R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Chrome ve Chrome OS 100 versiyonu ile yenileniyor

  Google Chrome ve Chrome OS için 100 versiyon güncellemesi; kullanıcı ara yüzü değişiklikleri ve yeni tasarımıyla göz dolduruyor.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 2012 2 dk okuma süresi
  Google Chrome ve Chrome OS 100 versiyonu ile yenileniyor
  Son Düzenleme:

  Google'ın web tarayıcısı ve işletim sistemi bu hafta itibariyle 100. sürümüne ulaştı. Google, kullanıcı ara yüzünün çalışma şeklini değiştirmeye başlamak için bu dönüm noktasını kullanıyor ve bu güncelleme ile Google Chrome ve Chrome OS için kullanıcı ara yüzü değişiklikleri yer alıyor. 

  Chrome OS'un yenilen görüntüsü ile birlikte artık kullanıcılar uygulamaları renge veya ada göre istedikleri şekilde düzenleyebilecekler. Ek olarak Windows'taki Başlat menüsüne benzeyen bir arama sonucu önizlemesi ile daha fazla bilgiyi görebilecekler. 

  Chrome OS 100 sürüm güncelleme nasıl yapılır?

  Chrome OS, internete bağlandığında güncellemeleri otomatik olarak indirecektir. Şu anda yüklü olan sürümü kontrol etmek isterseniz; Ayarlar sekmesinde “Google Chrome OS” altında görünmektedir. Eğer en son sürüme otomatik olarak geçiş yapamıyorsanız bunu manuel olarak tetiklemek için Ayarlar > Chrome OS > Hakkında > Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. 

  Chrome OS 100 ile gelen yenilikler

  Windows’taki Başlat menüsünün muadili olan başlatıcı, geçmiş versiyonlara göre daha kullanıcı dostu bir tasarıma kavuşuyor. Yuvarlatılmış köşelerle yenilenen başlatıcı, artık ekranın ortası yerine kenarından açılıyor. Yeni başlatıcı menüsünden yapacağınız herhangi bir arama direkt olarak Google arama sonucundaki ilk veriyi karşınıza çıkartacaktır.  Chrome OS 100 sürümü ile birlikte sesli olarak bir metin yazdırırken “delete” diyerek yazdırdığınız son harfi silebileceksiniz. 

   

  Google Chrome ve Chrome OS'in 100. sürümü 3 Mayıs'ta tüm dünya ile aynı anda yayında olacak. 

   

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Apple Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi: iPhone ve Diğer Ürünlerde Büyük Zam!

  Apple Türkiye, iPhone 15 serisi başta olmak üzere tüm ürünlerine zam yaptı. Fiyatlar döviz kuru etkisiyle arttı, yeni fiyatlar kullanıcıları etkiliyor.

  Samsung Galaxy A55 5G İnceleme Videosu Geldi: Teknoloji ve Tasarım Harikası!

  Geçen hafta Samsung Galaxy A55 5G'nin özellikleri ortaya çıkmıştı. Bu kez ise cihazın tasarım detaylarını gözler önüne seren bir inceleme videosu yayımlandı.

  Adobe Creative Cloud Türkiye Fiyatlarına Dev Zam Geliyor!

  Adobe Creative Cloud Türkiye fiyatlarına yüzde 300 zam geliyor! 5 Mart 2024'te uygulanacak yeni tarifeler hakkında tüm detaylar burada!

  Galaxy S25 Serisinden İlk Bilgiler Geldi: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25 serisi, yalnızca Exynos 2500 işlemciyle güçlendirilecek. Yeni strateji, teknoloji dünyasında önemli değişikliklere işaret ediyor.

  Google Chrome ve Chrome OS 100 versiyonu ile yenileniyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et