gemini Uygulaması, Türkçe Olarak Kullanıma Sunuldu!

  Google'ın yapay zeka asistanı Gemini, artık Türkçe dil seçeneğiyle Türkiye'de kullanıma sunuldu. Yazma, planlama ve öğrenme gibi birçok konuda yardımcı oluyor.

  Google Fotoğraflar Kilitli Klasörde Yer Alan İçerikleri Yedekleyecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et