R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Arçelik, ChatGPT'yi Kullanacak!

  Arçelik, yazılım geliştiricilerinin kullanabileceği yapay zeka platformunu Developers AI Platform adı altında sunarak ChatGPT yapay zekasını özgün bir şekilde entegre ettiğini duyurdu.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  09.06.2023 16:27 1619 2 dk okuma süresi
  Arçelik, ChatGPT'yi Kullanacak!
  Son Düzenleme:

  Arçelik, OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT'nin entegrasyonunu sağlamak amacıyla kendi yapay zeka platformunu oluşturdu.

  ChatGPT'nin İş Süreçlerindeki Rolü

  Arçelik, çeşitli iş süreçlerinde ChatGPT'yi kullanmayı hedefliyor. Şirketin Yapay Zeka Platformu olarak adlandırılan Arçelik Developers AI Platform, yapay zekanın iş süreçlerine entegrasyonunu kolaylaştıracak bir araç olarak hizmet verecek. Developers AI Platform sayesinde kodlama süreci %40, verimlilik %25 ve ürünün pazara çıkış süresi de %20 oranında hızlanacak.

  Yapay zeka platformu, sadece yazılım süreçlerinde değil, ürün testinden akıllı tüketici çözümlerine, tedarik zincirinden üretime ve ürün portföyüne kadar birçok farklı alanda kullanılması planlanıyor.

  Developers AI Platform'un Erişilebilirliği ve İşleyişi

  Developers AI Platform, Arçelik'in faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde kullanılabilir hale getirildi. Bu platform, Arçelik’in özel bulut ortamında faaliyet gösterirken, ChatGPT 3.5 ve ChatGPT 4.0 sürümlerini entegre ediyor.

  Arçelik’in Strateji ve Dijitalleşme Genel Müdür Yardımcısı Utku Barış Pazar, yapay zeka teknolojilerinin kullanımının inovasyon ve verimlilik konusunda yeni sınırlar açacağını belirtti. Şirketin hedefinin bu büyük dönüşümün sadece bir parçası olmak değil, öncüsü olmak olduğunu vurguladı. Pazar, Arçelik’in Developers AI Platform’unun, yazılım geliştirme süreçlerinde verimliliği artırmanın yanı sıra, ekiplerin inovasyon yetkinliklerini de katlanarak büyüteceğini belirtti.

  Arçelik’in Yapay Zeka Eğitim Girişimleri

  Arçelik, küresel çapta sürdürdüğü AI Champions programı ve eğitim içerikleri aracılığıyla çalışanları, bayileri ve yetkili servislerin yapay zeka konusundaki yeteneklerinin geliştirilmesine yardımcı oluyor. 

  Arçelik’in yapay zeka eğitim girişimleri, insan kaynaklarından pazarlamaya, endüstriyel tasarımdan diğer departmanlara kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor. AI Champions programı ve diğer eğitim içerikleri, bu departmanlardaki çalışanların, yapay zekanın günlük iş süreçlerine entegrasyonunu sağlayacak yeteneklerini geliştirmeye yardımcı oluyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, ChatGPT'yi Windows 11 Komut Satırına Getiriyor: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows 11'e ChatGPT entegrasyonu getirerek komut satırını daha akıllı ve kullanıcı dostu hale getiriyor.

  Sony'den Yeni Bir İlk: İmza Teknolojisini Akıllı Telefonlarda Kullanacak!

  Sony, sahte görsel içeriklere karşı etkili bir çözüm geliştiriyor. Şirket fotoğrafların ve videoların orijinalliğini doğrulamak için imza teknolojisi kullanacak!

  Apple, iPhone 15 Kılıfı İçin Deri Yerine Vegan Malzeme Kullanacak!

  Apple, iPhone 15 serisi için deri olmayan çevre dostu vegan kılıf sunacak. Bu yeni kılıf, estetik açıdan dikkat çekici ve düşük karbon ayak iziyle öne çıkıyor.

  Amazon, Ürün İncelemeleri İçin Yapay Zeka Kullanacak!

  Amazon, kullanıcıların ürün incelemelerini hızlı okumaları için yapay zekayı kullanacak. Bu özellik, alışveriş deneyimini daha da etkili hale getiriyor.

  Arçelik, ChatGPT'yi Kullanacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et