R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon, Ürün İncelemeleri İçin Yapay Zeka Kullanacak!

  Amazon, ürün değerlendirmelerini kısaltmak için yapay zeka teknolojisi kullanmaya yöneldi. Bu özellik bazı ürünler için devreye alındı fakat şimdilik sadece Amerika'da kullanılabiliyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  15.08.2023 11:46 1734 1 dk okuma süresi
  Amazon, Ürün İncelemeleri İçin Yapay Zeka Kullanacak!
  Son Düzenleme:

  Amazon, müşteri deneyimini iyileştirmek ve kullanıcılara daha etkili bir alışveriş süreci sunmak için sürekli olarak yenilikler yapıyor. Bu yeniliklerden biri de Amazon yapay zeka ürün incelemeleri özelliğidir.

  Amazon İncelemeleri ve Yapay Zeka

  Amazon'da bir ürünün kalitesini belirlemek adına kullanıcının incelemeleri oldukça değerli. Ancak, genelde uzun olan bu incelemeleri okumak ve ürün hakkında bir fikir edinmek zaman alıcı olabilir. 

  İşte bu noktada, Amazon yapay zekanın gücünden faydalanarak incelemeleri kısa ve net bir şekilde özetlemeye karar verdi.

  Yapay Zeka Nasıl Çalışıyor?

  Amazon'un bu yeni özelliği, özellikle mobil uygulamasında dikkat çekiyor. Kullanıcıların bir ürünle ilgili genel izlenimlerini hızla edinmelerini sağlamak amacıyla "Customers say" başlığının altında bir özet sunuluyor. Bu özetin, yapay zeka tarafından oluşturulduğunu belirten bir not da eklenmiştir. Özellikle doğrulanmış satın alımlardan gelen incelemeler temel alınıyor. Böylece müşteri, özet bilgiden memnun kaldıysa doğrudan orijinal inceleme metnine de erişebiliyor.

  Bu yenilikçi özellik şu an için Amerika'daki Amazon mobil uygulamasında aktif. Ancak kullanımı sadece genel kategorilere değil, aynı zamanda belirli ürün modellerine de sınırlıdır. Şu anki uygulamada televizyonlar, kulaklıklar, tabletler ve akıllı bileklikler/saatler için yapay zeka destekli inceleme özetleri kullanıcılara sunuluyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka Güvenliğinde Yeni Bir Çağ: Morris II Virüsü Alarmı

  Yapay zeka güvenliği tehdit altında. Morris II, ChatGPT ve Google Gemini'yi etkileyen ilk virüs oldu.

  YouTube'da Resim İçinde Resim Özelliği Herkese Açılıyor!

  Google, YouTube'da resim içinde resim fonksiyonunu herkese açıyor. Şimdilik premium kullanıcılarına özel bu özellik hakkında yakında açıklama gelecek!

  Spotify, Sadece Sesli Kitaplar İçin Yeni Bir Abonelik Başlatıyor: İşte Detaylar!

  Spotify, sesli kitap aboneliğini hizmete sundu. Abonelik, kullanıcılara aylık 10 dolar karşılığında 15 saat sesli kitap dinleme imkanı sağlıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Genie Tanıtıldı: Oyun Yapabiliyor!

  Google DeepMind, görüntüleri anında 2D platform oyunlarına çevirebilen Genie isimli yapay zeka teknolojisini duyurdu.

  Amazon, Ürün İncelemeleri İçin Yapay Zeka Kullanacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et