R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT ile Birleşti!

  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT modu ile birleşti. Bu adım, yapay zekanın oyunlardaki önemini gösterir nitelikte.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  14.02.2023 19:50 2560 2 dk okuma süresi
  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT ile Birleşti!
  Son Düzenleme:

  ChatGPT, Aralık ayından bu yana hayatımızın bir parçası haline geldi. ChatGPT ile beraber artık yapay zeka teknolojileri daha çok ön plana çıkıyor. Yapay zeka sayesinde oyunlar, eskisinden daha ilgi çekici hale gelecek. Çünkü bu teknolojiyle birlikte oyunlarda gerçekçilik artacak. Yani daha özgü diyaloglar oluşacak, oyuncular kendi yolunu rahatlıkla seçebilecek. Mount & Blade II: Bannerlord oyunu için geliştirilen mod, bunu kanıtlıyor. ChatGPT ile çalışan mod, karakterlerin daha özgün diyaloglar kurmasına vesile olmakta.

  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT ile daha özgün olacak

  Günümüzün en popüler oyunlarından birisi Mount & Blade II: Bannerlord olarak yer alıyor. Oyun, açık dünyası ve orta çağ tarzı dünyası ile öne çıkıyor. Oyunda pek çok diyalog var. Oyuncular, kendi yolunu çizerek istediği görevleri tamamlıyor. Ayrıca nasıl gelişmek istiyor ise o şekilde ilerliyor. Oyuna eklenen yeni bir mod olan ChatGPT modu, harika bir yeniliğe imza atıyor. Bu yenilik ile beraber oyundaki karakter diyalogları daha özgün hale bürünüyor.

  Mod, oyuncuların daha farklı diyaloglarla karşılaşmasını sağlıyor. Yani karakterlerin diyalogları ChatGPT modundan çekiliyor. ChatGPT kullanıldığı için haliyle yükleme hızı da biraz yavaş oluyor. Yani sohbetler anında ekrana yansımıyor. Bu, yapay zeka ile oyunlar arasındaki ilişki için güzel bir adım oldu. Gelecekte daha da hızlanacak olan bu teknolojilerle daha iyi performansa kavuşacağız.

  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT modu hakkında daha birçok detay öne çıkıyor. Bunlar arasında sohbet oluşturabilme olanağı. NPC’lerle istenildiği gibi konuşmak mümkün. Yani karakterler ile beraber iletişim kurarken oyuncu, kendi cümlelerini yazıyor. Kurduğu cümleleri gönderdikten sonra karakter, yanıt veriyor.

  Modun kullanımı ile ilgili küçük bir örnek verelim. Mesela bir tüccardan ürün satın almak istediğinizi varsayalım. Tüccar, size ürünün fiyatını söylüyor. Siz, indirim yapmasını istiyorsunuz. Ardından ne kadar almak istediğinizi paylaşıyorsunuz. Tüccar, sizden ürün için ödeme istiyor. Ardından ödemeyi tamamlayıp ürüne sahip oluyorsunuz.

  Modun öne çıkan bir diğer özelliği İngilizce dışında Türkçe yanıtlar da vermesi. Bu mod sayesinde Türkçe özgün cümlelerle de karşılaşılabilecek. Bunun dışında ChatGPT’nin desteklediği diğer dilleri de kullanmak mümkün. Her ne kadar mod, şu anda yavaş çalışsa da bu önemli bir şey. Çünkü oyunların gelecekte nereye evrileceğini gösteriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  OpenAI'den Yapay Zeka ile Video Devrimi: İşte Karşınızda Sora!

  OpenAI'nin yeni modeli Sora, metinden gerçekçi videolar üretiyor. ChatGPT ve DALL-E'nin ardından gelen bu yenilik, sanat ve tasarımda devrim yaratıyor.

  Mount & Blade II: Bannerlord ChatGPT ile Birleşti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et