R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yatırımcılar Dikkat: Kripto Paralar Çakıldı!

  ABD Federal Rezerv'in borsaya yaptığı baskı, kripto dünyasında da kendini gösteriyor. Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerde son durum ne?

  Omer Dursun Omer Dursun 12.04.2022 17:28 527 2 dk okuma süresi
  Yatırımcılar Dikkat: Kripto Paralar Çakıldı!
  Son Düzenleme:

  Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ABD'deki artan tahvil getirileri ve Federal Rezerv'in daha sıkı para politikası yüzünden baskı altında. CoinMarketCap'e göre, kripto piyasalarının 24 saat içinde %8.5 düşerek 1.84 trilyon dolarlık bir piyasa değerinde seyrediyor.

  Bitcoin, Ethereum ve Altcoinlerde Son Durum Ne?

  Bitcoin fiyatları son 24 saat içinde %7,5 düşüşle 40.010 dolara geriledi. Önde gelen dijital varlık, geçen hafta başında 47.000 dolar civarında işlem görüyordu ve geçen Çarşamba günü 45.000 dolarlık kilit direnç seviyesini bozdu. 

  Oanda analisti Edward Moya, "Kurumsal yatırımcılar Fed'in yaklaşan sıkılaştırma hızı konusunda gerginleştikçe Bitcoin tekrar düştü. Bitcoin fiyatı 38.000 ila 48.000 dolar aralığında ve bu, önümüzdeki bir veya iki hafta boyunca geçerli olabilir” dedi.

  İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, %8,8 düşüşle yaklaşık 3,004 dolara geriledi. Ethereum blok zinciri ağını destekleyen token, geçen hafta başında 3.500 doları aşmıştı. Altcoinler de benzer bir grafik çizdi: Solana %12, Cardano %11 ve Litecoin %9,5 düştü. Önemli blok zinciri projelerinden ziyade internet şakaları olarak tasarlanan memecoinlerden Dogecoin %12 ve Shiba INU %10 düşüşle trendi takip etti.

  Dijital varlık pazarı borsaya benzer bir sıkışma ile karşı karşıya kaldı. Bitcoin ve diğerleri teorik olarak ana akım finansal piyasalardan bağımsız olsa da, kripto paralar, teknoloji hisseleri gibi diğer riske duyarlı yatırımlarla ilişkili olduklarını gösteriyor.

  Kripto dünyası için önemli isimlerden biri olan BitMEX'in kurucu ortağı Arthur Hayes, düşen teknoloji stoklarını Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için “kesinlikle kötü haber” olarak görüyor.

  “Bitcoin ve Ethereum, Nasdaq-100 ile yüksek oranda ilişkili. Nasdaq-100 endeksindeki tehlike, beraberinde kriptoyu da ortadan kaldırabilir."

  Hayes, bu yılın ikinci çeyreğinin sonunda (Haziran ayında) Bitcoin'in 30.000 doları ve Ethereum'u ise 2.500 doları test etmiş olacağına inandığını söyledi. Bu iki dijital varlığın geçen Kasım ayının başlarında ulaşılan ilgili en yüksek seviyeleri 68.990 dolar ve 4.865 dolardı.

  Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da R10 Forum‘da belirtebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 6 Yorum
  • Bip
   Bip 7 ay önce
   Paranızı kaptırmayın balinalara :)
  • hetrx
   hetrx 7 ay önce
   Bak hocam yağ fiyatlarına hiç düşüyor mu? Alıyorsun 5 kilo, koyuyorsun kenara. Seneye 5x... - YTD 😊
  • Serhat Aksoy
   Serhat Aksoy 7 ay önce
   Merkez bankaları merkeziyetsiz paraya karşı bıyık savaş veriyor ama kazanan kripto olacak net!
  • AZADE
   AZADE 7 ay önce
   Geleceğin para birimi gibi görüyorum, ytd :)
  • AFNaNTiK
   AFNaNTiK 7 ay önce
   Direkt 'YTD' der geçerim. :D

  İlgili İçerikler:

  Sunduğu Ayrıcalıklarla Fark Yaratan Kripto Para Borsası DyorEX

  DyorEX Kripto Para Borsasının entegreli olduğu dört banka (Ziraat Bankası, Garanti, Vakıfbank ve Halkbank) aracılığıyla 7/24 Türk Lirası yatırabilir ve çekilebilirsiniz.

  Whatsapp Kullanıcıları Dikkat: Tehlikede Olabilirsiniz!

  Mesajlaşma uygulaması WhatsApp'da kritik sorunlar ortaya çıktı. YoWhatsApp isimli kötü amaçlı bir modun, kullanıcıları olumsuz yönde etkilediği duyuruldu.

  Ecem 1253

  Google, Coinbase Entegrasyonu İle Bulut Hizmetlerde Kripto Ödemelerine İzin Verecek!

  Google, Conbase entegrasyonu ile beraber bulut hizmetlerinde artık kripto para ödemelerine izin verecek. Resmi açıklamanın kısa sürede yapılması bekleniyor.

  FED Faiz Kararı Öncesi Kripto Depremi: Bitcoin ve Ethereum’da Sert Düşüş

  FED faiz kararından önce Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi lider kripto para birimleri, sert düşüşler gösteriyor.

  Yatırımcılar Dikkat: Kripto Paralar Çakıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et