R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon, Ürün İncelemeleri İçin Yapay Zeka Kullanacak!

  Amazon, ürün değerlendirmelerini kısaltmak için yapay zeka teknolojisi kullanmaya yöneldi. Bu özellik bazı ürünler için devreye alındı fakat şimdilik sadece Amerika'da kullanılabiliyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  15.08.2023 11:46 1793 1 dk okuma süresi
  Amazon, Ürün İncelemeleri İçin Yapay Zeka Kullanacak!
  Son Düzenleme:

  Amazon, müşteri deneyimini iyileştirmek ve kullanıcılara daha etkili bir alışveriş süreci sunmak için sürekli olarak yenilikler yapıyor. Bu yeniliklerden biri de Amazon yapay zeka ürün incelemeleri özelliğidir.

  Amazon İncelemeleri ve Yapay Zeka

  Amazon'da bir ürünün kalitesini belirlemek adına kullanıcının incelemeleri oldukça değerli. Ancak, genelde uzun olan bu incelemeleri okumak ve ürün hakkında bir fikir edinmek zaman alıcı olabilir. 

  İşte bu noktada, Amazon yapay zekanın gücünden faydalanarak incelemeleri kısa ve net bir şekilde özetlemeye karar verdi.

  Yapay Zeka Nasıl Çalışıyor?

  Amazon'un bu yeni özelliği, özellikle mobil uygulamasında dikkat çekiyor. Kullanıcıların bir ürünle ilgili genel izlenimlerini hızla edinmelerini sağlamak amacıyla "Customers say" başlığının altında bir özet sunuluyor. Bu özetin, yapay zeka tarafından oluşturulduğunu belirten bir not da eklenmiştir. Özellikle doğrulanmış satın alımlardan gelen incelemeler temel alınıyor. Böylece müşteri, özet bilgiden memnun kaldıysa doğrudan orijinal inceleme metnine de erişebiliyor.

  Bu yenilikçi özellik şu an için Amerika'daki Amazon mobil uygulamasında aktif. Ancak kullanımı sadece genel kategorilere değil, aynı zamanda belirli ürün modellerine de sınırlıdır. Şu anki uygulamada televizyonlar, kulaklıklar, tabletler ve akıllı bileklikler/saatler için yapay zeka destekli inceleme özetleri kullanıcılara sunuluyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  Yapay Zeka Furyasına Raspberry Pi de Giriyor!

  Raspberry Pi, Hailo iş birliğiyle yapay zeka çipi satmaya başlıyor. Yeni AI kiti, 70 dolara satışa sunulacak ve yapay zeka uygulamalarını yerel olarak çalıştıracak.

  Yapay Zeka Özellikli Asus Zenbook S16 Türkiye’ye Geliyor: İşte Fiyatı!

  Asus Zenbook S16, Ryzen AI 9 HX 370 işlemcisi ve 3K OLED ekranıyla Türkiye'de ön siparişe açıldı. Fiyatlar 74.598 TL'den başlıyor.

  Amazon, Ürün İncelemeleri İçin Yapay Zeka Kullanacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et