R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Abone Kaybetmeye Devam Ettikçe, Projelerde İptal Olmaya Devam Ediyor! İşte İptal Edilen Netflix Projeleri

  Popüler dijital içerik platformu Netflix için 2022’de işler pekte yolunda gitmiyor. Platformun son dönemde abone sayısında çok fazla düşüş yaşamasının getirdiği finansal sorunlar, proje iptal haberlerine neden oluyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 23.04.2022 18:37 409 2 dk okuma süresi
  Netflix Abone Kaybetmeye Devam Ettikçe, Projelerde İptal Olmaya Devam Ediyor! İşte İptal Edilen Netflix Projeleri
  Son Düzenleme:

  Netflix, dünyanın en popüler dijital yayın içerik platformu konumunda bulunuyor. Platform 2012’den beri ilk defa abone sayısında düşüş yaşadığını kısa bir süre önce açıklamıştı. Bu gelişme üzerine de Netflix’in hisselerinde ciddi bir düşüş meydana gelmişti. Yaşanan gelişmeler ve hisselerdeki düşüş sonrasında Netflix, hep karşı olduğunu söylediği uygulamaya dahi onay vermişti. İddialara göre Netflix, daha düşük ücretli bir Netflix abonelik paketi ile “reklamlı içerik” sunacak.

  Netflix yapımları iptal ediliyor

  Netflix

  Netflix’in yaşadığı bu zorlu sürece ilişkin The Wrap’tan önemli iddialar ortaya atıldı. Ortaya atılan iddialara göre Netflix, devam eden pek çok projesini sonlandırdı. Özellikle Netflix’in çok ilgi gören animasyon kısmının, gelen proje iptal kararlarından en fazla etkilenen kısım olduğu belirtiliyor.

  Alınan kararlarda 10 yıl sonra abone sayısında yaşanan düşüş ve Rusya krizi ardından ülkeden çıkmasıyla 700.000 abonesini kaybetmesinin etkili olduğu söyleniyor.

  The Twits, Bone ve Toil and Trouble için kötü haber

  Netflix’in özellikle animasyon kısmındaki proje sonlandırması pek çok kişinin işten çıkarılmasına neden oldu. Ayrıca büyük bir heyecanla beklenen The Twits, Bone ve Toil and Trouble gibi animasyon yapımları iptal edildi.

  Dünyaca ünlü oyuncu Will Smith’in başrolünde yer aldığı Bright filmi de büyük başarı yakalamasına rağmen iptal kararı alan projelerden birisi olmaktan kurtulamadı. Devam filmi olarak Bright 2 projesinin durdurulduğu belirtiliyor. Netflix’in bu kararı almasında finansal sorunların dışında Will Smith’in geçtiğimiz ay düzenlenen Oscar töreninde sunucu Chris Rock’a canlı yayında attığı tokattın da etkili olabileceğini belirtiliyor.

  Büyük projeler iptallerden etkilenmeyecek

  Netflix’in dünyanın her yerinde yüksek izlenme oranlarını yakalayan büyük projelerinin ise iptal furyasından etkilenmeyeceği belirtiliyor. Netflix’in özellikle;

  • Arcane
  • Stranger Things
  • The Withcer 
  • Squid Game

  gibi dünyada büyük ilgi gören projelerine el sürmeyeceği düşünülüyor. Nitekim bu platformun yapabileceği en büyük hata olur.

  Finansal problemler ve abone kayıplarına rağmen Netlix 221.64 milyon abone ile sektörünün lideri konumunda bulunuyor. 1 yıl içerisinde 13 milyon abone artışı sağlayan ve 76 milyona ulaşan HBO Max’in dünyaya yayılma hızı Netflix’i doğal olarak endişeye sürüklüyor. HBO Max’in haricinde Disney Plus’ta 129 milyon aboneyle önemli bir rakip olarak Netflix’in karşısına çıkıyor.

  Netflix’teki son gelişmeler ve dijital yayın içerik platformlarının geleceği hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşın.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  2023 Opel Astra Electric Duyuruldu! İşte Özellikleri

  2023 Opel Astra Electric tanıtıldı. 2023 yılında piyasada yer alacak olan model, oldukça güçlü özelliklere sahip ve araç, tek şarj ile 416 km mesafeye ulaşıyor.

  Samsung Güncellemelere Devam Ediyor! Katlanabilir Telefonlara Android 13 Güncellemesi!

  Samsung, Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesini alan model sayısını arttırmaya devam ediyor. Şirket Kasım ayı içerisinde pek çok modele güncellemeyi yayınladı. Şimdiyse bu yıl tanıtılan o 2 model için Android 13 güncellemesi yayınladı.

  Red Bull Racing, RBS#01 E-Scooter Modelini Tanıttı! İşte F1’den İlham Alınan O Model!

  Formula 1 takımlarından Red Bull Racing takımının mühendisleri yepyeni bir elektrikli scooter tasarladı. Red Bull F1 aracı mühendislerinin elinden çıkan elektrikli scooter tanıtıldı. İşte Red Bull Racing RBS#01 isimli yeni elektrikli scooter özellikleri!

  Netflix Abone Kaybetmeye Devam Ettikçe, Projelerde İptal Olmaya Devam Ediyor! İşte İptal Edilen Netflix Projeleri

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et