R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Oluyor! Kaç Lot Verir?

  Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ, 15-17 Mayıs tarihlerinde halka arz için talep toplayacak. Şirketin halka arz fiyatı 70 lira olarak belirlenirken, katılımcı sayısına göre dağıtılacak lot miktarları da belli oldu. İşte, bu büyük etkinlik hakkında merak edilen tüm detaylar...

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  15.05.2024 23:29 1219 3 dk okuma süresi
  Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Oluyor! Kaç Lot Verir?
  Son Düzenleme:

  Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ, 15-17 Mayıs tarihlerinde talep toplama sürecini başlatıyor. Halka arz fiyatı 70 lira olan şirket, 2 milyon katılımcıya 10 lot, 3 milyon 500 bin katılımcıya ise 6 lot verecek. Halka arzda dağıtılacak toplam lot miktarı, katılımcı sayısına göre değişkenlik gösterecek. Bu büyük etkinlik, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası AŞ (TSKB) ve Yatırım Finansman Menkul Değerler AŞ'nin liderliğinde gerçekleştirilecek.

  Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Tarihleri ve Detayları

  Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ, 15-17 Mayıs tarihlerinde talep toplama sürecini başlatacak. Halka arz fiyatı pay başına 70 lira olarak belirlenen şirketin, sermaye artırımı ve ortak satış olmak üzere nominal değeri 24 milyon lira olan payları satışa sunulacak. Halka arz, "HRKET" kodu ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası AŞ (TSKB) liderliğinde ve Yatırım Finansman Menkul Değerler AŞ eş liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından gerçekleştirilecek.

  Kaç Lot Verilecek? Katılımcı Sayısına Göre Değişiklikler

  Halka arzda bireysel yatırımcıların katılım sayısına bağlı olarak dağıtılabilecek pay miktarları belirli bir sistem dahilinde olacak. 2 milyon kişinin katılması halinde her katılımcıya 10 lot verilecek. Katılımcı sayısı 3 milyon 500 bine ulaştığında ise her katılımcıya 6 lot verilecek. İşte detaylı dağıtım tablosu:

  • 2 milyon kişi: 10 Lot (700 TL)
  • 2 milyon 500 bin kişi: 8 Lot (560 TL)
  • 3 milyon kişi: 7 Lot (490 TL)
  • 3 milyon 500 bin kişi: 6 Lot (420 TL)
  • 4 milyon kişi: 5 Lot (350 TL)

  Halka Arzın Amacı ve Dağıtımı

  Halka arz edilecek hisselerin yüzde 74'ü yurt içi bireysel yatırımcıya, yüzde 25'i ise yurt içi kurumsal yatırımcıya ayrılacak. Halka arz büyüklüğünün yaklaşık 1,6 milyar lira olması bekleniyor. Bu halka arzla birlikte, Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ'nin yüzde 20,83'ü halka açılmış olacak.

  Hareket Proje Taşımacılığı Ne İş Yapar?

  Hareket Proje Taşımacılığı, müşterilerine mühendislik çözümleri ile ağır kaldırma ve taşımacılık hizmetleri sunan köklü bir şirkettir. 60 yılı aşkın geçmişi ile proje planlama, güzergah etütleri, yük kaldırma mühendisliği, proje yönetimi ve kurulum gibi alanlarda hizmet vermektedir. Merkezi İstanbul’da olan şirket, Türkiye ve Kafkasya bölgesinde birçok önemli projeye imza atmıştır.

  Şirket, petrokimya, yenilenebilir enerji, güç sektörü, greenfield (yeşil alan), tesis kapatma, bakım ve açık deniz projeleri gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir. Bu geniş hizmet yelpazesi, şirketin sektördeki güçlü konumunu pekiştirmektedir.

  Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arzı Ne Zaman?

  Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ, 15-17 Mayıs tarihlerinde talep toplama sürecini başlatacak.

  Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

  Halka arz fiyatı pay başına 70 lira olarak belirlenmiştir.

  Kaç Lot Verilecek?

  Katılımcı sayısına bağlı olarak dağıtılacak lot miktarları değişmektedir. Örneğin, 2 milyon katılımcıya 10 lot, 3 milyon 500 bin katılımcıya ise 6 lot verilecektir.

  Halka Arzın Toplam Büyüklüğü Ne Kadar?

  Halka arz büyüklüğünün yaklaşık 1,6 milyar lira olması beklenmektedir.

  Hangi Banka ve Kuruluşlar Liderlik Ediyor?

  Halka arz, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası AŞ (TSKB) liderliğinde ve Yatırım Finansman Menkul Değerler AŞ eş liderliğinde gerçekleştirilecektir.

  Halka Arz Edilen Hisselerin Yüzdesi Ne Kadar?

  Halka arzla birlikte şirketin yüzde 20,83'ü halka açılmış olacak.

  Hisseler Kimlere Ayrılacak?

  Hisselerin yüzde 74'ü yurt içi bireysel yatırımcıya, yüzde 25'i ise yurt içi kurumsal yatırımcıya ayrılacaktır. Hareket Proje Taşımacılığı, mühendislik çözümleri ile ağır kaldırma ve taşımacılık hizmetleri sunar. Proje planlama, güzergah etütleri, yük kaldırma mühendisliği gibi alanlarda hizmet vermektedir.

  Halka Arzdan Elde Edilen Gelir Nasıl Kullanılacak?

  Halka arzdan elde edilen gelirin bir kısmı sermaye artırımı, bir kısmı ise ortak satış olarak kullanılacaktır.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  İBB İGDAŞ'ı Halka Arz Edecek mi? İGDAŞ Halka Arz Mı Oluyor?

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) İGDAŞ'ı halka arz edip etmeyeceği konusu gündemde. İBB Mali Hizmetler Daire Başkanı Neslihan Vural, İGDAŞ'ın 10 milyar dolar değerlemeyle halka arzını planladıklarını açıkladı.

  Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Oluyor! Kaç Lot Verir?

  Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ, 15-17 Mayıs tarihlerinde halka arz için talep toplayacak. Şirketin halka arz fiyatı 70 lira olarak belirlenirken, katılımcı sayısına göre dağıtılacak lot miktarları da belli oldu.

  Microsoft’tan Yeni Proje: 3,3 Milyar Dolarlık Yapay Zeka Kampüsü Kuruyor!

  Microsoft, ABD'de 3,3 milyar dolarlık yapay zeka kampüsü kuruyor. Firma, yenilikçi teknolojilerle binlerce kişiye eğitim ve iş imkanı sunacak.

  ChatGPT, Web Arama Pazarına Giriyor: Google'a Rakip Oluyor!

  OpenAI, ChatGPT ile arama motoru pazarına giriyor. Kaynak bağlantıları ve görsel içeriklerle zenginleştirilmiş yanıtlar sunacak yeni özellikler ekleniyor.

  Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Oluyor! Kaç Lot Verir?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et