R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Sınav Sonuçları Açıklandı!

  Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav sonuçları açıklandı! AÖF ara sınav sonuçları sorgulama sayfası neresidir? AÖF sınav sonucu nasıl öğrenilir?

  Timur Demir Timur Demir 12.04.2022 17:29 609 3 dk okuma süresi
  Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Sınav Sonuçları Açıklandı!
  Son Düzenleme:

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi üzerinden eğitim alan öğrencilerin katıldığı AÖF bahar dönemi ara sınav sonuçları resmi olarak açıklandı ve öğrenicilerin erişimine açıldı. AÖF sınav sonuçlarını sorgulamak isteyen öğrenciler Açıköğretim Öğrenci Bilgi Sistemi'ne giriş yapabilirler.

  2-3 Nisan tarihleri arasında dört oturum olarak gerçekleştirilen AÖF bahar dönemi ara sınavlarının sonuçları belli oldu. AÖF sınav sonuçları sorgulama linkini takip edip öğrenci bilgilerinizi girerek sınav sonuçlarınızı hemen öğrenebilirsiniz.

  AÖF sınav sonuçları nasıl sorgulanır?

  Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen AÖF bahar dönemi ara sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrencilerin yapması gereken AÖF sınav sonuçları sayfasına ulaşmak ve T. C. kimlik numaraları ile daha önce belirledikleri şifreleriyle sisteme giriş yapmaktır.

  AÖS Öğrenci Otomasyonu sistemine dilerseniz e-Devlet bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken "e-Devlet ile Giriş" seçeneğine tıklamak ve ardından e-Devlet hesabınızla giriş yaparak sisteme erişim yetkisi vermektir.

  AÖF sınav sonuç itirazı nasıl yapılır?

  Her öğrencinin Anadolu Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen AÖF sınav sonuçlarına itiraz hakkı vardır. Öğrenin sınav sonuçlarına itiraz edebilmesi için sınav sonuçlarının resmi olarak ilan edilmesi gerekir. Sınav sonuçları ilan edildikten sonra maksimum 3 iş günü içerisinde itiraz edilmelidir.

  Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen öğrenci ilk olarak https://aof.anadolu.edu.tr adresine gitmelidir. Daha sonra Öğrenci Otomasyonu adı verilen sayfaya geçiş yapmalıdır. Bu menüden ise Anadolu Üniversitesi Hesabı ile Giriş veya e-Devlet ile Giriş seçeneklerinden birini seçerek sisteme girmelidir.

  Sisteme girildikten sonra Sınav İşlemleri bölümünden ilgili sınava itiraz gerçekleştirilebilir. Sınav sonucunun açıklanma tarihinin ardından 3 iş günü geçmişse itiraz kabul edilmez. Sınav itirazına ilişkin bilgi SMS veya e-posta yoluyla kişiye bildirilir.

  AÖF sınav geçme notları nelerdir?

  Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen AÖF sınavından geçme notları açık bir biçimde belirlenmiştir. Notlarınızı aşağıdakilerle karşılaştırarak sınavdan geçip geçmediğinizi hemen öğrenebilirsiniz. AÖF geçme notları sayı aralığı ve harf ikilisi olarak gösterilebilirler:

  • 84-100 arasında bir nota sahipseniz AA harf notu ile geçmiş sayılırsınız.
  • 77-83 arasında bir nota sahipseniz AB harf notu ile geçmiş sayılırsınız.
  • 71-76 arasında bir nota sahipseniz BA harf notu ile geçmiş sayılırsınız.
  • 66-70 arasında bir nota sahipseniz BB harf notu ile geçmiş sayılırsınız.
  • 61-65 arasında bir nota sahipseniz BC harf notu ile geçmiş sayılırsınız.
  • 56-60 arasında bir nota sahipseniz CB harf notu ile geçmiş sayılırsınız.
  • 50-55 arasında bir nota sahipseniz CC harf notu ile geçmiş sayılırsınız.
  • 46-49 arasında bir nota sahipseniz CD harf notu ile koşullu geçmiş sayılırsınız.
  • 40-45 arasında bir nota sahipseniz DC harf notu ile koşullu geçmiş sayılırsınız.
  • 33-39 arasında bir nota sahipseniz DD harf notu ile koşullu geçmiş sayılırsınız.
  • 0-32 arasında bir nota sahipseniz FF harf notu ile kalmış sayılırsınız.

  CD, DC ve DD harf notlarıyla koşullu geçmek demek bir sonraki genel not ortalamasının hesaplanmasını gerektirir. Bir sonraki döneme ait genel not ortalamanız 2,0'nin üzerinde ise bu derslerden geçersiniz ama 2,0'nin altında ise bu derslerden kalmış olursunuz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 7 Yorum
  • Bip
   Bip 4 ay önce
   Geçenlere tebrikler, kalan sağlar bizimdir
  • Awakea
   Awakea 4 ay önce
   Haziranı bekliyoruz üçüncü üniversite için :)
  • Saitama
   Saitama 4 ay önce
   umarım herkes istediği yere yerleşir torpilsiz
  • StkGOK
   StkGOK 4 ay önce
   Sınav tarihini kaçırdığım için 4 tanesinden kalmışız :) R10 Blog hayırlı olsun bu arada..

  İlgili İçerikler:

  Sosyal Medya Platformları İçin İlginç Çevre Raporu Açıklandı! İşte Çevreyi Kirleten Platformlar!

  Bir pazarlama şirketi tarafından sosyal ağlara yönelik olarak "karbon ayak izi" araştırması yapıldı. Dünyanın en çok kullanılan ilk 10 sosyal ağı üzerinde yapılan araştırmanın sonuçları sosyal medyanın küresel ısınmaya katkı sağladığını gösteriyor.

  Marvel Sinematik Evreni 5 ve 6 Fazları İçin Filmler ve Vizyon Tarihleri Açıklandı!

  San Diego Comic-Con 2022 etkinliğinde açıklamalarda bulunan Kevin Feige, MCU 5 ve 6. fazlarında vizyona girecek dizi ve filmleri duyurdu. İşte Marvel'in yeni film ve dizilerinin yayın tarihleri!

  Tesla’nın 2022 İkinci Çeyrek Raporları Açıklandı!

  Küresel boyutta üretim bantlarında ciddi sorunlarla mücadele eden Tesla'nın 2022 ikinci çeyrekteki mali performansına dair veriler açıklandı. İşte 2022 Nisan-Haziran döneminde Tesla'nın gelir ve net kar artışı!

  Spider Man Hayranlarını Sevindiren Haber! Spider Man No Way Home Yeni Versiyonun Yayın Tarihi Açıklandı!

  Hayranların çok sevdiği 3 Spider Man'i bir araya getiren Spider Man No Way Home filminin yeni versiyonu beyazperdede yayınlanacak. Yayınlanmayan bölümleri içeren bu yeni versiyonun Türkiye'de yayınlanacağı tarihte açıklandı. İşte filmin vizyon tarihi!

  Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Sınav Sonuçları Açıklandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et