R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT ile Birleşti!

  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT modu ile birleşti. Bu adım, yapay zekanın oyunlardaki önemini gösterir nitelikte.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  14.02.2023 19:50 2715 2 dk okuma süresi
  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT ile Birleşti!
  Son Düzenleme:

  ChatGPT, Aralık ayından bu yana hayatımızın bir parçası haline geldi. ChatGPT ile beraber artık yapay zeka teknolojileri daha çok ön plana çıkıyor. Yapay zeka sayesinde oyunlar, eskisinden daha ilgi çekici hale gelecek. Çünkü bu teknolojiyle birlikte oyunlarda gerçekçilik artacak. Yani daha özgü diyaloglar oluşacak, oyuncular kendi yolunu rahatlıkla seçebilecek. Mount & Blade II: Bannerlord oyunu için geliştirilen mod, bunu kanıtlıyor. ChatGPT ile çalışan mod, karakterlerin daha özgün diyaloglar kurmasına vesile olmakta.

  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT ile daha özgün olacak

  Günümüzün en popüler oyunlarından birisi Mount & Blade II: Bannerlord olarak yer alıyor. Oyun, açık dünyası ve orta çağ tarzı dünyası ile öne çıkıyor. Oyunda pek çok diyalog var. Oyuncular, kendi yolunu çizerek istediği görevleri tamamlıyor. Ayrıca nasıl gelişmek istiyor ise o şekilde ilerliyor. Oyuna eklenen yeni bir mod olan ChatGPT modu, harika bir yeniliğe imza atıyor. Bu yenilik ile beraber oyundaki karakter diyalogları daha özgün hale bürünüyor.

  Mod, oyuncuların daha farklı diyaloglarla karşılaşmasını sağlıyor. Yani karakterlerin diyalogları ChatGPT modundan çekiliyor. ChatGPT kullanıldığı için haliyle yükleme hızı da biraz yavaş oluyor. Yani sohbetler anında ekrana yansımıyor. Bu, yapay zeka ile oyunlar arasındaki ilişki için güzel bir adım oldu. Gelecekte daha da hızlanacak olan bu teknolojilerle daha iyi performansa kavuşacağız.

  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT modu hakkında daha birçok detay öne çıkıyor. Bunlar arasında sohbet oluşturabilme olanağı. NPC’lerle istenildiği gibi konuşmak mümkün. Yani karakterler ile beraber iletişim kurarken oyuncu, kendi cümlelerini yazıyor. Kurduğu cümleleri gönderdikten sonra karakter, yanıt veriyor.

  Modun kullanımı ile ilgili küçük bir örnek verelim. Mesela bir tüccardan ürün satın almak istediğinizi varsayalım. Tüccar, size ürünün fiyatını söylüyor. Siz, indirim yapmasını istiyorsunuz. Ardından ne kadar almak istediğinizi paylaşıyorsunuz. Tüccar, sizden ürün için ödeme istiyor. Ardından ödemeyi tamamlayıp ürüne sahip oluyorsunuz.

  Modun öne çıkan bir diğer özelliği İngilizce dışında Türkçe yanıtlar da vermesi. Bu mod sayesinde Türkçe özgün cümlelerle de karşılaşılabilecek. Bunun dışında ChatGPT’nin desteklediği diğer dilleri de kullanmak mümkün. Her ne kadar mod, şu anda yavaş çalışsa da bu önemli bir şey. Çünkü oyunların gelecekte nereye evrileceğini gösteriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  iOS 18 ile Siri Yenileniyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  iOS 18 ile Siri, karmaşık komutları anlama yeteneği ve çeşitli uygulamalarla entegrasyon sağlayarak kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!

  Android 15 ile gelen Bluetooth LE Audio ve Dinamik Uzamsal Ses desteği, kablosuz ses kalitesini artırarak sinema salonu gibi bir deneyim yaşamasını sağlayacak.

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT ile Birleşti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et