R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony ve Kirkbi’den, Epic Games’e Metaverse Projeleri İçin 2 Milyar Dolarlık Fon

  Epic Games, yatırımları ve yanı sıra Metaverse projelerine yönelik olarak tam 2 milyar Dolarlık bir fon aldığı açıklamasında bulundu.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 12.04.2022 15:35 943 2 dk okuma süresi
  Sony ve Kirkbi’den, Epic Games’e Metaverse Projeleri İçin 2 Milyar Dolarlık Fon
  Son Düzenleme:

  Epic Games, Metaverse projelerine yönelik 2 milyar Dolarlık fon aldı. Epic Games fonu, Sony ve Lego Group'un arkasındaki yatırım şirketi Kirkbi’den aldı. Her iki şirkette 1’er milyar Dolarlık yatırımda bulundu.

  Epic Games, aldığı son finansmanla birlikte öz sermaye değerini 31.5 milyar Dolar’a çıkarttı. Epic Games CEO’su Tim Sweeney, şirkete gelen yatırımın Metaverse çalışmalarına odaklı olduğunu dile getirdi. Sweeney açıklamasında Metaverse çalışmalarının bu yatırımla birlikte hızlanacağını ve oyunculara arkadaşlarıyla eğleneceği, markaların yatırıcı ve sürükleyici deneyimler oluşturabileceği büyük bir topluluk geliştireceklerini dile getirdi.

  Epic Games Metaverse Projelerine Büyük Destek

  Büyük yatırım şirketleri arasında yer alan Kirkbi’nin CEO’su Søren Thorup Sørensen’ da Epic Games’e yapılan fonlamaya dair açıklamalarda bulundu. Sørensen, şirket olarak yaptıkları tüm yatırımların yeni neslin içinde yaşayacağı geleceğin dünyasını etkileyeceğine inandıkları trendlere odaklı olduğunu dile getirdi. Epic’e yapılan bu yatırımın, dijital oyun dünyasına şirket olarak katılım süreçlerini hızlandıracağına da dikkat çekti. Özellikle Epic Games’e yatırım yapmaktan ve onunla Meteverse planlarında bir arada olmaktan memnuniyet duyduklarını vurguladı.

  Sony ve Epic Games Ortaklığı Uzun Vadeli

  Sony'nin başkanı ve CEO'su Kenichiro Yoshida yaptığı açıklamada, "Yaratıcı bir eğlence şirketi olarak, yaratıcıların ve kullanıcıların zamanlarını paylaştığı bir alan olan Metaverse alanındaki ilişkimizi derinleştirmek için Epic'e yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

  Ayrıca, güçlü oyun motoru da dahil olmak üzere Epic'in uzmanlığının Sony'nin teknolojileriyle birleştiğinden, dijital sporda hayran deneyimlerinin geliştirilmesi ve sanal prodüksiyon girişimlerini hızlandıracağından emin olduklarını da dile getirdi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 4 Yorum
  • Bip
   Bip 7 ay önce
   Metaverse projelerine yatırımlar hızla artıyor. Bakalım gelecekte bizleri neler bekliyor...
  • enessafak
   enessafak 7 ay önce
   Metaverse hızla gelişiyor gibi..
  • hetrx
   hetrx 7 ay önce
   Kaliteli birleşim olmamış mı? Adamlar 1 taşla 2 kuş vurmuş. Reklamını da sağlama alıyor belki :)

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  EA Games “Hain” Takım Arkadaşlarının Saptanması İçin Bir Sistem Geliştirdi!

  Dünyaca ünlü video oyun firması EA Games, yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Buna göre artık rakipleriyle iş birliği içerisine giren oyuncular banlanacak!

  Hive Social Nedir?

  Hive Social, yakın dönemde popülerlik kazanan ve Instagram, Twitter, hatta MySpace'in bazı tanıdık öğelerini birleştiren bir sosyal medya platformudur.

  Sony ve Kirkbi’den, Epic Games’e Metaverse Projeleri İçin 2 Milyar Dolarlık Fon

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et