R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony ve Kirkbi’den, Epic Games’e Metaverse Projeleri İçin 2 Milyar Dolarlık Fon

  Epic Games, yatırımları ve yanı sıra Metaverse projelerine yönelik olarak tam 2 milyar Dolarlık bir fon aldığı açıklamasında bulundu.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  12.04.2022 15:35 2370 2 dk okuma süresi
  Sony ve Kirkbi’den, Epic Games’e Metaverse Projeleri İçin 2 Milyar Dolarlık Fon
  Son Düzenleme:

  Epic Games, Metaverse projelerine yönelik 2 milyar Dolarlık fon aldı. Epic Games fonu, Sony ve Lego Group'un arkasındaki yatırım şirketi Kirkbi’den aldı. Her iki şirkette 1’er milyar Dolarlık yatırımda bulundu.

  Epic Games, aldığı son finansmanla birlikte öz sermaye değerini 31.5 milyar Dolar’a çıkarttı. Epic Games CEO’su Tim Sweeney, şirkete gelen yatırımın Metaverse çalışmalarına odaklı olduğunu dile getirdi. Sweeney açıklamasında Metaverse çalışmalarının bu yatırımla birlikte hızlanacağını ve oyunculara arkadaşlarıyla eğleneceği, markaların yatırıcı ve sürükleyici deneyimler oluşturabileceği büyük bir topluluk geliştireceklerini dile getirdi.

  Epic Games Metaverse Projelerine Büyük Destek

  Büyük yatırım şirketleri arasında yer alan Kirkbi’nin CEO’su Søren Thorup Sørensen’ da Epic Games’e yapılan fonlamaya dair açıklamalarda bulundu. Sørensen, şirket olarak yaptıkları tüm yatırımların yeni neslin içinde yaşayacağı geleceğin dünyasını etkileyeceğine inandıkları trendlere odaklı olduğunu dile getirdi. Epic’e yapılan bu yatırımın, dijital oyun dünyasına şirket olarak katılım süreçlerini hızlandıracağına da dikkat çekti. Özellikle Epic Games’e yatırım yapmaktan ve onunla Meteverse planlarında bir arada olmaktan memnuniyet duyduklarını vurguladı.

  Sony ve Epic Games Ortaklığı Uzun Vadeli

  Sony'nin başkanı ve CEO'su Kenichiro Yoshida yaptığı açıklamada, "Yaratıcı bir eğlence şirketi olarak, yaratıcıların ve kullanıcıların zamanlarını paylaştığı bir alan olan Metaverse alanındaki ilişkimizi derinleştirmek için Epic'e yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

  Ayrıca, güçlü oyun motoru da dahil olmak üzere Epic'in uzmanlığının Sony'nin teknolojileriyle birleştiğinden, dijital sporda hayran deneyimlerinin geliştirilmesi ve sanal prodüksiyon girişimlerini hızlandıracağından emin olduklarını da dile getirdi.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 4 Yorum
  • Bip
   Bip 2 yıl önce
   Metaverse projelerine yatırımlar hızla artıyor. Bakalım gelecekte bizleri neler bekliyor...
  • enessafak
   enessafak 2 yıl önce
   Metaverse hızla gelişiyor gibi..
  • hetrx
   hetrx 2 yıl önce
   Kaliteli birleşim olmamış mı? Adamlar 1 taşla 2 kuş vurmuş. Reklamını da sağlama alıyor belki :)

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  Sony ve Kirkbi’den, Epic Games’e Metaverse Projeleri İçin 2 Milyar Dolarlık Fon

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et